Początki nieświeże.

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: Początki nieświeże.

Postprzez toomm40 » 16 lutego 2015, 12:10

świeża rtęć jest ok . niestety jej problemem jest to ,że jak już straci trochę strumienia, to jest lipa , widać to wyraźnie w oświetleniu ulicznym , zwłaszcza tym z rzadka konserwowanym .tu soda nieco wygrywa .
mimo, że sam lubię lampy rtęciowe, to mimo wszystko uważam że przy dzisiejszych osiągach techniki świetlnej to już archaizm.
co do zdjęć, to zupełnie inny i (chyba)lepszy efekt by był , gdyby oprawy wisiały , no ale wiadomo,że z przyczyn technicznych ciężko to zrobić
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Początki nieświeże.

Postprzez jacekk » 8 maja 2015, 19:15

Kolejna, chyba ostateczna metamorfoza mojej ORZ7-2. Wcześniej całą obudowę i klapkę pomalowałem srebrną farbą. Niby jakoś to wyglądało, ale od jakiegoś czasu doszedłem do wniosku że jednak jeśli coś było nie malowane to po renowacji tam farby też być nie powinno, no chyba że stan jest tak tragiczny że to jedyne wyjście. Więc... W ruch poszedł rozpuszczalnik, stara zużyta gąbka ścierna, wełna stalowa, płyn do mycia naczyń i mydło. Efekt.. Chyba niezły, nie zatarły się fabryczne ślady tłoczenia, jakieś drobne ryski i dołki tylko dodają (moim zdaniem) smaczku. Pomalowałem złotą farbą (a'la chrom w sprayu) i potem lakierem akrylowym. Dzięki temu powłoka się zabezpieczyła mechanicznie, bo wiadomo że chrom w sprayu jest dobry przez kilka miesięcy jeśli się go nie dotyka no i kolorek zciemniał i się nieco przybrązowił tak jak było w oryginalnej powłoce która zachowała się pod obudową.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tak wygląda z dołu... Dziś w nocy mała kąpiel w świetle rtęci ;)
Obrazek
Gołąbki... Pewnie nie bardzo wiedzą co za ufo się pojawiło im na trasie ;)
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Początki nieświeże.

Postprzez famabud » 8 maja 2015, 21:55

I pomyśleć że ona gnila oparta o sciane tyle lat. Jacekk wielkie dzięki że sie nią należycie zająłeś. :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Początki nieświeże.

Postprzez MercuryFenix » 8 maja 2015, 22:17

Jak ma tam już wisieć, to myślę że nie pogniewałaby się jakby dostała 250W eliptycznego MH :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Początki nieświeże.

Postprzez latarnik » 9 maja 2015, 20:05

Oprawa lepsza, niż z fabryki :shock: Gratuluję tak pięknego oświetlenia i czekam na foty nocne :D
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: Początki nieświeże.

Postprzez jacekk » 9 maja 2015, 20:53

No nówka sztuka to to nie jest... Ale całkiem mi się podoba ;) Oprawa już zdjęta, Strada wróciła na swoje miejsce. Ach, jak to fajnie mieć własny, prywatny składany słup na którym można powiesić co tylko do głowy przyjdzie :)

A tak wygląda w nocy... Zbyt utalentowany fotograficznie to ja nie jestem, ale coś tam widać :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Początki nieświeże.

Postprzez matit1 » 9 maja 2015, 21:23

Świeci jak bajka :) A jak zainstalujesz, przynajmniej na chwilę lampę MH o ładnej bardzie to już w ogóle.
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Początki nieświeże.

Postprzez jacekk » 9 maja 2015, 21:40

I to świeci Narva z 73 roku ;) Co prawda nie używana, ale jednak słabsza niż nowy HPL-N Philipsa, a przy tym jedna z dłużej rozgrzewających się lamp, chyba tylko Polamp dłużej dochodzi do jako takiego natężenia (robiłem prostą próbę, kiedy zacznie mnie razić po oczach tak że trzeba je mrużyć na jasnym tle, Polamp 3'40" Narva prawie 3' Philips 1'40") Kiedyś jak zdobędę jakieś MH, może i WLSP to znów ORZ'kę na słup zainstaluję i porobię nowsze fotki :)
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Początki nieświeże.

Postprzez MercuryFenix » 9 maja 2015, 22:21

To słup na Twoim terenie ?
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Początki nieświeże.

Postprzez PKPENK » 10 maja 2015, 01:22

Wygląda dużo lepiej niż mój leżak magazynowy :D
Avatar użytkownika
PKPENK
 
Posty: 1128
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, 21:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości