[DarekG] Elgo Ledy OUSe 150, OUSe 100, OUSe 70, OURe 125

Wasze oprawy oświetleniowe

[DarekG] Elgo Ledy OUSe 150, OUSe 100, OUSe 70, OURe 125

Postprzez DarekG » 7 maja 2017, 22:10

Heja! Oto mój najnowszy nabytek który udało mi się zdobyć parę dni temu od pewnego elektryka z powodu likwidacji działalności. Leżak magazynowy ze stycznia 2010 roku (w sumie to już druga moja oprawa z tego roku, pierwszą była Strada). Oprawa dobrze przez wszystkich znana w większości nielubiana i przedstawiać jej za bardzo nie trzeba. Jest to wersja OUSe w pierwszej klasie ochronności. Moc 150W. Stan idealny tylko niestety brakuje jej zapłonnika bo Pan elektryk potrzebował i sobie z niej pobrał, ale już niedługo kupię nowy zapłonnik dedykowany do metalohalogenów ponieważ ta oprawa będzie wisiała u mnie na domu i chcę białe światło. Oto kilka fotek:
Instrukcja:
Obrazek
Obrazek

Oprawa:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Osprzęt:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej zdjęć będzie po kupnie zapłonnika i mh. Pokaże też w akcji z sodą jeśli chcecie :P
Nie długo planuję ją zamontować na domu do okazjonalnego i kiedy będzie potrzeba zaświecania na podwórku. Wiem że mógłbym na podwórko zamontować Stradę z mojej kolekcji lub najlepiej OURW 250 ale niestety Leda ma tą przewagę że posiada regulacje położenia oprawy i jest mniejsza gabarytowo, a niestety u mnie na podwórku to odgrywa trochę rolę. :)
Ostatnio edytowano 27 marca 2021, 11:22 przez DarekG, łącznie edytowano 2 razy
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Elgo Leda 1 OUSe 150

Postprzez Whites86 » 8 maja 2017, 19:35

już ja bym się postarał wygiąć odpowiednio wysięgnik a nie wieszać taką paskudę ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Postprzez Farel03 » 8 maja 2017, 20:21

Jak dla mnie , to Leda tak źle nie wygląda i jeżeli rozmiar oprawy ma spore znaczenie , to może będzie lepszym wyborem.

Ewentualnie możnaby było postarać się o OURW 250-E albo 1 (ta wersja z bardzo krótką komorą osprzętu)
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [DarekG] Elgo Leda 1 OUSe 150

Postprzez DarekG » 8 maja 2017, 21:23

He he no niestety też bym wolał najbardziej oświetlać podwórko OURW 250 ale pocieszam się tym że OURW czy Strada są dla mnie bardziej wartościowymi oprawami i szkoda by było mi je wywiesić na dwór by z czasem niszczały i były "optakane" przez ptaszyska :mrgreen: Będą w lepszym miejscu przechowywane jako okazy kolekcjonerskie, a ta Leda ma być oprawą użytkową i nie będzie mi jej szkoda. Poza tym chce przeprowadzić taki swój test szczelności tej oprawy przy odpowiednim montażu czy z czasem złapie jakiegoś syfa w środku. Z tym wygięciem wysięgnika też nie było by takie proste jak się wydaje :P
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Elgo Leda 1 OUSe 150

Postprzez DarekG » 6 lipca 2017, 23:13

Dziś korzystając z chwili wolnego postanowiłem zamontować brakujący zapłonnik do mojej Ledy. Po montażu oczywiście trzeba sprzęt odpalić. No i tak zrobiłem. Oprawa jest już kompletna i działa. Odpaliłem w niej nową sodówkę Natriuma która leżała w szafce już kupe czasu. Ta Leda prawdopodobnie zostanie spakowana i poczeka sobie na lepsze czasy bo na dniach dołączy kolejna nowa Leda i nie tylko ale o tym niebawem :twisted:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Elgo Leda 1 OUSe 150 & Leda OUSe 100

Postprzez DarekG » 21 lipca 2017, 22:45

Żeby nie zakładać kolejnego wątku z nielubianym wyrobem Elgo który trafił do mojej kolekcji dołączam ją tutaj :P
Dostałem od znajomego nową Ledę to już druga nowa Leda u mnie i myślę że już ostatnia bo mam już komplet łącznie z najstarszą Ledą OUSd :P Mogłem sobie porównać różnice z danego okresu produkcji 2003 i 2010. Leda która do mnie teraz trafiła to rocznik 2003 na lampy sodowe 100W.
Oprawy różnią się tym że:
-Starsza ma ciemne mocowanie na wysięgnik i fabryczną nakleję z typem oprawy
-Starsza ma śruby montażowe na kluczyk, nowsza śruby na krzyżak.
-Starsza ma metalową płytkę na osprzęt, nowsza z tworzywa choć mogło to zależeć od klasy ochronności ale w tym przypadku obie oprawy mają 1 klasę.
-Starsza - oprawka z tworzywa, nowsza porcelanowa choć mogło to zależeć od mocy.
-Kondensatory innych producentów
-Inny w obu oprawach jest filtr oddychający.
-Starsza ma w środku pomalowany cały korpus na szaro, nowsza ma czyste aluminium koło osprzętu.
Więcej różnic nie zauważyłem. Korpusy, odbłyśniki i klosze są takie same. Fotek w akcji nie robię bo po pierwsze nie mam sody 100W, a po drugie to po co :lol:
Jedna z tych opraw będzie w kolekcji, a druga będzie w użytku na podwórku. To tyle, trochę fotek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To by było na tyle więcej Led już nie będzie. Dobranoc :P
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Elgo Leda 1 OUSe 150 & Leda OUSe 100

Postprzez JeD » 21 lipca 2017, 23:07

Zrób foto trzech led razem wraz z OUSd jestem ciekaw :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [DarekG] Elgo Leda 1 OUSe 150 & Leda OUSe 100

Postprzez DarekG » 21 lipca 2017, 23:18

JeD napisał(a):Zrób foto trzech led razem wraz z OUSd jestem ciekaw :)


Nie ma problemu tylko jutro bo OUSd jest rzucona w garażu i muszę ją wygrzebać :D Jutro wstawię coś jeszcze ;)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Elgo Leda 1 OUSe 150 & Leda OUSe 100

Postprzez Pablo » 22 lipca 2017, 09:50

Gratuluję nowego nabytku ;)
Pablo
 

Re: [DarekG] Elgo Leda 1 OUSe 150 & Leda OUSe 100

Postprzez DarekG » 19 czerwca 2018, 23:26

Kolejna paskuda u mnie. Tym razem nie nowa jak dwie poprzednie co są w kolekcji, a używana w oświetleniu ulicznym na wsi przez pewien czas, a teraz jest u mnie. Wersja rtęciowa 125W z 2003 roku. Wymieniona rtęciówa na nową Osrama oraz śruby mocujące. Potrzeba wymienić tylko klosz i jest już gotowa na montaż u mnie na placu.

Obrazek

Obrazek
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Następna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron