[Lampa] OUR 2250

Wasze oprawy oświetleniowe

[Lampa] OUR 2250

Postprzez Lampa » 27 maja 2017, 22:15

Przedstawiam kolejne oprawy dwu-lampowe w mojej kolekcji. Pozyskałem je z terenu pewnej firmy z Gdańska, standardowo najpierw przejechałem się w miejsce docelowe żeby zrobić ogólne rozeznanie odnośnie jak dojść do właściciela i jaki jest stopień trudności w demontażu tych opraw. Następną czynnością było wykonanie kilku telefonów do paru miejsc, które finalnie zakończyły się spotkaniem z panią prezes firmy która posiadała te klasyki. Po małym spacerku z panią prezes wokół terenu firmy uzyskałem wstępną zgodę, a następnie nie odbieranie moich telefonów i nie odpisywanie na smsy. Nie chciałem być natrętny (taki jak nasz Kolega OUSF :lol: ) ale spróbowałem jeszcze raz po upływie ponad miesiąca i dostałem namiary na konserwatora tych budynków i resztę spraw załatwiałem z nim. Demontaż wyglądał tak że po wcześniejszym telefonie przyjechałem na teren firmy i zgłosiłem to panu konserwatorowi i tak po prostu wlazłem na dach zdemontowałem klasyka i na jego miejsce zamontowałem OUS250 (miała być aluminiowa łycha ale nie udało się :( )
Drugi klasyk był nieczynny więc go zdemontowałem bez podmianki :) To tak w wielkim skrócie o tym jak zdobyłem te oprawy...
Jeśli chodzi o samą oprawę to nie urzeka mnie ona tak jak ORZ-9 ale jest w niej klimat, podobają mi się nity łączące obydwa główne elementy obudowy, koniec jej komory lampowej wygląda jak foremka do pieczenia ciasta :) Ogólnie oprawa wykonana porządnie, raczej była cynkowana, ma fają osłonę ( z napisem MESKO) na śruby zaciskowe w górnej oprawce i przewody w których izolatorem są koraliki ceramiczne :)
Nie wiem jaki to rocznik, może Wy coś wywnioskujecie z tabliczki znamionowej...
Zdjęcia kiepskiej jakości niestety... :oops:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
1xrtęć i 1xsoda
Obrazek
Na pierwszym planie dwie świeże Tesle 250W a na drugim pojedyncza używana EBZ
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na górze widać moją oprawę z metalochalogenem 150W
Obrazek
Od lewej 1xsoda, prawa 2xświeża rtęć
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lampa
 

Postprzez Farel03 » 27 maja 2017, 22:31

Gratuluję zdobyczy. Nie mogę się już doczekać widoku odremontowanych :)
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [Lampa] OUR 2250

Postprzez trojmiejski » 27 maja 2017, 22:33

Poznaję te sztuki, tę z sodą nawet w grudniu 2016 sfotografowałem w akcji gdy była jeszcze na miejscu:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Lampa] OUR 2250

Postprzez Utilizer » 27 maja 2017, 22:48

No i dobrze że odratowane :) To teraz jeszcze do kompletu odmiana 1x250W tej oprawy :D Powodzenia w szukaniu :D
No nie da się ukryć to jedne z brzydszych klasyków, duża i ciężka, design jak właśnie ociosana brytfanna :P
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Lampa] OUR 2250

Postprzez Lampa » 27 maja 2017, 22:51

Zgadza się to jedna z nich, jak je fotografowałeś to zgoda była już dogadana od 5 miesięcy, ale nie miałem czasu na ich demontaż...
Farel03 napisał(a):Gratuluję zdobyczy. Nie mogę się już doczekać widoku odremontowanych :)

Dzięki ja też się nie mogę doczekać jak będzie odremontowana ale niestety to kosztuje dużo czasu (w moim przypadku) i pieniądze też trzeba w to włożyć a nie zawsze są :)
Ostatnio edytowano 27 maja 2017, 23:18 przez Lampa, łącznie edytowano 1 raz
Lampa
 

Re: [Lampa] OUR 2250

Postprzez trojmiejski » 27 maja 2017, 22:53

Druga to pamiętam, że była w wąskim przejściu, z jednej strony betonowa ściana, z drugiej płot centrum handlowego.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Lampa] OUR 2250

Postprzez Lampa » 27 maja 2017, 23:02

Utilizer napisał(a):To teraz jeszcze do kompletu odmiana 1x250W tej oprawy :D Powodzenia w szukaniu :D

Jest o połowę mniejsza czyli 2 razy bardziej paskudna ale będę szukał właściciela :)
Lampa
 

Re: [Lampa] OUR 2250

Postprzez PKPENK » 27 maja 2017, 23:44

Ładne sztuki :) Jakie stateczniki siedzą w środku?
Avatar użytkownika
PKPENK
 
Posty: 1127
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, 21:30

Re: [Lampa] OUR 2250

Postprzez Lampa » 27 maja 2017, 23:55

PKPENK napisał(a):Ładne sztuki :) Jakie stateczniki siedzą w środku?

W sztuce, która była czynna (ta na zdjęciu Trojmiejskiego) stateczniki nie są oryginalne, ale w tej drugiej są takie których nie widziałem.
Spodziewałem się dławików gołych bez zalewy ale okazało się że w środku siedzi wersja taka pośrednia pomiędzy niezalewanymi a zalewanymi, tzn są zalane ale nie w puszce tłoczonej powszechnie znanej wszystkim, tylko są zalane w puszce łączonej z odpopwiednio wygiętych elementów...
Jutro jak będę miał chwilkę to zrobię im zdjęcia... :)
Lampa
 

Re: [Lampa] OUR 2250

Postprzez OUSF » 28 maja 2017, 07:00

Wg mnie nie 1965.
Gratuluję zdobyczy ;)
OUSF
 

Następna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości