[Wojtek26162] Polam-Farel OK-20b

Wasze oprawy oświetleniowe

Re: [Wojtek26162] Polam-Farel OK-20b

Postprzez Lampka » 26 czerwca 2021, 22:50

Fakt, że jeśli chodzi o rury Pila, to spotykałem je tylko ciepłe, zwykle była to barwa WHITE lub WARM WHITE w zależności od okresu czasu. Jedynie na początku lat 90-tych w pilskiej fabryce były produkowane Piły 25W w barwie Cool White De Luxe, ale nie wiem czy była to jedna seria, czy produkcja przez dłuższy czas (widziałem taką kiedyś na zdjęciu). Tak poza tym, to tylko te Sylvanie spotkałem dzienne oraz Telamy i Polamy (te co mam z lat 80-tych). Faktem jest, że w latach 60-tych rury 25W były jeszcze normalnie używane w przeznaczonych do tego oprawach, dopiero później stały się one głównie kolejowym źródełkiem. Stąd różnorodność barw w tamtych latach pewnie była taka jak wśród innych rur. Z lat 70-tych też spotykałem Polamy w ciepłej barwie, jedynie te serie z lat 80-tych spotkałem dzienne. Rury Sylvania były importowane zza granicy, więc być może tam dzienny standard występował częściej i były one produkowane w większej różnorodności barw. Polskie Piły raczej od lat 90-tych do końca ich produkcji (do 2008r) były już tylko ciepłe.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Wojtek26162] Polam-Farel OK-20b

Postprzez trojmiejski » 27 czerwca 2021, 21:20

De luxe to sam widziałem:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Wojtek26162] Polam-Farel OK-20b

Postprzez Lampka » 28 czerwca 2021, 15:09

Możliwe, że właśnie na Twoich zdjęciach ją widziałem, bo ktoś na forum wrzucał ;) Szkoda, że po zmianie trzonków Philips nie kontynuował już grubasów De luxe na nasz rynek, tak to przynajmniej przez chwilę mieliśmy w pociągach porządne światło z dobrym Ra.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości