[Pataax01] kolekcja opraw oświetleniowych

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [Pataax01] kolekcja opraw oświetleniowych

Postprzez Marcin » 24 lipca 2022, 22:09

Bardzo ładna sztuka. Dobrze widzieć że uchowała się jeszcze jakaś w stanie magazynowym i cieszy w kolekcji. Szkoda jedynie, że nie miałeś żadnego źródełka klasycznego żeby przepalić, niemniej jednak rtęć zawsze na plusie :)
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: [Pataax01] kolekcja opraw oświetleniowych

Postprzez Pataax01 » 16 sierpnia 2023, 12:42

Jakiś czas temu, moja kolekcja poszerzyła się także o oprawę Elgo OUSd w wersji 70W. Oprawa jest już po pierwszej fazie czyszczenia jej, a następne - finalne - już w planach. Wymianie będą także podlegać zaczepy. Oprawa jest w dobrym stanie, biorąc pod uwagę fakt, iż była ona stosowana w oświetleniu zewnętrznym przez wiele długich lat. Szczegółowa prezentacja na poniższym filmie:




specjalne podziękowania dla użytkownika JeD
Blog o oświetleniu Łodzi: https://wblasku-lodzi.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Pataax01
 
Posty: 343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 10 marca 2019, 16:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Pataax01] kolekcja opraw oświetleniowych

Postprzez narva2006 » 16 sierpnia 2023, 20:55

Dobry stan. To były pierwsze oprawy które zapoczątkowały moją pasję. Pamiętam jak przechodziłem ulicą wieczorową porą to jedna zapalała się i gasła, zadawałem sobie pytanie dlaczego tak się dzieje i okazało się że to był zużyty WLS, w dodatku na tą oprawę mam oko z mojego okna, nawet przeżyła uderzenie w słup przez samochód. A tak ogólnie gratuluję nabytku i mam taką w kolekcji tyle że 150W z 1995r. Ale czy ja dobrze widzę że zachował się 2-przewodowy zapłonnik Michalaka? Przecież tego typu zapłonniki prędko padały uszkadzając również statecznik.
lubię światło SOXów
Avatar użytkownika
narva2006
 
Posty: 201
Dołączył(a): 7 marca 2021, 20:59
Lokalizacja: Łęczyca

Re: [Pataax01] kolekcja opraw oświetleniowych

Postprzez Pataax01 » 17 sierpnia 2023, 11:59

narva2006 napisał(a):Dobry stan. To były pierwsze oprawy które zapoczątkowały moją pasję. Pamiętam jak przechodziłem ulicą wieczorową porą to jedna zapalała się i gasła, zadawałem sobie pytanie dlaczego tak się dzieje i okazało się że to był zużyty WLS, w dodatku na tą oprawę mam oko z mojego okna, nawet przeżyła uderzenie w słup przez samochód. A tak ogólnie gratuluję nabytku i mam taką w kolekcji tyle że 150W z 1995r. Ale czy ja dobrze widzę że zachował się 2-przewodowy zapłonnik Michalaka? Przecież tego typu zapłonniki prędko padały uszkadzając również statecznik.


Jak najbardziej podzielam Twoją historię. U mnie też zaczęło się to od tych właśnie opraw, a że w moim mieście jest jeszcze ich mnóstwo, to zaciekawiła mnie cała oświetleniowa historia rodem z naszych polskich ulic ;)

Co do zapłonnika to rzeczywiście, nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. Dlatego tym bardziej gratuluję spostrzegawczości :) Zastanawia mnie tylko ich historia - czy były one pierwszymi używanymi do produkcji, czy też losowo były wykorzystywane w różnych latach bez większej reguły?
Blog o oświetleniu Łodzi: https://wblasku-lodzi.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Pataax01
 
Posty: 343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 10 marca 2019, 16:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Pataax01] kolekcja opraw oświetleniowych

Postprzez Wojtek26162 » 17 sierpnia 2023, 12:05

Fajny nieduży sodowy klasyk, szkoda tylko, że tabliczka znamionowa się nie uchowała, ale chyba nie powinno być dużego problemu z jej dorobieniem :)
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1275
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: [Pataax01] kolekcja opraw oświetleniowych

Postprzez JeD » 26 sierpnia 2023, 10:07

Bardzo fajna oprawa, która rozświetlała wielkie wojewódzkie metropolie takie jak: Łódź, Warszawa czy Lublin. Kiedyś ich nie lubiłem, jednak z czasem ledyzacji te sympatyczne pudełka coraz bardziej mi się podobają. Fajnie, że ją pokazałeś, niech służy ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Pataax01] kolekcja opraw oświetleniowych

Postprzez Pataax01 » 30 sierpnia 2023, 09:09

JeD napisał(a):Bardzo fajna oprawa, która rozświetlała wielkie wojewódzkie metropolie takie jak: Łódź, Warszawa czy Lublin. Kiedyś ich nie lubiłem, jednak z czasem ledyzacji te sympatyczne pudełka coraz bardziej mi się podobają. Fajnie, że ją pokazałeś, niech służy ;)


Dziękuję za te słowa, a przede wszystkim za samą oprawę :) Niestety w Łodzi zaczęły one znikać i to zastraszającym tempie - stało się nieuniknione.
Blog o oświetleniu Łodzi: https://wblasku-lodzi.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Pataax01
 
Posty: 343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 10 marca 2019, 16:26
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości