[chaupa350] Mesko OUR-125.

Wasze oprawy oświetleniowe

[chaupa350] Mesko OUR-125.

Postprzez chaupa350 » 23 lipca 2019, 21:40

Chciałbym pokazać wam moją OUR-125. Oprawa została odnowiona i na chwilę obecną wygląda tak:
Obrazek
Odbłyśnik zachował się w niemal fabrycznym stanie, więc nie wymagał polerowania ani czyszczenia. Oprawa była używana w pomieszczeniu zamkniętym. Dzięki temu, że nie miały na nią wpływu czynniki atomosferyczne odbłyśnik zachował się w idealnym stanie:
Obrazek
Tabliczka znamionowa jest czytelna, oprawa została wyprodukowana w 1987 roku:
Obrazek
Komora osprzętu... No tutaj to trochę pozmieniałem względem oryginału. Uszkodzony kondensator został wyrzucony z oprawy oraz założyłem kondensator o trochę za dużej pojemności, niż powinien być, kondensator pochodził z osprzętu do oprawy metalohalogenowej 150w zakupionego na allegro, lecz podejrzewam że spełnia swoje zadanie zarówno dobrze jak spełniał je oryginalny kondensator w czasach swojej świetności. (Tak, wiem, że nie potrzebnie ten kondensator w ogóle tutaj założyłęm) Statecznik to oryginalny SR1-125. Stare postrzępione koszulki na kable wykonane z włókna szklanego wymieniłem na nowe gumowe. Tak prezentuje się komora osprzętu:
Obrazek
Tył oprawy jest również w bardzo dobrym stanie, nie posiada wgnieceń ani żądnych większych obić, jedynym uszkodzeniem są rysy wynikające z tego, że oprawa najczęściej leży na podłodze właśnie tą stroną do podłoża przez co wysuje się w tym miejscu. Tak oprawa prezentuje się z tyłu:
Obrazek
Obrazek
Teraz zaprezentuję wam oprawę w akcji z lampą rtęciową Polamp LRF 125 wyprodukowaną w latach 90:
Obrazek
Obrazek
Zbliżenie na jarznik:
Obrazek

Oprawa za czasów gdy była w użytku stosowana była do oświetlania terenów budowy i remontów co tłumaczy jej dobry stan. Oprawę otrzymałem bez klosza, więc go nie posiadam. Planuję więc kupić w przyszłości klosz do niej.
Avatar użytkownika
chaupa350
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 grudnia 2018, 17:55

Re: [chaupa350] Mesko OUR-125.

Postprzez Marcin » 24 lipca 2019, 11:18

Całkiem ładnie wyremontowana. Foty w akcji świetnie Ci wyszły :)
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: [chaupa350] Mesko OUR-125.

Postprzez slaweklampy » 24 lipca 2019, 13:46

Odpal z lampą WLS. :)
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [chaupa350] Mesko OUR-125.

Postprzez chaupa350 » 24 lipca 2019, 20:43

slaweklampy napisał(a):Odpal z lampą WLS. :)

Niestety nie posiadam lampy sodowej o trzonku E27, więc na chwilę obecną jest to niewykonalne ;)
Avatar użytkownika
chaupa350
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 grudnia 2018, 17:55

Re: [chaupa350] Mesko OUR-125.

Postprzez DarekG » 24 lipca 2019, 22:25

Ładny taki błyszczący OUR ;)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka


Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości