Początki nieświeże.

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: Początki nieświeże.

Postprzez jacekk » 4 lipca 2015, 09:21

U mnie będzie oświetlać kawałek terenu między mieszkaniem a stawem, tak żeby idąc nocą trafić w miejsce docelowe a nie w wodę ;) Myślę że na jakiejś lokalnej drodze jak np. u mnie mogła by taka oprawa spokojnie wisieć. Jak patrzę na niektóre zapuszczone WLS wiszące w okolicy to podejrzewam że światła z nich też za wiele nie ma.
Lampka napisał(a):W jaki sposób zrobiłeś tą komorę źródła światła i tą płytę z ledem?


Płyta z blachy aluminiowej 3mm docięta i doszlifowana do kształtu komory (co ciekawe, to co widać jako niedoróbki, szczeliny to w rzeczywistości krzywa powierzchnia oprawy) a na tą płytę jest donitowana następna płytka z czystego prawie aluminium 4mm która pomaga rozprowadzić ciepło. Oczywiście pasta termoprzewodząca też tam jest, więc podstawa diody ma taką samą temperaturę jak i płytka, po godzinie pracy jest cieplutka, ale dotknąć i trzymać się da.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Początki nieświeże.

Postprzez latarnik » 4 lipca 2015, 14:16

Bardzo starannie wykonana przeróbka klasycznej oprawy na nowoczesne źródło światła! Optycznie znacznie lepszy pomysł od ledopaka ;) Gratuluję!
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Początki nieświeże.

Postprzez kospan » 5 lipca 2015, 12:25

Bardzo fajnie wykorzystana dioda LED, mogłeś się pokusić o leda 100W :D
Avatar użytkownika
kospan
 
Posty: 57
Zdjęcia: 20
Dołączył(a): 12 stycznia 2011, 22:25

Re: Początki nieświeże.

Postprzez jacekk » 5 sierpnia 2015, 11:06

Parę fotek ORZ7/2 z nietypowymi dla niej źródełkami o mocy 400W na oryginalnym 250W dławiku.

LRF Polamp 400W
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Osram NAV-T Plus 400W. Przez jakieś 2-3 minuty świeci prawie jak SOX, barwy niebieskiej w sumie nie ma wcale, czerwień jest w najlepszym przypadku brunatna. Kilka minut później zaczyna świecić już bardziej cywilizowanym światłem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

MH HPI-T Plus 400W. Z tym dławikiem ma barwę około 6000k-6500k i tworzy wraz z odbłyśnikiem dwie jasne plamy na ścianach. Zbyt punktowe źródło światła do tej oprawy. Co ciekawe ten MH odpalił po ułamku sekundy sam, bez żadnego układu zaplonowego.
Obrazek
Obrazek
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Początki nieświeże.

Postprzez famabud » 5 sierpnia 2015, 11:24

Zaplon tego HPI bez zaplonnika pewnie spowodowany jego uszkodzeniem. LRF 400w pasuje do tej oprawy najlepiej.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Początki nieświeże.

Postprzez Elektroservice » 6 września 2015, 20:58

Żadne uszkodzenie, HPI-T mają dość niskie napięcie zapłonu i potrafią odpalać same bez układu zapłonowego. Tak samo u mnie w ORZ 7-2 odpala się HPI-T 250.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Początki nieświeże.

Postprzez jacekk » 17 września 2015, 22:36

Znowu coś nietypowego w tej biednej ORZ7-2 8-) Lampa sama w sobie już u kresu życia, ale dzięki temu ma fajną barwę. Miała być nowa, przyszła taka :roll: Trudno, jest co jest.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez Farel03 » 17 września 2015, 22:43

@jacekk

Fajna . Lubię zielony kolor. Widać po osmoleniach na wąskim odcinku przy reflektorze aż do gwintu , że czasy świetlności są już za nią.

#KeepItSlim
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Początki nieświeże.

Postprzez Kwazor » 18 września 2015, 21:02

Elektroservice napisał(a):Żadne uszkodzenie, HPI-T mają dość niskie napięcie zapłonu i potrafią odpalać same bez układu zapłonowego. Tak samo u mnie w ORZ 7-2 odpala się HPI-T 250.


Jak odpali ci HPI po 1.5k godzin pracy bez ids-a to już pokłony biję ;) u mnie z IDS-em odpala z 3-5 sekundowa zwłoką..
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: Początki nieświeże.

Postprzez jacekk » 11 grudnia 2015, 14:44

Kwazor napisał(a):Jak odpali ci HPI po 1.5k godzin pracy bez ids-a to już pokłony biję u mnie z IDS-em odpala z 3-5 sekundowa zwłoką..


Czysta loteria. Czasem odpala sama bez żadnego IDS-a czasem z nim bzyczy kilka minut zanim załapie. Tak samo LRJ, kilka razy odpaliła sama, a kiedy indziej z IDS 4.1 ni w ząb nie może zaskoczyć.


Teraz z innej beczki, wprowadziłem małego moda do mojej OUR125 w wersji z COB ledem 30W. Kombinowałem z kloszami i żaden mi się nie podobał, chodziło o zebrę która generuje oryginalny szklany klosz i dioda COB. Więc wpadłem na zupełnie inny pomysł..

Technologia XXI wieku :mrgreen: dwa kawałki płyty, plus piekarnik i kawałek płyty z poliwęglanu.

Obrazek
Obrazek

Potem z jednej strony wypiaskowane, z drugiej papier ścierny 240 na mokro. Kilka śrub M3, podkładek i 3 rurki dystansowe.

Obrazek
Obrazek

Niech MOC będzie z COB ;)

Obrazek
Obrazek

Z kloszem... Z profilu wygląda jak rtęciówka. Później pomyślałem że gdybym zrobił ten rozpraszacz w formie elipsy było by jeszcze ciekawiej. Ale nie chce mi się psuć następnego kawałka płyty i smrodzić piekarnika płytą OSB.

Obrazek
Obrazek

Tak w "akcji" się prezentuje.

Obrazek
Obrazek

Efekt końcowy uważam za udany, wygląda lepiej, świeci tak samo jasno a prążki znikły poza delikatnym cieniem na wprost. Z tym że jest teraz węższy i znacznie mniej zauważalny, prążki boczne w ogóle znikły i jest równo.
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości