[Lampa] OUR-400

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [Lampa] OUR-400

Postprzez trojmiejski » 27 sierpnia 2017, 15:56

One szybko korodowały więc może dlatego tak były krótko produkowane, choćby warto pamiętać, że tego typu oprawy były początkowo na wielkich kwiatach oświetlających Wały Jagiellońskie w Gdańsku lecz dość szybko wymieniono je na OURW.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10934
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Lampa] OUR-400

Postprzez Lampa » 27 sierpnia 2017, 18:11

latarnik napisał(a):Ciekawe czemu tą oprawę produkowali tak krótko?

Ja gdzieś kiedyś na forum czytałem że lampy szybko w niej się wykańczały ze względu na wysoką temperaturę wewnątrz komory lampowej...
Wczoraj swoją OUR400 miałem włączoną półtorej godziny i obudowa w części lampowej była bardzo gorąca na dotyk, nie mierzyłem temperatury miernikiem więc nie wiem jaka to konkretnie była temp.
Lampa
 

Re: [Lampa] OUR-400

Postprzez Lampa » 21 kwietnia 2022, 20:25

Podczas świątecznej przejażdżki po małych wioseczkach natrafiłem na kolejną OUR400. Postanowiłem spróbować uchronić ją od zgnicia na słupie tylko dlatego, że ten egzemplarz uchował się z całym kloszem bez którego cenność tego modelu dla mnie jest niewielka. Standardowo przeprowadziłem skuteczne rozeznanie kto może być jej właścicielem i udałem się pod wskazany adres. Właściciel podjechał z nami pod słup i zapytał co mu mogę za to dać :lol:
Sama akcja demontażu jak zwykle przeprowadzona była ściśle z zasadami BHP z użyciem podstawowych narzędzi bez szaleństw z podnośnikiem. Nie obyło się oczywiście bez stresu ze względu na najcenniejszy element, który w pewnym momencie odhaczył się na dolnym zaczepie w wyniku gwałtownych ruchów i zaczął się huśtać na górnym zaczepie. Zapomniałem szybko o lęku wysokości i poleciałem na górę ratować klosz razem z kumplem :D
Potem było już z górki...
Oprawa jest ciekawa jak każda nowa którą pozyskałem, ma ładny dławiczek z charakterystycznym sposobem zalania uzwojeń i rdzenia oraz nieco inną tabliczkę znamionową w stosunku do moich pozostałych OUR400.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lampa
 

Re: [Lampa] OUR-400

Postprzez Elektroservice » 21 kwietnia 2022, 23:25

Zrób foty z bliska pozyskanego eksponatu :) Klosz wygląda jak plastikowy ale takich w tych oprawach nie było więc musi to być wyjątkowo fatalnie wykonany klosz szklany. Ciekawe czy polerka tlenkiem ceru pozwoliłaby poprawić wygląd tego klosza.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [Lampa] OUR-400

Postprzez kubaxxx » 22 kwietnia 2022, 10:11

Fajna akcja,gratuluję oprawy.Przyłączam się do prośby @Elektro...-fotki oprawy z bliska.Nie widzę na nogach słupołazów,więc nie pytam o to jak znalazłeś się na czubku tego A-owca :D
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 718
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: [Lampa] OUR-400

Postprzez Michal » 23 kwietnia 2022, 08:14

Gratuluje nowego eksponatu do kolekcji. Niestety sposób w jaki to zrobiłeś to przejaw skrajnej głupoty i nieodpowiedzialności- tj. praca bez jakichkolwiek zabezpieczeń i środków ochrony osobistej. Lepiej jest czasem wydać te 300 zł na podnośnik, albo chociaż załatwić słupołazy z szelkami i pasem niż w najlepszym przypadku spędzić kilka tygodni w szpitalu lub w gorszym scenariuszu wózek inwalidzki albo trumna...ale cóż wybór należał do Ciebie. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: [Lampa] OUR-400

Postprzez lumix26 » 23 kwietnia 2022, 19:46

Ciekawa akcja :) oprawa w kompletnym dobrym stanie,szkoda że te klosze po latach są takie brzydkie,czym to jest spowodowane- od temperatury czy zła jakość szkła ?
Oj ile bym dał za taki klosz z ramką do swojej oprawy nawet gdyby był taki brzydki ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Lampa] OUR-400

Postprzez Kuba123 » 24 kwietnia 2022, 01:57

Zła jakość szkła - te klosze bardzo często posiadały wadę fabryczną w postaci zanieczyszczeń w szkle
Avatar użytkownika
Kuba123
 
Posty: 653
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 czerwca 2021, 22:03

Re: [Lampa] OUR-400

Postprzez Lampa » 24 kwietnia 2022, 16:37

Oprawa jest tymczasowo u kolegi a klosz zabrałem do domu, jak będę miał ją u siebie zrobię zdjęcia z bliska.
Michal napisał(a):Gratuluje nowego eksponatu do kolekcji. Niestety sposób w jaki to zrobiłeś to przejaw skrajnej głupoty i nieodpowiedzialności

Demontażu na słupie dokonywał mój kolega, który ściągał mi w podobny sposób kilka lat temu dwie ORZ 9, ORZ6, ORZ7, ORZ4. Gdyby tym razem się nie zgodził to być może w niedalekiej przyszłości zamówił bym tam podnośnik chociaż to też wątpliwe ze względu na niemałą odległość od mojego domu (drugi raz jechałem tam w ciemno nie wiedząc czy dostanę zgodę) , dodatkowo samemu właścicielowi musiałem sypnąć 2 stówki.
lumix26 napisał(a):Ciekawa akcja oprawa w kompletnym dobrym stanie,szkoda że te klosze po latach są takie brzydkie,czym to jest spowodowane- od temperatury czy zła jakość szkła ?

Będę miał chwilkę to zobacz e co jest grane z tym kloszem że jest taki mleczny...
lumix26 napisał(a):Oj ile bym dał za taki klosz z ramką do swojej oprawy nawet gdyby był taki brzydki

Potrzebujesz jeszcze oryginalnego dławika, bo pakowanie tam takiego zalewanego w tłoczonej puszce to troszkę słabo :)
Pomyślimy ale to na pw albo tel....
Lampa
 

Re: [Lampa] OUR-400

Postprzez latarnik » 24 kwietnia 2022, 21:26

Super zdobycz i uratowana naprawdę rzadka oprawa :D Gratuluję! :)
latarnik
 
Posty: 995
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości