[Beton] Mesko OUKS 340

Wasze oprawy oświetleniowe

[Beton] Mesko OUKS 340

Postprzez Beton » 12 kwietnia 2016, 13:37

Odzyskana z dworca PKP w dniu wczorajszym ;). Nawet nie zaglądałem do osprzętu, w Puławach byłem jeden dzień, więc podpiąłem ją i schowałem w garażu. Pochodzi z lat 1966-1967. Ma rozwalone oprawki i gniazda starterów, więc zaświeciła jedynie jedną rurą. Mam zamiar się nią zająć kiedy będę dłuższy czas w Puławach, więc za czas nieokreślony.


Obrazek

Odpalenie oprawy świeżo zdjętej z dworca:

Obrazek

Obrazek

Po wstępnym czyszczeniu klosza:

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Beton] Mesko OUKS 340

Postprzez RIP80 » 26 maja 2016, 22:07

Piękny stan tylko wypucować klosz i odmalować.
RIP80
 

Re: [Beton] Mesko OUKS 340

Postprzez toomm40 » 7 czerwca 2016, 18:48

oprawki też by było dobrze zrobić , skoro są rozwalone. i ja bym już z definicji całe okablowanie zmienił, skoro lampa ma circa 50 lat . izolacje mogą być już skruszałe i wystające kawałki przewodów pokryte patyną , śniedzią itp . podobnie styki w oprawkach . tak więc pucowanie to raczej ostatnia i kosmetyczna faza prac
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Beton] Mesko OUKS 340

Postprzez Beton » 7 czerwca 2016, 19:45

toomm40 napisał(a):oprawki też by było dobrze zrobić , skoro są rozwalone. i ja bym już z definicji całe okablowanie zmienił, skoro lampa ma circa 50 lat . izolacje mogą być już skruszałe i wystające kawałki przewodów pokryte patyną , śniedzią itp . podobnie styki w oprawkach . tak więc pucowanie to raczej ostatnia i kosmetyczna faza prac


Oprawa na razie jest zmagazynowana, ze względu na zbyt dużą już ilość opraw czeka na wykorzystanie w przyszłości :P. Za kilka lat zawiśnie pewnie przed domem/w garażu.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy


Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron