[Pablo]Małe, skromne muzeum opraw klasycznych

Wasze oprawy oświetleniowe

[Pablo]Małe, skromne muzeum opraw klasycznych

Postprzez Pablo » 29 lipca 2017, 12:28

Jako, że zaczyna mi brakować miejsca, postanowiłem tak jak niektórzy zacząć robić ekspozycję. Na początek OUR-125, kwadratówka 250W, Strada 400W oraz OŻk-1. Z czasem(muszę usunąć byfyj) będzie powieszone więcej opraw ;)
Obrazek
Mój sposób na obejmy - wykorzystałem podstawki pod oprawki porcelanowe E40:
Obrazek
Pablo
 

Re: [Pablo]Małe, skromne muzeum opraw klasycznych

Postprzez Filip » 29 lipca 2017, 13:43

Pablo napisał(a):Mój sposób na obejmy - wykorzystałem podstawki pod oprawki porcelanowe E40:
http://fotki.lighting-gallery.pl/images/Pablo/2017-07-29/244890.jpeg

Te podstawki to są chyba z oprawek metalowych ;).
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Pablo]Małe, skromne muzeum opraw klasycznych

Postprzez Pablo » 29 lipca 2017, 14:09

Filip napisał(a):
Pablo napisał(a):Mój sposób na obejmy - wykorzystałem podstawki pod oprawki porcelanowe E40:
http://fotki.lighting-gallery.pl/images/Pablo/2017-07-29/244890.jpeg

Te podstawki to są chyba z oprawek metalowych ;).

Nie ;) Są z porcelanowych, ale nie tych późniejszych, tylko tych najstarszych z lat 60 ;) Od takich, jaką ty masz w swojej OUR-250 ;)
Pablo
 

Re: [Pablo]Małe, skromne muzeum opraw klasycznych

Postprzez Filip » 29 lipca 2017, 14:23

Pablo napisał(a):
Filip napisał(a):
Pablo napisał(a):Mój sposób na obejmy - wykorzystałem podstawki pod oprawki porcelanowe E40:
http://fotki.lighting-gallery.pl/images/Pablo/2017-07-29/244890.jpeg

Te podstawki to są chyba z oprawek metalowych ;).

Nie ;) Są z porcelanowych, ale nie tych późniejszych, tylko tych najstarszych z lat 60 ;) Od takich, jaką ty masz w swojej OUR-250 ;)

Pokaż jak ta oprawka wygląda w całej swej okazałości.
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Pablo]Małe, skromne muzeum opraw klasycznych

Postprzez Pablo » 29 lipca 2017, 14:33

Nie mam jak - wykorzystałem wszystkie te podstawki.
Pablo
 

Re: [Pablo]Małe, skromne muzeum opraw klasycznych

Postprzez MRP200 » 29 lipca 2017, 22:04

Teraz tylko dorobić instalację zasilającą do kolekcji opraw. Nie musi być jakaś wyrafinowana jak to kiedyś zrobił jeden z naszych kolegów. Najprościej puścić po ścianie listwę i dać najlepiej potrójne zestawy gniazd. A oprawy które mamy zamiar zaświecić, powiedzmy dla prezentacji, będziemy załączać z wtyczki. Całość możemy oczywiście podzielić na kilka obwodów, szczególnie, jeżeli miejsce kolekcji ma zasilanie trójfazowe, i dać na to osobne zabezpieczenie i różnicówkę dla bezpieczeństwa. Jeżeli miejsce kolekcji ma zasilanie jednofazowe, to można potraktować to jako jeden obwód, bo w końcu całą kolekcją na raz świecić raczej nie będziemy. Nie mniej samodzielnie tej instalacji nie rób, sprawy połączeniowe zostaw fachowcom. Samodzielnie możesz jak najbardziej pomocować trasy przewodów i osprzęt.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: [Pablo]Małe, skromne muzeum opraw klasycznych

Postprzez Pablo » 29 lipca 2017, 22:08

MRP200 napisał(a):Teraz tylko dorobić instalację zasilającą do kolekcji opraw. Nie musi być jakaś wyrafinowana jak to kiedyś zrobił jeden z naszych kolegów. Najprościej puścić po ścianie listwę i dać najlepiej potrójne zestawy gniazd. A oprawy które mamy zamiar zaświecić, powiedzmy dla prezentacji, będziemy załączać z wtyczki. Całość możemy oczywiście podzielić na kilka obwodów, szczególnie, jeżeli miejsce kolekcji ma zasilanie trójfazowe, i dać na to osobne zabezpieczenie i różnicówkę dla bezpieczeństwa. Jeżeli miejsce kolekcji ma zasilanie jednofazowe, to można potraktować to jako jeden obwód, bo w końcu całą kolekcją na raz świecić raczej nie będziemy. Nie mniej samodzielnie tej instalacji nie rób, sprawy połączeniowe zostaw fachowcom. Samodzielnie możesz jak najbardziej pomocować trasy przewodów i osprzęt.

Wszysko ma być zrobione przez mojego wujka z uprawnieniami ;)
Pablo
 

Re: [Pablo]Małe, skromne muzeum opraw klasycznych

Postprzez DarekG » 4 sierpnia 2017, 15:12

Dali Ci w domu jedno z pomieszczeń? :P A tak poważnie to fajnie kolekcja rośnie tylko jakiejś łychy tu brak. To niech Ci ten wujek zrobi instalacje, wkręć lampy i odpalaj ;)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [Pablo]Małe, skromne muzeum opraw klasycznych

Postprzez Pablo » 4 sierpnia 2017, 15:14

DarekG napisał(a):Dali Ci w domu jedno z pomieszczeń? :P A tak poważnie to fajnie kolekcja rośnie tylko jakiejś łychy tu brak. To niech Ci ten wujek zrobi instalacje, wkręć lampy i odpalaj ;)

Zamiast Strady wisi teraz łyżka ORZ-7 wersja 1. ;)
Pablo
 


Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości