[kolekcjoner] ORZ 3kł

Wasze oprawy oświetleniowe

[kolekcjoner] ORZ 3kł

Postprzez kolekcjoner » 9 marca 2021, 09:50

Witam. Dzisiaj przedstawię wam moją Trumienkę (250W). Oprawę pozyskałem ze złomowiska, w zasadzie mam też drugą 250W z tego złomowiska. Tyle że tamta jest wyremontowana, no dobra, nie będę zanudzał w każdym razie mam dwie trumienki i one zostaną tutaj pokazane :) Na początku zacznijmy od tej w gorszym stanie. P.S Oprawka jest zakupiona od Lumixa :)
Widok od góry
Obrazek
Z boku
Obrazek
Od góry
Obrazek
Osprzęt
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No dobra, zapalamy - z lampą LRF 250 Polamp (nową)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No dobra, gdzieś w środę pokażę tą ładniejszą, bo nawet nie wiem gdzie jest ;)
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 68
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [kolekcjoner] ORZ 3kł

Postprzez Polamp11 » 9 marca 2021, 10:50

Wykręć odbłyśniki, papier ścierny i próbuj się pozbyć wżerów i tego syfu. Będziesz miał ładniejsze, jak byś je jeszcze wypolerował.
Avatar użytkownika
Polamp11
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 lutego 2019, 21:53

Re: [kolekcjoner] ORZ 3kł

Postprzez kolekcjoner » 9 marca 2021, 12:31

Te odbłyśniki to jest robota na wiosnę. Próbowałem już psikać WD-40 i obpukałem śruby, ale nic. Trzeba niestety rozwiercić :roll:
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 68
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [kolekcjoner] ORZ 3kł

Postprzez Polamp11 » 9 marca 2021, 14:36

kolekcjoner napisał(a):Te odbłyśniki to jest robota na wiosnę. Próbowałem już psikać WD-40 i obpukałem śruby, ale nic. Trzeba niestety rozwiercić :roll:

Nagrzej je palnikiem, i odkręć kombinerkami. Tylko uważaj bo się można poparzyć.
Avatar użytkownika
Polamp11
 
Posty: 80
Dołączył(a): 16 lutego 2019, 21:53

Re: [kolekcjoner] ORZ 3kł

Postprzez Elektroservice » 9 marca 2021, 18:26

Śruby możesz obciąć obcinakami czołowymi ostrożnie tak żeby zbytnio nie pokiereszować odbłyśników :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [kolekcjoner] ORZ 3kł

Postprzez kolekcjoner » 9 marca 2021, 21:08

Elektroservice napisał(a):Śruby możesz obciąć obcinakami czołowymi ostrożnie tak żeby zbytnio nie pokiereszować odbłyśników :)


Dzięki za podpowiedź :) Odbłyśniki zdjęte, 3 śruby obciąłem tak jak mówiłeś, a czwartą szlifierką multifunkcyjną :) Zaraz, lub jutro będę szlifował odbłyśniki, po szlifowaniu użyję pasty K2 w tubce. Tylko mam pytanie: Czy opłaca się to rozsmarowywać ścierką, i ile ewentualnie by to zajęło. Bo niestety kątówki nie posiadam :roll:
Ostatnio edytowano 9 marca 2021, 21:55 przez kolekcjoner, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 68
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [kolekcjoner] ORZ 3kł

Postprzez OUKS340 » 9 marca 2021, 21:52

Ładna oprawa :) I to wersja ocynkowana. Jak widzę nawet kondensator został wstawiony nowy po swoim uszkodzonym poprzedniku.
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: [kolekcjoner] ORZ 3kł

Postprzez kolekcjoner » 9 marca 2021, 22:00

OUKS340 napisał(a):Ładna oprawa :) I to wersja ocynkowana. Jak widzę nawet kondensator został wstawiony nowy po swoim uszkodzonym poprzedniku.


Niestety tamten się wylał :evil: Ten został wstawiony tak na szybko. Że ocynkowana jest to nawet nie wiedziałem ;) Myślałem po prostu że taki egzemplarz w dobrym stanie :)
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 68
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [kolekcjoner] ORZ 3kł

Postprzez Elektroservice » 9 marca 2021, 22:05

Pastę K2 odpuść sobie. Kup na allegro pastę autosol i tym powinno się udać doprowadzić odbłyśniki do porządku. Ale zanim zaczniesz polerować pastą najpierw czeka Cię szlifowanie papierami od 400 w górę po kolei aż do 1000 albo nawet 2000. Poczytaj w internecie o polerowaniu aluminium, jest bardzo dużo pożytecznego info na ten temat :) Sam będę w swojej OURW2250 odbłyśnik doprowadzał do lustrzanego połysku :D
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [kolekcjoner] ORZ 3kł

Postprzez kolekcjoner » 17 marca 2024, 20:39

Niestety z przyczyn prywatnych większości opraw z kolekcji już NIE posiadam :cry: Jednak kilka zostało (kilka też doszło), jest to między innymi ta trumna, która leżakowała sobie w piwnicy, któregoś dnia sobie o niej przypomniałem i wyremontowałem w jakimś stopniu, myślę że nie jest źle :) Oprawa prezentuję się w następny sposób:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
LRF 250 Polamp :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Samoróbka LR 250 :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 68
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Następna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości