[ZM MESKO]Oprawa ORZ-7 wersja 1

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [ZM MESKO]Oprawa ORZ-7 wersja 1

Postprzez Pablo » 4 sierpnia 2017, 15:29

Whites86 napisał(a):
Pablo napisał(a):
Whites86 napisał(a):widać musisz troche poćwiczyć malowanie farbami młotkowymi, pomalowałeś to źle, widać przeciąganie pędzlem

no wiesz, malowałem pierwszy raz, następnym razem pójdzie lepiej.

mam nadzieje ;) co do odbłyśnika kup chrom sprej firmy wekem ten wysokotemperaturowy, i go nim pomaluj, tylko oszczędnie z warstwami nie rob od razu za grubo bo zacieków porobisz,

nie mam zamiaru używać tego dziadostwa ;) wolę go wypiaskować ew. czy coś takiego. Aktualnie został on wyszlifowany papierem ściernym i wypolerowany. :)
Pablo
 

Re: [ZM MESKO]Oprawa ORZ-7 wersja 1

Postprzez Whites86 » 4 sierpnia 2017, 15:32

Pablo napisał(a):nie mam zamiaru używać tego dziadostwa ;) wolę go wypiaskować ew. czy coś takiego. Aktualnie został on wyszlifowany papierem ściernym i wypolerowany. :)

problem polega na tym że wlasnie podobną powłoką jest on oryginalnie pokrywany
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [ZM MESKO]Oprawa ORZ-7 wersja 1

Postprzez Pablo » 4 sierpnia 2017, 15:34

Whites86 napisał(a):
Pablo napisał(a):nie mam zamiaru używać tego dziadostwa ;) wolę go wypiaskować ew. czy coś takiego. Aktualnie został on wyszlifowany papierem ściernym i wypolerowany. :)

problem polega na tym że wlasnie podobną powłoką jest on oryginalnie pokrywany

fabrycznie był on jedynie anodowany i elektropolerowany, nie był niczym innym pokrywany.
Pablo
 

Re: [ZM MESKO]Oprawa ORZ-7 wersja 1

Postprzez Whites86 » 4 sierpnia 2017, 15:44

Pablo napisał(a):
Whites86 napisał(a):
Pablo napisał(a):nie mam zamiaru używać tego dziadostwa ;) wolę go wypiaskować ew. czy coś takiego. Aktualnie został on wyszlifowany papierem ściernym i wypolerowany. :)

problem polega na tym że wlasnie podobną powłoką jest on oryginalnie pokrywany

fabrycznie był on jedynie anodowany i elektropolerowany, nie był niczym innym pokrywany.

oczywiście że był miałem nie jedną łyche w ręku, niektóre nawet fabrycznie nowe, tak pozatym chyba nie zabardzo wiesz na czym polega polerowanie, bo ja na Twoich zdjęciach widze jedynie szlif, żadnej polerki
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [ZM MESKO]Oprawa ORZ-7 wersja 1

Postprzez Pablo » 4 sierpnia 2017, 16:19

ORZ-7 w wersji 1? Piszę to na podstawie katalogu:
Obrazek

Łyżka w akcji z penningiem Natrium 210W. Dedykacja dla Adama ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pablo
 

Re: [ZM MESKO]Oprawa ORZ-7 wersja 1

Postprzez Whites86 » 4 sierpnia 2017, 16:28

ja wiem co jest w katalogu bo mam ich mnóstwo, mam też nowe nigdy nie użyte łychy , i odbłusnik jest pokryty czymś co strukturą bardzo przypomina powłokę po chromspreju jedynie jest dużo twardsza i trwalsza od chromspreju, (miejscami nawet się łuszczy na zagięciach)

na zdjęciach jakie pokazałeś nawet bez powiększenia widać niesoskonałosci odbłyśnika po szlifowaniu, po zastosowaniu chromspreju (nie mylic ze zwykłym chrom lakierem) byś się tego pozbyl a caly odblysnik wyglądał by lepiej i lepiej zaczął by odbijać światło

dla przykładu załączam Ci zdjęcia z remontu odbłyśnika w mojej łyżce


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [ZM MESKO]Oprawa ORZ-7 wersja 1

Postprzez Pablo » 4 sierpnia 2017, 16:39

No ale ty masz wersje 2, i inne nowe, a ja mam wersje 1. Przy czyszczeniu odbłyśnika w alu łyżce z pierścieniem to tam nic nie ma, żadnej powłoki itp. Może nowsze wersje to miały? Nie wiem. Wekem kosztuje 25zł i wysyłka kolejne 25zł.
Pablo
 

Re: [ZM MESKO]Oprawa ORZ-7 wersja 1

Postprzez Whites86 » 4 sierpnia 2017, 16:41

Pablo napisał(a):No ale ty masz wersje 2, i inne nowe, a ja mam wersje 1. Przy czyszczeniu odbłyśnika w alu łyżce z pierścieniem to tam nic nie ma, żadnej powłoki itp. Może nowsze wersje to miały? Nie wiem. Wekem kosztuje 25zł i wysyłka kolejne 25zł.

jakie to ma znaczenie jaka wersja ? ja nawet ich nie odróżniam, dla mnie istnieją 3 wersje łychy, stalowa, alu z pierścieniem i alu bez pierścienia, w każdej odbłyśnik idzie zrobić na perfekt, co do wysylki szukaj takiej która będzie w rozsądnych granicach, mało tego nawet już gdybys musial wydać te 50zł to powiem ci ze przy umiejętnym stosowaniu ten chromsprej starczy Ci na 3 odbłyśniki, wiec za 50zł odnowisz 3 oprawy
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [ZM MESKO]Oprawa ORZ-7 wersja 1

Postprzez Pablo » 4 sierpnia 2017, 16:44

Aukcji z chromem wekema nie ma,jedynie na ich stronie da się kupić. A ja mam takie wersje:
-stalowa A20
-stalowa Mesko
-alu bez pierścienia
I to są zwykłe łyżki.
A te z 1 to mam tak:
-zwykła i klapa na zawiasie
-ze ściętą dolną klapą i klapa na zawiasie.

Myślę, że wątek Marcina o wersjach łyżki należałoby zaktualizować ;)
Pablo
 

Re: [ZM MESKO]Oprawa ORZ-7 wersja 1

Postprzez Lampa » 4 sierpnia 2017, 21:44

Ja łyżek aluminiowych po wersjach z pierścieniem nie rozróżniam, nie mają dla mnie jakiegoś wielkiego znaczenia.
Zauważyłem różnice w dolnej części obudowy tej oprawy, przedstawiam je na załączonym rys porównawczym, być może oprócz tych trzech występowała jeszcze jakaś inna odmiana, zamieściłem te trzy których jestem pewien...
Zakładam że fabryka A20 miała tylko jeden rodzaj (pierwszy od dołu) kolejne wersje były wytworem Mesko.
Obrazek
Lampa
 

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości