[Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez MRP200 » 3 kwietnia 2021, 21:03

Mamy różnicę 1 oma, ale warto sprawdzić, co ten miernik pokazuje przy zwartych końcówkach pomiarowych. Niekiedy wskazanie dochodzi do 0,5 oma i to dodaje się do wyniku pomiaru. Poza tym, trzeba by pomiar odnieść do ustalonej temperatury dławika. Dokładne sprawdzenie dławika możliwe jest jedynie prądem przemiennym, najprościej przez sprawdzenie napięcia, przy którym dławik osiąga prąd znamionowy. Ale do tego testu niezbędny jest autotransformator.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez KaszeL » 4 kwietnia 2021, 08:42

To nie jest żaden chińczyk nawinięty aluminium, jak już to okrzyknęli "młodzi znawcy" na forum, tylko bardzo dobry niemiecki wyrób Vossloh Schwabe brandowany dla apollo. Zwróćcie uwagę, że na zdjęciu co prawda w akurat prześwietlonym miejscu ale widać oryginalne oznaczenie produkcji VS NahJ 150.355. Zupełnie inna sprawa, to to, że mierzenie rezystancji statecznika indukcyjnego nic nam nie mówi, żeby się czegoś dowiedzieć trzeba by pomierzyć jego impedancję - ale tego już znawcy nie wiedzą. Jeszcze inna para kapci, to mierzenie rezystancji poniżej 5 Omów miernikiem o wartości równej rezystancji powoduje że ten pomiar jest na pewno obarczony błędem kilkudziesięciu procent. W skrócie, dławik jest dobry i nie należy się nim przejmować za bardzo :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez slaweklampy » 12 kwietnia 2021, 12:30

W tanich miernikach stosowane są cienkie przewody i słabej jakości przełączniki przez co rezystancja przy zwarciu końcówek pomiarowych jest rzędu dziesiątych oma. Do sprawdzenia statecznika można użyć na szybko mostka do pomiaru indukcyjności.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez Lampa » 17 kwietnia 2021, 03:07

slaweklampy napisał(a):W tanich miernikach stosowane są cienkie przewody i słabej jakości przełączniki przez co rezystancja przy zwarciu końcówek pomiarowych jest rzędu dziesiątych oma. Do sprawdzenia statecznika można użyć na szybko mostka do pomiaru indukcyjności.

Nie do końca mogę się z tym zgodzić bo większość uniwersalnych mostków RLC pomiaru dokonuje przy stosunkowo niskim napięciu pomiarowym, a co za tym idzie wyniki są miarodajne dla cewek o niewielkich indukcyjnościach (szczególnie powietrznych gdzie zależność B(f)=H jest linowa....
Dla cewek o znacznej indukcyjności (kilka - kilkadziesiąt a nawet kilkaset Henrów) nawiniętych na rdzeniu z ferromagnetyka czyli materiału o nielinowej zależności B(f)=H i przenikalności początkowej dużo niższej niż przenikalność w obszarach roboczych pomiar uniwersalnym mostkiem RLC nie wiele nam mówi...
Lampa
 

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez Lodzkie2oprawy » 4 czerwca 2021, 11:49

Dzisiaj zaprezentuje kolejną oprawę z mojej kolekcji a będzie nią oprawa Elgo Luna OUSb-70. Oprawa ta może i nie jest dobra ani nie ma dobrych ocen ale mam do niej spory sentyment.
zdjęcia:
Obrazek

osprzęt:
Obrazek

Poczta nie byłaby sobą gdyby czegoś nie rozwaliła :x
Obrazek

odpalamy:
Obrazek

Obrazek
Uwielbiam światło WLSów
Uwielbiam oprawy Elgo
Avatar użytkownika
Lodzkie2oprawy
 
Posty: 192
Dołączył(a): 11 czerwca 2020, 12:08
Lokalizacja: Łódź

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez slaweklampy » 5 czerwca 2021, 09:38

Jaki rok produkcji?
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez AsXSn » 5 czerwca 2021, 10:15

slaweklampy napisał(a):Jaki rok produkcji?

Na tabliczce znamionowej dobrze widać- 2014
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1067
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez slaweklampy » 5 czerwca 2021, 12:41

AsXSn napisał(a):Na tabliczce znamionowej dobrze widać- 2014


Czyli praktycznie końcówka produkcji.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez AsXSn » 5 czerwca 2021, 14:47

Po osprzęcie też to widać, dławik Electrostart z nadrukami elgo i kondensator innej marki niż miflex, jedynie układ zapłonowy widzę produkcji Elgo a nie electrostartu.
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1067
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

[Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez Farel03 » 5 czerwca 2021, 15:22

Mała wersja najpewniej wolniej będzie się degradować (jeżeli chodzi o klosz). Ale czy problem nieszczelności oprawy został rozwiązany, to dobre pytanie
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości