[Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez Lodzkie2oprawy » 15 marca 2021, 19:54

Pamiętacie ten post? kiedy odpisałem na post kolegi z forum że całe to oświetlenie zostało wyrżnięte. Jednak nie całe bo jedna z tych łyszuni trafiła do mnie ;)
Pataax01 napisał(a):Zgierz, raczej nieczynne
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Oto jej zdjęcia
Obrazek

Obrazek

tabliczka nieczytelna :roll:
Obrazek

resztki LRFa
Obrazek

Osprzęt
Obrazek

Obrazek

Teraz pytanie jak pozbyć się tych ukręconych śrub :?:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 16 marca 2021, 11:59 przez Lodzkie2oprawy, łącznie edytowano 4 razy
Uwielbiam światło WLSów
Uwielbiam oprawy Elgo
Avatar użytkownika
Lodzkie2oprawy
 
Posty: 192
Dołączył(a): 11 czerwca 2020, 12:08
Lokalizacja: Łódź

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez Filip » 15 marca 2021, 20:08

Śruby mocującej wysięgnik (dociskającej go) można spróbować pozbyć się poprzez nakręcenie na jej doczesne szczątki nakrętki, następnie przyspawać ją, a potem klasycznie (WD-40/Brunox Turbo Spray itd.). Natomiast w przypadku śrub o mniejszych rozmiarach, ukręconych przy odlewie, zapewne nie pozostaje nic innego niż ich odwiercenie i ewentualne ponowne nagwintowanie otworów, chociaż można pobawić się innymi sposobami, istotne jest osiągnięcie zamierzonego celu.
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez Elektroservice » 15 marca 2021, 23:08

Jak już poukręcałeś te śruby to teraz będzie ciężej. Na przyszłość zanim zaczniesz odkręcać śruby które ktoś wiele lat temu wkręcił w aluminiowy odlew najpierw zdziel porządnie (ale tak żeby nie rozwalić korpusu) każdą młotkiem przez łeb. Uderzyć trzeba pewnym uderzeniem ze dwa trzy razy i wtedy dopiero próbować odkręcać - szanse na odkręcenie znacznie się zwiększają. Stosowałem taką metodę przy rozkręcaniu najstarszej wersji ORZ7 i odkręciłem wszystkie śruby bez ukręcenia :) Jak już poukręcałeś, ale jest jeszcze za co złapać to spróbuj te kikuty też uderzyć młotkiem a następnie próbuj odkręcać szczypcami morse'a. Odwiercanie to ostateczność i wyjątkowo wredna robota w przypadku śrub zapieczonych w alu odlewie :evil:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez Lodzkie2oprawy » 15 marca 2021, 23:23

Elektroservice napisał(a):Jak już poukręcałeś te śruby to teraz będzie ciężej. Na przyszłość zanim zaczniesz odkręcać śruby które ktoś wiele lat temu wkręcił w aluminiowy odlew najpierw zdziel porządnie (ale tak żeby nie rozwalić korpusu) każdą młotkiem przez łeb. Uderzyć trzeba pewnym uderzeniem ze dwa trzy razy i wtedy dopiero próbować odkręcać - szanse na odkręcenie znacznie się zwiększają. Stosowałem taką metodę przy rozkręcaniu najstarszej wersji ORZ7 i odkręciłem wszystkie śruby bez ukręcenia :) Jak już poukręcałeś, ale jest jeszcze za co złapać to spróbuj te kikuty też uderzyć młotkiem a następnie próbuj odkręcać szczypcami morse'a. Odwiercanie to ostateczność i wyjątkowo wredna robota w przypadku śrub zapieczonych w alu odlewie :evil:

Dzięki za rady a jeśli chodzi o bicie młotkiem tych śrub to
każdą tak potraktowałem ale i tak się poukręcały :x
Uwielbiam światło WLSów
Uwielbiam oprawy Elgo
Avatar użytkownika
Lodzkie2oprawy
 
Posty: 192
Dołączył(a): 11 czerwca 2020, 12:08
Lokalizacja: Łódź

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez Elektroservice » 15 marca 2021, 23:36

Może za słabo "przywaliłeś"? Trzeba takie śruby próbować ostrożnie po ułamek obrotu lewo prawo lewo prawo i coraz bardziej w lewo. Jak zaczyna iść to dopiero wykręcać całkowicie. Warto zainwestować w wkrętak uderzeniowy - bardzo pomocne narzędzie do zwalczania zażartych śrub.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez Lodzkie2oprawy » 16 marca 2021, 16:57

Mam jeszcze jedno pytanie mianowicie w jaki sposób usunąć zapieczony wysięgnik z korpusu oprawy?
Próbowałem wybić go młotkiem ale jedynym skutkiem tego jest to że rura się zgięła :|
Uwielbiam światło WLSów
Uwielbiam oprawy Elgo
Avatar użytkownika
Lodzkie2oprawy
 
Posty: 192
Dołączył(a): 11 czerwca 2020, 12:08
Lokalizacja: Łódź

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez Elektroservice » 16 marca 2021, 17:49

Obejma odkręcona? Śruba która go trzyma tuż przy wejściu w korpus usunięta? Jeśli tak to spróbuj podgrzać ostrożnie ten wysięgnik i wtedy wybijać.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez Lodzkie2oprawy » 16 marca 2021, 18:57

Elektroservice napisał(a):Obejma odkręcona? Śruba która go trzyma tuż przy wejściu w korpus usunięta? Jeśli tak to spróbuj podgrzać ostrożnie ten wysięgnik i wtedy wybijać.

Dzięki za radę jutro będę próbował.
Uwielbiam światło WLSów
Uwielbiam oprawy Elgo
Avatar użytkownika
Lodzkie2oprawy
 
Posty: 192
Dołączył(a): 11 czerwca 2020, 12:08
Lokalizacja: Łódź

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez MRP200 » 16 marca 2021, 22:01

Dobrym penetratem jest też nafta. Takie zapieczone miejsca trzeba obficie nią zwilżyć, można nawet owinąć kawałkiem szmatki albo pakuł i dobrze zwilżyć naftą. A po jakimś czasie próbować obruszać takie zapieczone połączenie. Spróbować zawsze warto zanim zajdzie konieczność użycia bardziej siłowych metod.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: [Lodzkie2oprawy] moja kolekcja opraw

Postprzez Lodzkie2oprawy » 26 marca 2021, 16:48

Dziś przedstawię forumowiczom mój nowy nabytek jakim jest OZR-125-3. Oprawa to leżak magazynowy :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

ciekawostką jest to że na oprawie są aż dwie naklejki ze znaczkiem B
Obrazek

Osprzęt
Obrazek

komora lampowa
Obrazek

w akcji z rtęcią Polamp Warszawa
Obrazek

Obrazek

Obrazek
I na dokładkę z żarówką 150w
Obrazek

Obrazek
Uwielbiam światło WLSów
Uwielbiam oprawy Elgo
Avatar użytkownika
Lodzkie2oprawy
 
Posty: 192
Dołączył(a): 11 czerwca 2020, 12:08
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości