[DarekG] Mesko OURW 250-2

Wasze oprawy oświetleniowe

[DarekG] Mesko OURW 250-2

Postprzez DarekG » 25 lutego 2017, 00:28

A oto kolejna oprawa w mojej skromnej kolekcji już czwarta. Jest to chyba jedna z lepszych opraw rtęciowych jakie wyprodukowało Mesko czyli OURW 250 (zawsze chciałem taką mieć), moja niestety wersja druga z plastikowym kloszem który w dodatku jest pęknięty i poklejony jakimś superglutem. Klosz będzie wymieniony jak taki znajdę bądź zdobęde szklany z ramką. Oprawa z roku 1991 choć wydaje mi się że jest młodsza (może klapka jest podmieniona)? Stan prawie idealny. Nie znam dokładnie historii tej oprawy ale widać że na dworze nie wisiała. Nosi tylko ślady magazynowania czyli parę rysek na obudowie i ten nieszczęsny klosz. Zdjęcia robiłem w łazience ponieważ ją lekko czyściłem i nie chciało mi się siedzieć w zimnym garażu :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wkręciłem do odpalenia starą ale dobra rtęciówkę Polam z 1975r. Mam też do tej oprawy nowego Philipsa

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co tam robi logo FSM na końcówce od wysięgnika??? :shock:
Dodam że pod oprawka jest słabo widoczne ale są wytłoczone oznaczenia 250W oraz 400W czyli odlew dla tych dwóch mocy (widać na jednym z wcześniejszych zdjęć dla spostrzegawczych).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I w akcji z tym Polamem. Na zdjęciach wydaje się że ten LRF świeci zielonkawo ale nic z tych rzeczy to aparat przekłamuje kolory. Statecznik przy rozruchu trochę cicho buczy ale po paru sekundach jest cichutki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Plany? Zdobyć nowy klosz i gdzieś powiesić u siebie na podwórku :)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Mesko OURW 250-2

Postprzez lumix26 » 25 lutego 2017, 06:59

jeżeli będziesz chciał dać szklany klosz z ramką alu to tylko będzie tylko mała modyfikacja klamry
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [DarekG] Mesko OURW 250-2

Postprzez DarekG » 25 lutego 2017, 07:56

lumix26 napisał(a):jeżeli będziesz chciał dać szklany klosz z ramką alu to tylko będzie tylko mała modyfikacja klamry


Domyślam się że modyfikacja będzie polegała na poodginaniu odpowiednio tej blaszki od klamry? Wolałbym właśnie ten szklany klosz raz ze łatwiej go zdobyć i w dużo lepszym stanie niż spotkać plastikowy w lepszym stanie niż mój obecny.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Mesko OURW 250-2

Postprzez Remik75 » 25 lutego 2017, 08:47

Witam jeslichodzi o te oprawy sa klimatyczne maja cos w sobie mnie sie podobaja imaja cosik w sobie. a te lrfki w nich to przypominaja klimacik prl jak swiecily na ulicach.ps gratuluje nabytku. ;) :D :P
Avatar użytkownika
Remik75
 
Posty: 111
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 11 czerwca 2014, 11:21

Re: [DarekG] Mesko OURW 250-2

Postprzez Alex » 25 lutego 2017, 10:48

Jest to dość nowy i ciekawy wariant OURW. Wiem, że do tej pory tylko starszą wersję. Mogą nawet zrobić zdjęcia z pokoju ze sprzętem?

chodzi Alex
Nie mogę mówić po polsku, więc użyć überstzungs programu dlatego może być tak, że mi się nie uda w moich sum mnie. Proszę zrozumieć
Avatar użytkownika
Alex
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 sierpnia 2016, 08:19
Lokalizacja: Kunheim France

Re: [DarekG] Mesko OURW 250-2

Postprzez OUSF » 25 lutego 2017, 19:56

To ja zamawiam foty z LR I D :
OUSF
 

Re: [DarekG] Mesko OURW 250-2

Postprzez DarekG » 25 lutego 2017, 20:40

OUSF napisał(a):To ja zamawiam foty z LR I D :


Z czym mam wstawić? Z LR? Niestety nie posiadam. :P
Wstawiam za to foto porównawcze ze Stradą i OUR 125 :)

Obrazek
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Mesko OURW 250-2

Postprzez OUSF » 25 lutego 2017, 21:06

z LR nie pisałem jakim :P może zrób sobie?
a zamiast D miało być penningiem, tyle, że zwiesił mi się telefon, i zamiast edytować posta wysłałem go :P
OUSF
 

Re: [DarekG] Mesko OURW 250-2

Postprzez DarekG » 25 lutego 2017, 21:30

Penninga obecnie też nie posiadam niestety. Jak uda mi się takiego nabyć to wstawię fotkę. Co do LRa to nie będę psół żadnego LRFa. Ale jak będziecie w innym temacie te LRy zamawiać to może się skuszę.
Obecnie ciekawi mnie czemu na mojej oprawie jest wytłoczone logo FSM. Czy na innych OURW też to jest???
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Mesko OURW 250-2

Postprzez OUSF » 25 lutego 2017, 21:35

Może ta oprawa została wykonana na zamówienie Fabryki Samochodów Małolitrażowych? Np. miało jakiś dodatek, który nie dotrwał?
OUSF
 

Następna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość