[Lampa] OŻk-1

Wasze oprawy oświetleniowe

[Lampa] OŻk-1

Postprzez Lampa » 26 kwietnia 2019, 21:25

Dwudziesty szósty Kwietnia to kolejny piękny i udany dzień spośród tych, które poświęciłem w celu pozyskiwania opraw.
Do tej akcji zabierałem się kilka miesięcy ale jakoś nie mogłem się przełamać, była jedna nieudana próba ale zakończyła się jedynie na ocenie sytuacji technicznej co do demontażu w razie pozytywnej dla mnie decyzji właściciela posesji :)
Jak ruszyłem z tą sprawą to była szybka akcja, w środę się przełamałem i dotarłem do właściciela z pozytywnym skutkiem a dwa dni później (dzisiaj) doszło do udanego demontażu oprawy oraz bezpiecznego przetransportowania jej do domu (pierwszy raz w życiu byłem dzisiaj zawalidrogą i jechałem wolniutko jak z jajkami).
Po rozmowie z właścicielem terenu dowiedziałem się, że już ktoś był rok temu w sprawie tej sztuki, robił zdjęcia i miał przyjechać podnośnikiem...
Ta informacja spowodowała, że zapomniałem o lęku wysokości i wlazłem na tą drabinę :twisted:
Właściciel posesji dostał w zamian naświetlacz led identyczny jaki zamontowałem rok temu właścicielowi oprawy ożk-2 której akcję pozyskiwania przedstawiłem tutaj: http://www.lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=23&t=7054
Jestem bardzo zadowolony z tego nabytku, oprawa ta składa się z niewielu elementów dlatego tym większa jest wartość każdego z nich i jakimś cudem każdy z nich jest w świetnej kondycji, zwłaszcza ten najbardziej unikalny....
Nie chcę nic obiecywać ale myślę że z czasem będzie więcej fotek łącznie z fotkami w akcji...
W oprawie wkręcony był LRF125W z 93 roku (oprawa trochę poświeciła), dławik bez żadnej osłony przymocowany był do słupa i był mocno zardzewiały (pakiet blach rdzenia aż napuchł i sięgał do końca karkasu cewki)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lampa
 

Re: [Lampa] OŻk-1

Postprzez AsXSn » 26 kwietnia 2019, 21:59

Gratuluję pozyskania OŻk w tak dobrej kondycji :)
Ps
Pokażesz ten skorodowany dławik?
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1063
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: [Lampa] OŻk-1

Postprzez Filip » 26 kwietnia 2019, 22:04

Piękna oprawa; cieszy przede wszystkim fakt, że jest w pełni kompletna :).
Możliwe, że po stronie odbłyśnika, odbijającej światło, nie ma szkliwa emalierskiego, a zamiast niego jest biały lakier :?:
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Lampa] OŻk-1

Postprzez JeD » 26 kwietnia 2019, 23:20

Świetna akcja Pawle, czekamy na fotki w akcji :D
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez Farel03 » 26 kwietnia 2019, 23:34

Ten LRF ją uratował. Gdyby przez tyle lat była nieużywana, to wyglądałaby o wiele inaczej
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [Lampa] OŻk-1

Postprzez Lampa » 30 kwietnia 2019, 22:50

AsXSn napisał(a):Gratuluję pozyskania OŻk w tak dobrej kondycji :)
Ps
Pokażesz ten skorodowany dławik?

Zostawiłem go właścicielowi terenu, mi taki trup nie był potrzebny...
JeD napisał(a):Świetna akcja Pawle, czekamy na fotki w akcji :D

Oprawa jest rozkręcona i powoli przygotowywana do kapitalnego remontu wg technologi producenta :)
Mam bardzo mało czasu na tematy związane z oprawami ale postaram się w miarę szybko uporać z tą oprawą...
Farel03 napisał(a):Ten LRF ją uratował. Gdyby przez tyle lat była nieużywana, to wyglądałaby o wiele inaczej

Umyłem LRFa i po stanie jarznika szacuję że nie przepracował więcej niż 1000h więc nie za wiele poświecił....
Lampa
 


Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości