[Doc Brown] Moja kolekcja lamp

Wasze źródła światła

Re: [Doc Brown] Moja kolekcja lamp

Postprzez DocBrown » 9 stycznia 2010, 17:17

Z dedykacją, dla Whitesa :)

Obrazek

Obrazek
DocBrown
 

Re: [Doc Brown] Moja kolekcja lamp

Postprzez Whites86 » 9 stycznia 2010, 17:24

a gdzie fotka z pudełkiem ?
:>
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Doc Brown] Moja kolekcja lamp

Postprzez DocBrown » 9 stycznia 2010, 17:27

Na pudełku są takie "kłupoty", że aż szkoda marnować matrycę CCD na focenie tego :lol:
DocBrown
 

Re: [Doc Brown] Moja kolekcja lamp

Postprzez max » 9 stycznia 2010, 18:33

Ale weź je pokaż. Przynajmniej będzie wiadomo co to za producent.
max
 

Re: [Doc Brown] Moja kolekcja lamp

Postprzez DocBrown » 9 stycznia 2010, 18:37

Fotki pudełka z błędami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
DocBrown
 

Re: [Doc Brown] Moja kolekcja lamp

Postprzez leon0785 » 9 stycznia 2010, 19:06

To pudełko jest ambitne :mrgreen:
leon0785
 

Re: [Doc Brown] Moja kolekcja lamp

Postprzez Utilizer » 9 stycznia 2010, 19:36

Najlepsze jest to że pisze Made for Europe, a małym druczkiem Made in PRC
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Doc Brown] Moja kolekcja lamp

Postprzez andrzejlisek » 9 stycznia 2010, 20:08

Utilizer napisał(a):Najlepsze jest to że pisze Made for Europe, a małym druczkiem Made in PRC

Czyli od początku wiadomo, że na eksport do Europy.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: [Doc Brown] Moja kolekcja lamp

Postprzez KaszeL » 10 stycznia 2010, 00:10

DocBrown napisał(a):Bez obrazy, ale Ty to jesteś zmienny jak prąd w sieci :twisted:
Jakiś czas temu jak pisałem, że boje się focić MH z bliska to stwierdziłeś, że słusznie, pozatym jak mnie pamięć nie myli, to Tobie kiedyś wystrzelił MH i od tej pory ostrzegałeś wszystkich przed tymi lampami :roll:
Lampy normalnie nie wybuchają, ale może się trafić jakaś wadliwa i wystrzelić, dlatego lepiej chronić się przed taką ewentualnością. To w jaki sposób kto się chroni to już jego indywidualna sprawa, nie mam tak dużego kawałka szyby aby osłonić wylot łyżki, dlatego ubrałem się tak, aby odłamki szkła nie mogły zbytniej szkody mi wyrządzić.

P.S. Skoro uważasz, że lampy nie wybuchają, to dlaczego eliptyczne MH Osram mają osłony przeciwwybuchowe dookoła jarznika ? :roll:


Już lepiej się nie tłumacz, bo tylko bardziej się kompromitujesz. Jak na pasjonata oświetlenia, to wiedzę na ich temat na żenująco niską, przez co niestety rozsiewasz bzdury. W przeciwieństwie do Ciebie, jak dokładnie wiem kiedy lampa może strzelić i na dodatek wiem jakie zjawiska do tego doprowadzają. Lampy MH strzelają tylko i wyłącznie wtedy, kiedy ich trwałość użytkowa została mocno przekroczona. W lampie zachodzi wtedy zjawisko prostownikowe, poczytaj o tym - i wtedy i tylko wtedy taki MH może, ale nie musi zareagować w taki sposób. Ty masz nową lampę, a nie używaną - więc problemu po prostu nie ma. Kropka. Lampy nie wybuchają, dlatego nie mają osłon przeciw wybuchowych. To nie są granaty. Ja nie neguję tego, że się chronisz, tylko sposób w jaki to robisz. Stara kurtka, to rozwiązanie najgorsze z możliwych. Nie będę Ci tłumaczył dlaczego, obejrzyj jakieś szkolenie BHP które pokazuje jak reagują ubrania po kontakcie z bardzo wysokimi temperaturami. Zrozumiesz o co mi chodzi.

PS. W sieci mamy prąd przemienny, a nie zmienny, a UV-C nie powoduje ani świecenia kartek, ani tym bardziej świecenia specjalnych lakierów/tworzyw - te reagują tylko na UV-A.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8665
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Doc Brown] Moja kolekcja lamp

Postprzez DocBrown » 10 stycznia 2010, 10:47

Z tym świeceniem masz rację, miałem na myśli wytwarzanie ozonu, bo za to odpowiedzialne jest UV-C. Co do wiedzy, to nigdy nie pisałem że jestem specem, a forum jest po to aby dowiadywać się coraz więcej. O tym zjawisku o którym piszesz nie słyszałem, więc dzięki za informacje. Kurtka którą użyłem to nie taka zwykła, ale robocza, wykonana z tego samego materiału, co inna odzież robocza. A co do wybuchów, to przecież Tobie eksplodował nowy metahalogen, nawet o tym pisaleś na forum. Prąd w sieci wiem jaki naprawdę mamy, to co napisałem wyżej to przenośnia.
DocBrown
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości