Nowości w kolekcji

Wasze źródła światła

Re: Promiennik podczerwieni

Postprzez moog » 23 stycznia 2008, 23:28

rtęciówka napisał(a):Ten trzonek, to E-27 :?: :? Mocno od niego ciepło bije :?:

Tak, E27, niestety nie mam czym zmierzyć temperatury.
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Promiennik podczerwieni

Postprzez cieszyn » 23 stycznia 2008, 23:32

Prawdopodobnie te promienniki były stosowane w ............... hodowli kurczaków, tych piskląt oczywiście, w wylęgarniach.
Nie wiem, jak jest tam teraz, ale kto wie ?

Stosuje się bowiem takie źródła ciepła, które oddziaływują tylko na organizmy żywe, a nie ogrzewają samego pomieszczenia, gdzieś kiedyś o tym czytałem :roll:

A tu zacytuję co nieco:

Więcej można bez trudu znaleźć, ja podaję pierwszy lepszy adres:
http://drewart.com.pl/index.php?func=kowalczyk7

Ogrzewanie w kościołach z zastosowaniem elektrycznych promienników SOLART

Kościół o powierzchni 360 m 2 wymaga zainstalowania grzejników promiennikowych o całkowitej mocy grzewczej 60,48 kW. Aby uzyskać równomierną temperaturę w całym kościele należy zawiesić po 6 szt. promienników symetrycznie po przeciwległych stronach w odstępach co 3,42 m na wysokości 4,5-5m od poziomu podłogi. Łącznie byłoby potrzebne 12 szt. promienników, model S3C 060 o mocy znamionowej 5,04 kW każdy, uzyskamy wtedy komfort temperaturowy odpowiadający ok. 12 - 13°C. (tj. ok. 168 W/m2)

Jeżeli w kościele nie ma istniejącej instalacji elektrycznej należy doliczyć jeszcze jej koszt, który wynosi przeciętnie od 15 do 35 % kosztu promienników.

Koszty eksploatacji naszego systemu wyniosą na jedną mszę w zależności od stopnia zapełnienia kościoła odpowiednio :

- przy ok. 17 % zapełnieniu 3,53 zł - strefa 1

- przy ok. 33 % zapełnieniu 7,06 zł - strefa 2

* przy ok. 50 % zapełnieniu 10,59 zł - strefa 3

* przy ok. 66 % zapełnieniu 14,12 zł - strefa 4

* przy ok. 83 % zapełnieniu 17,65 zł - strefa 5

* przy 100 % zapełnieniu 21,18 zł - strefa 6

Wyliczenia dokonano na podstawie faktycznego zużycia energii wg wskazań licznika, przy zastosowaniu stawki za 1 kWh = 0,35 zł

Tak niskie koszty ogrzewania wynikają z faktu, że w naszym systemie nie ogrzewa się ogromnych ilości powietrza znajdującego się w kościele tylko bezpośrednio osoby i przedmioty znajdujące się w nim, które pochłaniają ciepło i natychmiastowo je odczuwają.


Główne zalety techniczne elektrycznego promiennika podczerwieni SOLART wyróżniające go pozytywnie na tle innych promienników podobnego typu dostępnych w kraju

Przede wszystkim jest to oryginalne rozwiązanie polskiej konstrukcji, zgodne z wymogami i trendami panującymi w świcie w tej dziedzinie techniki grzewczej.

Na szczególną uwagę zasługuje tu rozwiązanie konstrukcji obudowy, zapewniające w maksymalny sposób bezpieczeństwo urządzenia w tym m.in. zabezpieczające lampy oraz reflektor przed nadmiernym przegrzaniem. Ażurowa obudowa promiennika pozwala na przechodzenie swobodnie przez wnętrze promiennika dużej ilości powietrza, odbierającego zakumulowane ciepło z radiatorów, reflektorów, przewodów i innych wewnętrznych elementów a dodatkowa przesłona termiczna uniemożliwia nagrzewanie się końcówek lamp i radiatorów. Końcówki ceramiczne lamp leżą na odpowiednio ukształtowanym radiatorze i oddają nadmiar ciepła, co znacznie zwiększa i tak wysoką już żywotność lampy. Zastosowany reflektor, najnowszej generacji o lustrzanym odbłyśniku, pokrytym tlenkami metali o najwyższym współczynniku refleksji promieni podczerwonych, gwarantuje idealną odbijalność, minimalne nagrzewanie się i właściwy obszar zasięgu promieniowania.

Możliwość łatwej wymiany części zużywających się w trakcie normalnej eksploatacji urządzenia, a trzeba tu podkreślić, że np. odbłyśnik i lampa IR posiada trwałość ok. 6000 godzin pracy, sprawia, ze promiennik ten może pracować przez szereg lat bez potrzeby wymiany lampy czy reflektora. Praca promiennika w czasie 6000 godzin, czyni go znakomicie konkurencyjnym w stosunku do światowych urządzeń tego typu.

Estetyczna a przy tym prosta obudowa, pozwalająca na zastosowanie radiatorów chłodzących w promienniku oraz reflektora o średnim kącie rozsyłu promieni IR (reflektor standardowy) pozwala na szerokie jego zastosowanie w tym także do ogrzewania obiektów o znacznej kubaturze.

Możliwość zastosowania lamp o różnym kolorze poświaty (różowa, rubinowa, naturalna) produkowanych przez światowych liderów takich jak np. Phillips i Victory, przyczyniają się do zwiększenia technicznych możliwości zastosowawczych.

Promienniki SOLART produkowane są w zakresie mocy od 1 do 18 kW w różnych kolorach w tym także na specjalne żądanie kupującego celem dostosowania ich do kolorystyki wystroju wewnętrznego lub zewnętrznego. Posiadają one także odpowiednie certyfikaty potwierdzające brak szkodliwego oddziaływania na ustrój człowieka w postaci opinii PCBC i PZH także certyfikaty renomowanych laboratoriów potwierdzające ich wysoki standard wykonania i eksploatowania.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Promiennik podczerwieni

Postprzez andrzejlisek » 24 stycznia 2008, 23:08

moog napisał(a):Kiedy miałem ok. 6 lat podobnym promiennikiem (czerwonym, mocy 175W) chciałem wysuszyć spodnie mojej starej. Wkręciłem go do stojącej lampy, położyłem na nim spodnie i włączyłem. Po tej operacji spodnie i promiennik wylądowały w śmietniku

Prawdopodobnie promiennik był za blisko i długo grzał.

Kiedyś po ulewnym deszczu suszyłem buty swoim promiennikiem, suszyłem przez ok. 10-15 minut z odległości ok. 20cm, po suszeniu sznurówki były do wyrzucenia (prawdopodobnie wykonane z tworzyw sztucznych).



Promiennik kupowałem w Castoramie, były do wyboru przezroczyste i czerwone, oba o mocy 250W firmy Helios, były chyba 150 lub 175W firmy Osram, tylko przezroczyste.

Te firmy Osram kosztowały chyba 30 zł, Formy Helios przezroczyste - chyba 12 lub 15 zł, a czerwone Heliosa kilka złotych droższe od przezroczystych.
Dowiedziałem się, że w grzaniu nie ma istotnej różnicy czy promiennik jest czerwony, czy przezroczysty, więc wziąłem ten tańszy. Słyszałem, że kolor bańki może być istotny, jak ktoś kupuje promiennik do terrarium.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Promiennik podczerwieni

Postprzez moog » 24 stycznia 2008, 23:54

No, ja te spodnie położyłem bezpośrednio na promiennik :mrgreen:
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: Promiennik podczerwieni

Postprzez Bartek » 25 stycznia 2008, 20:16

Prawdopodobnie te promienniki były stosowane w ............... hodowli kurczaków, tych piskląt oczywiście, w wylęgarniach.
Nie wiem, jak jest tam teraz, ale kto wie ?

Sam pamietam,jak dziadek dogrzewał malutkie kurczaki w drewnianej skrzynce "kwoką" Jeszcze się gdzieś po piwnicy walają 2 sztuki,jedna na pewno sprawna,bo niedawno była w użyciu,już do oświetlenia(bo kur już nie ma,żeby było jasne ;) )
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Promiennik podczerwieni

Postprzez cieszyn » 25 stycznia 2008, 22:41

Jeszcze się gdzieś po piwnicy walają 2 sztuki,jedna na pewno sprawna,bo niedawno była w użyciu,już do oświetlenia


Może uda Ci się kiedyś je odpalić i cyknąć fotek parę ???

(a były i takie czasy, żeśmy się takimi lampami dogrzewali w akademiku jak były ostre mrozy!)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: LRF 125W Spectrum

Postprzez moog » 4 lutego 2008, 22:33

Jedna z tych lamp w oprawie OUR-125-1 w czasie startu:
Załączniki
st001.jpg
st001.jpg (30.27 KiB) Przeglądane 1750 razy
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1920
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Re: LRF 125W Spectrum

Postprzez CDM » 4 lutego 2008, 23:08

mam nadzieję, ze nie są tak "dobre", jak zwykłe żarówki z tej firmy. Niedawno zainstalowano je u mnie w budynku, za każdym razem , gdy żarówka się przepalała, wywalały eski ADM, albo całe zabezpieczenie główne.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: LRF 125W Spectrum

Postprzez DocBrown » 4 lutego 2008, 23:11

Hehe nieźle :mrgreen:
U mnie dziś padła żarówka 60W Razno z grzybkową bańką, oczywiście wychrzaniając bezpiecznik typu S na bodajrze 10A
DocBrown
 

Re: LRF 125W Spectrum

Postprzez FOX » 4 lutego 2008, 23:14

DocBrown napisał(a):Hehe nieźle :mrgreen:
U mnie dziś padła żarówka 60W Razno z grzybkową bańką, oczywiście wychrzaniając bezpiecznik typu S na bodajrze 10A


Rosyjska :D słyszałem o lepszych numerach z udziałem rosyjskich żarówek :D
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości