[Lampa] ORZ 9

Wasze oprawy oświetleniowe

[Lampa] ORZ 9

Postprzez Lampa » 17 maja 2017, 20:24

Dziewiątki to kolejne oprawy w mojej skromnej kolekcji, nie sądziłem że uda mi się pozyskać ten model, ale miałem mocne ciśnienie żeby je zdobyć bo to dla mnie najładniejsza oprawa z serii dwu lampowych.
Oprawy te są bardzo długie i ciężkie, mają bardzo fajny kształt dzięki któremu bardzo ładnie się prezentują na słupie. Odnosząc się do innych opraw z okolic lat 60tych widać że projektanci nie poszli na skróty i wyszła im bardzo przyzwoita konstrukcja jeśli chodzi o wygląd i wykonanie. Nie wiem jak ma się tutaj kwestia samej sprawności świetlnej i rozwiązania komory lampowej ale brakuje mi tutaj elementu odblaskowego nad samymi lampami, coś w stylu jak miała oprawa ORZ-3 czy nawet OUR-400 w której był to po prostu kawałek elektropolerowanej nie tłoczonej blachy aluminiowej.
Pomijając fakt że zrobiłem trochę kilometrów samochodem i rowerem w celu ich namierzenia, załatwienia zgody, zapłaty- 100wka za jedną ;) i przywiezienia to najgorsza była rozmowa z samym właścicielem posesji na której był słup w celu zdobycia zgody. Na samym końcu kiedy się żegnaliśmy był bardzo życzliwy i dorzucił mi jeszcze dwa LRy 400 w kartonikach, ale na początku było ciężko, nie odbierał kolejnych telefonów (potem się okazało że ma łącznie trzy), więc wsiadłem w samochód i jechałem w ciemno 50km nie wiedząc czy przypadkiem mnie nie wywali, marudził i sam nie wiedział czy je sprzedać.
Na szczęście się udało i ściągnął mi je mój kolega, siedząc łącznie około półtorej godziny na czubku słupa i jak się okazało drabina, którą zabrałem była zbędna :lol:
Na koniec chcę dodać że dzięki tej drabinie wypatrzyłem kolejną 9tkę, po tym jak z ciekawości ją przystawiłem do słupa i wszedłem na górę żeby zobaczyć jak jest tam u góry :)
Obrazek
Lampa
 

Postprzez Utilizer » 17 maja 2017, 20:32

Powiedziałbym że stówka to dużo nawet jak za takiego klasyka (bo za 50 można kupić Strada czy Malage) ale LRy wygrały bank :D
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez Whites86 » 17 maja 2017, 20:37

przyznam szczerze zazdroszczę tych opraw
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez Lampa » 17 maja 2017, 21:11

Utilizer napisał(a):Powiedziałbym że stówka to dużo nawet jak za takiego klasyka (bo za 50 można kupić Strada czy Malage) ale LRy wygrały bank :D

Chciałem dać właścicielowi 150 za dwie ale powiedział że 200 a ja że ok ale jak nie będą miały dziury na wylot no i nie miały...
LRy dostałem zupełnie przypadkiem jak zabrał mnie do jakiegoś magazynku w którym miał pełno opraw podwieszanych, nie znam ich oznaczenia ale są dostępne na portalach aukcyjnych jako loft...
Miałem się jeszcze do niego odezwać w sprawie demontażu oprawy ORZ-2 z wyżej wspomnianego budynku ale odstrasza mnie to że znowu będzie marudził.
Jeśli chodzi kwestie kasy to co tu dużo mówić, piaskowanie głównego elementu tej oprawy kosztowało mnie 50 dych i najważniejsze było dla mnie to że nie powyginali mi jej, potem musiałem ją zawieść 50 km od siebie na ocynk galwaniczny za który zapłaciłem 70 zeta i cieszyłem się że właściciel był na tyle miły że przyjął mnie z takim czymś... (łącznie przejechałem 200km żeby zrobić ocynk...)
Dzisiaj było śmiesznie gościu nic nie chciał ale dałem mu 20zł na piwko z tą padlinę, musiałem ją uratować bo tak by może w końcu na złomie wylądowała :evil: miałem w razie czego OUSa na podmiankę :)
Obrazek
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez lumix26 » 17 maja 2017, 21:13

Utilizer napisał(a):Powiedziałbym że stówka to dużo nawet jak za takiego klasyka (bo za 50 można kupić Strada czy Malage) ale LRy wygrały bank :D

jak na taki rzadki okaz 100 zł to nie drogo ;-) przyzwoita cena ;-)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez trojmiejski » 17 maja 2017, 21:16

Kiedyś dorwać LR-a to było wydarzenie, a tutaj od tak zostały dorzucone jako gratis. Ogólnie gratuluję nabytków :D .
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez Lampa » 17 maja 2017, 21:25

trojmiejski napisał(a):Kiedyś dorwać LR-a to było wydarzenie, a tutaj od tak zostały dorzucone jako gratis. Ogólnie gratuluję nabytków :D .

Szczerze to jestem zdziwiony że LR to taki rarytas na chwilę obecną i jak je dostałem to się po prostu cieszyłem że będę miał lampę bez luminoforu :)
To jest moje takie dodatkowe hobby, które zostało mi z lat dzieciństwa i nie jestem tak wtajemniczony jak Wy i przeglądając dzisiaj forum zdziwiło mnie zbiorowe zamówienie LRów z obecnej produkcji...
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez Lampa » 17 maja 2017, 21:32

lumix26 napisał(a):
Utilizer napisał(a):Powiedziałbym że stówka to dużo nawet jak za takiego klasyka (bo za 50 można kupić Strada czy Malage) ale LRy wygrały bank :D

jak na taki rzadki okaz 100 zł to nie drogo ;-) przyzwoita cena ;-)

Doliczając koszty benzyny wyszło by około 200 zł za sztukę ORZ-9 i sztukę LR-400 :)
Nie jestem nadziany ale jak by mi powiedział 200zł za sztukę to jedną na bank bym wziął, chociaż na 90% brał bym dwie, tą są piękne oprawy...
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez Lampa » 17 maja 2017, 21:39

Whites86 napisał(a):przyznam szczerze zazdroszczę tych opraw

W wątku tej oprawy jest informacja, że jest miejsce gdzie jest ponoć 20 sztuk tych opraw, które należą do złomowiska więc możemy coś pomyśleć...
Gdybym mieszkał w tamtych rejonach to już bym temat rozpracowywał a nie czekał aż zardzewieją do reszty :evil:

Poniżej zdjęcia z akcji demontażu opraw, proszę zwrócić uwagę jakie duże są one w porównaniu do człowieka co prawda nie dużego ale silnego :)
Jak je odbierałem na dole to naprawdę nie spodziewałem się że będą aż tak ciężkie.
9tka którą dzisiaj pozyskałem trafi do któregoś z Was o ile ta osoba będzie chętna (nie wiem jeszcze do kogo, muszę się zastanowić)
Ponad godzina na czubku słupa i oprawy nawet nie draśnięte znalazły się na dole (dzięki mojemu koledze...) :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 9

Postprzez KaszeL » 17 maja 2017, 22:38

To jeszcze nam pokaż te LRy z bliska :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości