[Filip] Moja kolekcja opraw

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez DarekG » 26 lutego 2017, 18:18

Fajna ta oprawa. Mi się wydaje że ładnie by wyglądała w ciemnym zielonym lub granatowym kolorze.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez OUSF » 26 lutego 2017, 18:21

Wg mnie kapturek na czerwono, a resztę na niebiesko, jak OBs'a. :D
OUSF
 

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez oskard » 27 lutego 2017, 02:10

Filip napisał(a):
oskard napisał(a):Ja aż tak rozeznany w rzadkich oprawach nie jestem - to, co od dawna umiem rozpoznawać, to tylko OŻk, OBp, OBs, OBg, potem poznałem OŻb, OZż, OŻa, a reszta nadal jest mi praktycznie nieznana, zwłaszcza te, których nie używano do oświetlenia ulic. A na tym zdjęciu jest ewidentnie coś żarowego, widać że ma miskowaty kształt jak OBg i chyba krótszy od niej trzonek. Coś w kształcie ORZ-10, przynajmniej patrząc z boku. Ale nie mam pojęcia, co to :?

Zgadza się, zagadkowa oprawa jest przeznaczona do żarówek. Wymieniłeś 6 z 8 opraw zewnętrznych do oświetlenia ulic i innych terenów otwartych z czasów epoki minionej, jedna, której nie wyszczególniłeś ma swój wątek, a o istnieniu drugiej kiedyś wspominałem, ale nikomu nie udało się zdjąć jej fotografii ;).

Czyli i tak byłem bez szans w tym quizie, bo pierwszy raz spotykam się z tą nazwą i oprawą jako taką :). Gdzieś się może przewinęła sama nazwa, ale nie miałem pojęcia co to i jak wygląda. Bardziej skłonny byłbym sądzić, że oprawa o symbolu OBa to jakaś krzyżówka trzonka OBp/OBs i ukośnej miski jak w OŻa. Tu niby jest ukośnie zamontowana miska, ale ma kształt w miarę regularnej półkuli, podczas gdy OŻa miały miskowaty odbłyśnik przymocowany prostopadle do trzonka i dodatkową blachę w kształcie ukośnie uciętego wiadra.
Co ona taka dwukolorowa jest tak w ogóle? :? Z jednej strony czerwona, z drugiej grafitowa... Czyżby jeden z kolorów był kolorem elewacji budynku, na którym wisiała? (to się często zdarza) :roll:
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez Filip » 28 lutego 2017, 16:08

lumix26 napisał(a):
Filip napisał(a):Obecnie oprawa jest rozkręcona na czynniki pierwsze, wyczyszczona z uszkodzonych powłok lakierniczych oraz luźnej rdzy i niebawem zostanie polakierowana. Na jaki kolor ją pomalować :?:

ten grafitowy kolor to oryginał ?
a jak nie to daj ciemny zielony kolor

Trudno mi ocenić oryginalność tego lakieru, a co do jej koloru po renowacji - myślałem o czarnym RAL 9011 połysk - dla odbłyśnika z zewnątrz, a dla wieszaka ten sam, tylko matowy ;).

OUSF napisał(a):@lumix
Ale jest coś takiego jak przejściówka E27-E40, a nasz kolekcjoner zapewne taką posiada :)

Nie posiadam takiej przejściówki, ponieważ sądzę, że jeśli dana oprawa jest zaprojektowana do konkretnego źródła światła, to takim będzie obsadzona po renowacji.
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez Michal » 28 lutego 2017, 16:58

Filip napisał(a):Nie posiadam takiej przejściówki, ponieważ sądzę, że jeśli dana oprawa jest zaprojektowana do konkretnego źródła światła, to takim będzie obsadzona po renowacji.


Dokładnie tak , jeżeli jest taka możliwość oprawa powinna być w 100% odtworzona w oryginale, choć i u mnie w kolekcji zdarzają się wyjątki , ale jedynie jeżeli chodzi o kolor. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez OUSF » 28 lutego 2017, 17:07

Ale ja nie napisałem, że na stałe, może raz czy dwa sfotografować oprawę z innym źródłem ;)
OUSF
 

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez Filip » 28 lutego 2017, 18:53

OUSF napisał(a):Ale ja nie napidałem, że na stałe, może raz czy dwa sfotografować opawę z innym źródłem ;)

Gdybym wkręcił LR-a 250W w przejściówkę, to wystawałby poza odbłyśnik, a w związku z brakiem takiej przejściówki byłbym zmuszony zrealizować to za pomocą oprawki E40 wiszącej na przewodach, ale jak już odnowię OBa-1 - zobaczę, co da się zrobić ;).
Ostatnio edytowano 28 lutego 2017, 18:55 przez Filip, łącznie edytowano 1 raz
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez OUSF » 28 lutego 2017, 18:55

To czekam. Powodzenia w renowacji :!: ;)

P.S. A kiedy przedstawisz swoje OUSF'y 440? :mrgreen: ;)
OUSF
 

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez Filip » 28 lutego 2017, 18:58

OUSF napisał(a):To czekam. Powodzenia w renowacji :!: ;)

P.S. A kiedy przedstawisz swoje OUSF'y 440? :mrgreen: ;)

Oprawy, którymi jesteś zainteresowany przedstawię, jak znajdę czas na ich sfotografowanie i zamieszczenie :).
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Filip] Moja kolekcja opraw

Postprzez Filip » 26 kwietnia 2017, 10:17

Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: famorix i 4 gości

cron