[Lampa] ORZ 6 oo

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez swietlik » 9 maja 2016, 15:26

Ale ładna sztuka się Tobie trafiła.
Tak to na 100% łycha z A20 bo tabliczka na 4 nity. Zrób kolejne zdjęcia z rozkręcania ;) A olej olej bo na pewno nie ma tam PCB, mogleś zmyć go benzyną...
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez Lampa » 29 maja 2016, 23:05

Dzisiaj posiedziałem trochę nad rysowaniem tabliczki znamionowej.
Efekt widoczny na załączonym zdjęciu, muszę jeszcze rozszyfrować co jest napisane w miejscu zaznaczonym czerwoną strzałką, hmmm cosfi a może poziom N...
Napiszcie jeśli dostrzegacie coś co może być niezgodne z oryginałem, starałem się odtworzyć jak najwierniej wg tego co było widać na starej tabliczce.

Obrazek
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez lumix26 » 30 maja 2016, 14:48

z taką tabliczką jak powyżej nie spotkałem jeszcze - taka mieszanka A20 i Mesko - pewnie ten okres przejściowy tak robili
moje wyglądają tak A-20 ;)
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez jacekk » 30 maja 2016, 20:58

A co to taka nazistowska ta A20 w tabliczce Lampa? :lol: Taki trochę hakenkreuz Ci tam wyszedł...
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez Lampa » 30 maja 2016, 22:02

jacekk napisał(a):A co to taka nazistowska ta A20 w tabliczce Lampa? :lol: Taki trochę hakenkreuz Ci tam wyszedł...


Ramiona nie są zagięte pod kątem prostym więc nie jest tak źle ;) a tak na poważnie to zauważyłem tą różnice w porównaniu do innych tabliczek A20 ale wzorowałem się oryginalną tabliczką...
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez Lampa » 7 czerwca 2016, 18:22

Na zdjęciach zamieszczam efekt żmudnego szlifowania dolnego elementu oprawy.
Przebarwienia widoczne na bocznych ściankach to resztki ocynku które są w miejscach charakterystycznych zagłębień będących wynikiem procesu tłoczenia.
Najważniejsze że udało się zlikwidować wszystkie ogniska korozji do zera.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez lumix26 » 7 czerwca 2016, 18:32

będziesz malował to na jakiś kolor czy dasz tylko bezbarwny lakier?
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez Lampa » 7 czerwca 2016, 19:14

Ten element jak i inne stalowe mam zamiar dać do ocynkowania a potem pomalować żeby było identycznie jak w oryginale...
Po zdemontowaniu tabliczki znamionowej farba była w dobrym stanie i wiadomo mi już że był to kolor szary srebrny młotkowy.
Przy następnej oprawie muszę pomyśleć o szkiełkowaniu albo piaskowaniu bo przy takim szlifowaniu ręcznym i szlifierką można się zajechać na śmierć :twisted:
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez Remik75 » 7 czerwca 2016, 19:51

CZESC ze tak na poczatek , odwaznie poruszyles temamt tej wersji, ORZ6 ,wlasnie takiej szukam ,lecz w Krakowie takich jest coraz mniej i chcialbym tobie pogratulowac . Oprawa super i jest napewnie do uratowania i uruchomienia po generalnym remoncie. ;)
Avatar użytkownika
Remik75
 
Posty: 111
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 11 czerwca 2014, 11:21

Re: [Lampa] ORZ 6 oo

Postprzez JeD » 7 czerwca 2016, 19:54

Remik75 napisał(a):CZESC ze tak na poczatek , odwaznie poruszyles temamt tej wersji, ORZ6 ,wlasnie takiej szukam ,lecz w Krakowie takich jest coraz mniej i chcialbym tobie pogratulowac . Oprawa super i jest napewnie do uratowania i uruchomienia po generalnym remoncie. ;)


Odważnie zapytam, o co chodzi? :D
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości