Początki nieświeże.

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: Początki nieświeże.

Postprzez latarnik » 12 lutego 2015, 15:25

Ano jak się wymieniliście to wszystko w porządku ;)

Również lubię ORZ 7/2 :D
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Początki nieświeże.

Postprzez MercuryFenix » 12 lutego 2015, 19:13

Watt napisał(a):Nie sądzę, źródła wyładowcze są ciągle lepsze niż LED. Lepsza ORZ7-2 z sodą niż deska LED.

Ciekawe ;)
Pokaż mi w użytku taką zadbaną ORZ to wtedy pogadamy :>
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Początki nieświeże.

Postprzez Watt » 12 lutego 2015, 19:33

Jeśli chcesz super zadbaną jak taką, która minutę temu zeszła z linii produkcyjnej, to takiej nie znajdziesz. Natomiast, w pobliżu mnie wiszą dwie ORZ 7-2. Mimo pewnie ponad 20 lat na karku, oprawy są w dobrym stanie. Jedna jest przerobiona na sodę, jedna jest z LRFem. Zjadają sąsiadujące Malagi i Ledy. OUR-125 też tam są, ale tylko informują że świecą bladą poświatą na kloszu ;) Zapomniałem jeszcze o Widzewie-Wschodzie, gdzie wiszą masy ORZ 7-2 przerobionych na sodę (z tego powodu ich nie zdejmują, ORZ 7-2 które zastąpili deskami były z LRFami).
Watt
 

Re: Początki nieświeże.

Postprzez MercuryFenix » 12 lutego 2015, 19:48

Tym oprawom koroduje odbłyśnik, WLS nie są dostosowane do niego.
Nie wiem czy Ty kiedykolwiek widziałeś na oczy wydajne LEDy, żeby porównać je do sody w tej ORZ
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Początki nieświeże.

Postprzez Watt » 12 lutego 2015, 20:06

Myślisz, że moje porównania do LED pochodzą z katalogów producentów ? Otóż nie, niestety coraz więcej jest LEDów w Łodzi...
Watt
 

Re: Początki nieświeże.

Postprzez Utilizer » 12 lutego 2015, 20:33

jacekk napisał(a):Powiem tak, ORZ7-2 z czystym odblaskiem świeci lepiej i równiej niż OURW 250 z kloszem, sprawdzone organoleptycznie. I pod względem rozsyłu i pod względem ilości światła, klosz mimo ze jasny jednak pożera potworne ilości światła.

Pożera przez te prążki którymi jest pokryty, OURW z kloszem z oczkiem świeci wyraźnie lepiej :)

MercuryFenix napisał(a):Tym oprawom koroduje odbłyśnik, WLS nie są dostosowane do niego.

*Oksyduje :P z WLS nadają się jako tako te eliptyczne i Peningi, zwykłe nie :roll:
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Początki nieświeże.

Postprzez jacekk » 12 lutego 2015, 22:15

Utilizer napisał(a):*Oksyduje


Jednak koroduje ;) Oksydowanie to celowe wytworzenie warstwy tlenków, czy to na aluminium (oksydowanie czyli utlenianie a następnie zamykanie porów czasem połączone z barwieniem tych tlenków) czy na stali (np. broń palna) czy innych metalach. Korozja zaś niszczy materiał i postępuje ciągle w przeciwieństwie do oksydacji która ma za zadanie zabezpieczać materiał. No ale tyle offtopu. :)
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Początki nieświeże.

Postprzez latarnik » 12 lutego 2015, 22:19

Z moich obserwacji wynika że ORZ 7/2 nawet bez większych konserwacji dobrze się trzymają, mają dobre odbłyśniki. Tylko oczywiście wymagane są w miarę świeże lampki ;) Z sodą nie widziałem jeszcze w akcji ale całkiem możliwe że nawet z tubularną sobie poradzi ;) Szkoda że ta wersja OZR miała tak badziewny klosz... Zresztą robią do dziś na Białorusi jej kopię, również dedykowaną do lamp SON-T :D
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Początki nieświeże.

Postprzez famabud » 13 lutego 2015, 02:16

Jeszcze u poprzedniego właściciela ;)


Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Początki nieświeże.

Postprzez jacekk » 16 lutego 2015, 00:05

Mała konfrontacja. Czyli OUS400 Strada VS ORZ7-2 250W. Obie oprawy mają nowe źródełka, ale strada dostała nieco inny niż fabryczny odbłyśnik bardziej upodabniający ją rozsyłem do "normalnych" opraw.

Na początek sama ORZ7-2

Obrazek

Teraz sama OUS 400

Obrazek

A teraz obie na raz

Obrazek

Wszystkie fotki wykonane z tym samym czasem naświetlania, ta sama czułość i ta sama przesłona na tej samej ogniskowej. Staw ma około 80m długości, od tarasu do stawu jest jakieś 50-60m. Coś ta soda strasznie nie odstawia świeżej rtęci ;)
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości