[Kolekcjoner] Druga OUS 250

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [Kolekcjoner] Druga OUS 250

Postprzez kolekcjoner » 13 kwietnia 2021, 13:22

OUS400 napisał(a):
kolekcjoner napisał(a):Dokładnie! Według mnie najlepiej zastosować zapłonniki Philips SND 58 które można kupić nieużywane na OLXie już za około 20 zł. I mieć spokój na dobre 20 lat :)

Tylko czy to w końcu ma być oprawa do kolekcji czy do użytku? Jeśli to oprawa do kolekcji to lepiej kupić taki układ jaki był w oryginale o ile zdobycie takiego w normalnej cenie jest oczywiście możliwe a nie na siłę dawać "lepszy" , bo jaki to ma sens skoro oprawa i tak nie jest codziennie eksploatowana tylko ewentualnie raz na jakiś czas odpalana i to w dodatku ze sprawnym źródłem bo myślę że nikt by celowo nie wkręcał zużytej sodówki :?: :?


Ale kolega Polamp11 nic nie mówił o kolekcji ;) Mu chodziło o użytkowanie właśnie
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 68
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [Kolekcjoner] Druga OUS 250

Postprzez MRP200 » 15 kwietnia 2021, 21:14

kolekcjoner napisał(a):Dokładnie! Według mnie najlepiej zastosować zapłonniki Philips SND 58 które można kupić nieużywane na OLXie już za około 20 zł. I mieć spokój na dobre 20 lat :)

Niestety kolego, ale zapłonniki SND58 są przeznaczone do dedykowanych stateczników Philps-a, posiadających dodatkowy odczep (część uzwojenia dławika pracuje jako szeregowe uzwojenie generujące impulsy WN). Na obudowie jest zresztą schemat połączeń. Z innym dławikiem ten zapłonnik po prostu nie zadziała.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: [Kolekcjoner] Druga OUS 250

Postprzez kolekcjoner » 16 kwietnia 2021, 07:45

MRP200 napisał(a):
kolekcjoner napisał(a):Dokładnie! Według mnie najlepiej zastosować zapłonniki Philips SND 58 które można kupić nieużywane na OLXie już za około 20 zł. I mieć spokój na dobre 20 lat :)

Niestety kolego, ale zapłonniki SND58 są przeznaczone do dedykowanych stateczników Philps-a, posiadających dodatkowy odczep (część uzwojenia dławika pracuje jako szeregowe uzwojenie generujące impulsy WN). Na obudowie jest zresztą schemat połączeń. Z innym dławikiem ten zapłonnik po prostu nie zadziała.


A to tego nie wiedziałem, bo ja kiedyś widziałem na złomie w jakiejś stradzie takowy zapłonnik i myślałem, że to działało, ale skoro tak mówisz to pewnie dlatego właśnie na złomie wylądowała (bo to była pojedyncza sztuka). Ale jej nie brałem,
bo była wyszabrowana.
Avatar użytkownika
kolekcjoner
 
Posty: 68
Dołączył(a): 21 lutego 2020, 11:30
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: [Kolekcjoner] Druga OUS 250

Postprzez AsXSn » 16 kwietnia 2021, 08:20

Philips chyba też robił zapłonniki szeregowe do zwykłych układów
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1066
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości