[Lampa] ORZ 4

Wasze oprawy oświetleniowe

[Lampa] ORZ 4

Postprzez Lampa » 28 czerwca 2016, 21:48

Witam dokładnie 20 lat temu robiłem odpalenie swojej pierwszej w życiu oprawy którą była trumna z dławikiem 250W a wkręcony był nowiutki LRF400W którego dostałem wtedy na 11 urodziny i którego mam do dzisiaj. Pamiętam jak szedłem po niego do elektrycznego w Rumi na Dąbrowskiego i kosztował bodajże 14,7zł. Trumna czekała na odpalenie od paru dni na ten szczególny dzień po tym jak ją samemu zainstalowałem na garażu. Z tej okazji przedstawiam nowo zdobytą oprawę w mojej kolekcji, która być może kiedyś doczeka się remontu. Po oględzinach widzę że dużo roboty z nią raczej nie będzie chociaż mi wszystko idzie długo bo mam jeszcze sporo innych rzeczy do roboty, a na dodatek ostatnio daje mi w kość odbłyśnik od ORZ-6 a dokładniej głębokie wżery których nie mogę puki co zlikwidować a grubość ścianki jest przecież ograniczona :roll:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 4

Postprzez Remik75 » 29 czerwca 2016, 07:26

Witam kolege , z tego co widze. podchodzisz odwaznie do tych opraw.Mam nadzieje ze kolekcja co do nich tobie sie powiekszy i bedziesz zadowlony.A powiedz mnie czy ty , jestes pasjonatem swietlenia z PRL.? ;) :oops: :oops:
Avatar użytkownika
Remik75
 
Posty: 111
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 11 czerwca 2014, 11:21

Re: [Lampa] ORZ 4

Postprzez MercuryFenix » 29 czerwca 2016, 08:09

Stan całkiem niezły. :)
Jestem ciekaw co z tego będzie :>
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: [Lampa] ORZ 4

Postprzez Elektroservice » 29 czerwca 2016, 15:09

A stalowa oprawka jak zwykle zeżarta :mrgreen:
Oprawa super, ciekawe jak będzie wyglądała po odnowieniu :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [Lampa] ORZ 4

Postprzez Beton » 29 czerwca 2016, 15:42

Rewelacyjny egzemplarz, gratuluję :). Zawsze mi się podobały w nich te wypustki wentylacyjne. Sfocisz ją odpaloną w takim stanie, jak jest teraz? :)
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Lampa] ORZ 4

Postprzez Lampa » 6 lipca 2016, 09:21

Remik75 napisał(a):A powiedz mnie czy ty , jestes pasjonatem swietlenia z PRL.? ;) :oops: :oops:

Tak :lol:
Beton napisał(a):Sfocisz ją odpaloną w takim stanie, jak jest teraz? :)

Postaram się tylko nie wiem czy coś z nich wyjdzie. Robiłem próbę odpalenia oprawy i okazało się że trzeba było wymienić oprawkę bo stara nie zamykała obwodu.
Użyłem jej ostatnio do oświetlenia terenu u kolegi gdzie grilowaliśmy.
Obrazek
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 4

Postprzez OUSF » 26 lutego 2017, 16:20

Sorry, że odkopie temat:
Lampa, taki LR a nie pokazałeś go w kolekcji?
Powiedz, był w oprawie czy dałeś swój?
A najlepiej, to sfoć go jeszcze ;)
OUSF
 

Re: [Lampa] ORZ 4

Postprzez Lampa » 26 lutego 2017, 19:11

W oprawie była wybita lampa i został po niej tylko gwint, LRa dałem swojego, którego pozyskałem razem z inną oprawą...
A co ja tam za kolekcję mam, nie ma co pokazywać LRF1000W, 400W, 250W Tesla, 125W, 80W dwa peningi 210W uzywane i jakieś tam metalohalogenki 400W no i dwa LR400W...
Lamp oświetleniowych generalnie nie zbieram, znacznie więcej mam lamp elektronowych :) koło 30stu rodzajów łącznie w okolicach 1000sztuk ale nie do kolekcji tylko do tego żeby na nich słuchać muzyki :twisted: (temat nie dla gimbusów :lol: )
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 4

Postprzez OUSF » 26 lutego 2017, 19:13

Wiesz, ja słucham muzy na radiu z lampami 8-)
A jakiej produkcji LR?
OUSF
 

Re: [Lampa] ORZ 4

Postprzez Lampa » 26 lutego 2017, 19:54

LR to Polamp nówka sztuka w kartoniku...
OUSF napisał(a):Wiesz, ja słucham muzy na radiu z lampami 8-)

Jakiej stacji?
Lampa
 

Następna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron