[Lampa] ORZ 7 V1AL

Wasze oprawy oświetleniowe

[Lampa] ORZ 7 V1AL

Postprzez Lampa » 8 grudnia 2017, 12:43

Mając do dyspozycji podnośnik zdemontowałem sobie upatrzoną jakiś czas temu łyżkę produkcji Mesko.
Padło na nią gdyż była w bardzo dobrym stanie (aż za dobrym...), no i akurat ten kształt w wykonaniu Mesko podoba mi się.
Nie miałem zamiaru jej tutaj pokazywać bo po co jak pokazałem już kilka sztuk łyżek, w związku z czym temat moich łyżek zaczął by się robić nudny, bo ile można ich mieć :)
Ten egzemplarz okazał się dla mnie wyjątkowy, nie wiem jak dla Was bo być może ja nie wiem czegoś o czym Wy wiecie, ale nigdy nie natknąłem się na forum na taką informację.
Oprawa którą tu przedstawiam na pierwszy rzut oka wydaje się być klasyczną wersją ORZ7 V1 ale różni się dwoma szczegółami, zamknięcie dolnej klapy nie jest zrobione na haczyk tylko na dwie śruby tak jak ma to miejsce w kolejnych wersjach tych opraw. Kolejna różnicą jest materiał, którym jest blacha aluminiowa a nie blacha stalowa jak to ma miejsce w wersjach V1
Oprawa jest z 68 roku i być może jest to jakaś krótka seria przejściowa do ostatecznej wersji V2.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 7 V1AL

Postprzez slaweklampy » 8 grudnia 2017, 13:48

Gratuluję nabytku.

Pokaż komorę osprzętu.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Lampa] ORZ 7 V1AL

Postprzez PKPENK » 8 grudnia 2017, 15:57

Bardzo ładna sztuka :) Mam o rok młodszą i już z klapą bardziej płaską przy dole oraz z trochę innym odbłyśnikiem.
Avatar użytkownika
PKPENK
 
Posty: 1126
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, 21:30

[Lampa] ORZ 7 V1AL

Postprzez Utilizer » 8 grudnia 2017, 16:32

Piękna :) Haczyk to akurat detal, gdybyśmy po każdym rozróżniać to by było z 50 wersji łyżek :D ale że były te najgrubsze w wersji alu to nie wiedziałem mogłem tylko podejrzewać :) Są np. V2 ze starym grubym pierścieniem jak w Twojej
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Lampa] ORZ 7 V1AL

Postprzez Lampa » 8 grudnia 2017, 16:41

PKPENK napisał(a):Bardzo ładna sztuka :) Mam o rok młodszą i już z klapą bardziej płaską przy dole oraz z trochę innym odbłyśnikiem.

Masz normalną wersję V2 jaką można zobaczyć jeszcze w wielu miejscach (ja też taką mam), ale to jest jak dla mnie już kompletnie inna bajka.
Ta oprawa ma wymiary, kształt i odbłyśnik 100% taki sam jak wersje stalowe, próbowałem jeszcze przeszukać forum ale zawsze ludzie pisali że V1 była stalowa i pękata z dużym pierścieniem a V2 aluminiowa, bardzo płaska z kompletnie innym odbłyśnikiem i małym pierścieniem (czasami zdarzały się z dużym).
Interesuje mnie czy ktoś już się spotkał z taką wersją...
Jutro postaram się zrobić fotki wnętrza bo zawias nie chce odpuścić a nie chcę żeby się coś powyginało, zrobił bym zdjęcia odpalonej ale nie umiem i nie mam czym :(
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 7 V1AL

Postprzez pawelbn » 8 grudnia 2017, 23:33

Ładny klasyk ☺

Jezdzisz Honda Civic, czy Roverem 45? ☺
pawelbn
 
Posty: 86
Dołączył(a): 21 czerwca 2007, 14:34

Re: [Lampa] ORZ 7 V1AL

Postprzez MercuryFenix » 9 grudnia 2017, 01:44

Po kokpicie to Rover :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: [Lampa] ORZ 7 V1AL

Postprzez Lampa » 9 grudnia 2017, 10:54

To jest akurat civic....
Lampa
 

Re: [Lampa] ORZ 7 V1AL

Postprzez MercuryFenix » 9 grudnia 2017, 11:45

A to przepraszam, mój błąd :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: [Lampa] ORZ 7 V1AL

Postprzez oskard » 11 grudnia 2017, 18:46

Ciekawa sprawa... Ja z kolei jakiś czas temu namierzyłem taką w oświetleniu ulicznym Warszawy, na Dudziarskiej dokładnie. Od razu się nią zainteresowałem, mimo braku pierścienia - nie ma ani plamki rdzy :!: Nawet na czubku wybrzuszenia jest srebrniutka, podczas gdy łychy na sąsiednich słupach nie tylko są całe brązowe, ale i farfocle zwisają im z komór osprzętu. Przyszedłem tam z aparatem, wymierzyłem w nią zoomem i w domu oglądając zdjęcia na aparacie, robiąc sobie zbliżenia ich fragmentów, zauważyłem, że ta jedna nie ma półokrągłe zakończonej dolnej klapy przy wysięgniku jak wszystkie znane mi łyżki v1, tylko właśnie tak jak ta ze zdjęcia, z tymi śrubkami dwiema po bokach. Skonsultowałem to dziwne odkrycie z jednym forumowiczem i powiedział, że czegoś takiego wprawdzie nie spotkał, ale wygląda to na wersję przejściową - jeszcze po staremu wybrzuszoną, ale już po nowemu zakończoną. Nie myśleliśmy jednak, że bardziej nietypowym od tych detali może okazać się surowiec jej wykonania.
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Następna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość