[Polam-Farel] OT 220

Re: [JeD] Polam Farel OT 220

Postprzez Michal » 24 grudnia 2017, 11:11

Elektroservice napisał(a):Czegoś tutaj nie rozumiem. Sprawny kondensator nie ma prawa przyspieszyć zużycia rury bo niby jak? Magicznym sposobem zwiększy prąd w obwodzie? Dodajmy do tego zjawisko trudniejszego odpalania i to jednoznacznie wskazuje na to, że ten prąd jest raczej obniżony zamiast podwyższonego co nie powinno prowadzić do szybszego zjechania świetlówki.

Dokładnie , sprawny kondensator przesuwajacy fazę w obwodzie nie ma wpływu na trwałość świetlówki , natomiast niesprawny , powoduje,że jedna z rur nie świeci. Obsługiwałem wiele obiektów ze świetlówkami nie stwierdziłem ,żeby przyczyną szybszego zużywania się świetlówki był kondensator z układu antystroboskopowego. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: [JeD] Polam Farel OT 220

Postprzez Whites86 » 24 grudnia 2017, 13:51

Elektroservice napisał(a):Czegoś tutaj nie rozumiem. Sprawny kondensator nie ma prawa przyspieszyć zużycia rury bo niby jak? Magicznym sposobem zwiększy prąd w obwodzie? Dodajmy do tego zjawisko trudniejszego odpalania i to jednoznacznie wskazuje na to, że ten prąd jest raczej obniżony zamiast podwyższonego co nie powinno prowadzić do szybszego zjechania świetlówki.

tak tylko przez jaki czas ten kondensator jest sprawny... bardzo szybko szlag je trafia ogolnie ten cały układ to niewypał , zawsze są z tym problemy , i powywalałem to ze wszystkich opraw jakie tylko używam, zawsze za każdym razem gdy miałem do czynienia z oprawami podwójnymi gdzie jedna rura padała szybciej zawsze padała pierwsza ta zasilana przez kondensator
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Postprzez Farel03 » 24 grudnia 2017, 14:09

Owszem. Lekkie niedociążenie rury powoduje, że żyje dłużej. Natomiast solidne niedociążenie powoduje zdecydowanie szybsze zużycie
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [JeD] Polam Farel OT 220

Postprzez MRP200 » 24 grudnia 2017, 20:25

W układach zasilania silników jednofazowych stosuje się nawet dwa kondensatory szeregowe. Klasyczny przykład to agregat od klimatyzacji. Jeden to roboczy, który jest stale połączony z jednym z uzwojeń silnika, drugi to kondensator rozruchowy, dołączany tylko na starcie silnika, za pomocą odpowiedniego przekaźnika. Przez kondensator roboczy płyną dość spore prądy, biorąc pod uwagę moce takich silników, a dochodzą one do 2 kW. I jakoś nie ma z tym problemów. Prędzej układ się rozszczelni i freon ucieknie, niż padnie kondensator.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Poprzednia strona

Powrót do JeD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron