[arw] Mój początek z metalohalogenem

Wasze źródła światła

Re: [arw] Mój początek z metalohalogenem :(

Postprzez arw » 23 lutego 2011, 13:45

Nie wystawie mu negatywa, bo zachowal sie w porzadku i zwrocil CAŁĄ kwotę. Byłbym ostatnim burakiem jesli bym go jeszcze ukarał.

amisiek dzięki !!!!!
Jak bede w Wawce, napijemy sie conajmniej Martini z wyborową.
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: [arw] Mój początek z metalohalogenem :(

Postprzez amisiek » 23 lutego 2011, 14:54

arw napisał(a):Jak bede w Wawce, napijemy sie conajmniej Martini z wyborową.

O tym to pewnie jeszcze pogadamy :)
to dobra aukcja była, myślę, że się jeszcze trafi. W razie czego, na Allegro są jeszcze lampy CDM-T Elite 70W /930 jeśli potrzebujesz dobrego ciepłego światła na zastępstwo halogenów, to polecam. Oprócz tego standardowo /942 na G12 też jest, wszystko poniżej 50zł sztuka.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [arw] Mój początek z metalohalogenem :(

Postprzez arw » 23 lutego 2011, 17:50

No wzialem 8szt, czyli 4szt dla CDM-TD i 4szt dla CDM-T.

Teraz bede polowal na zrodelka 942, z tymi 930 troche mnie nastraszyles z różem, bo wiem jak ten róż wygląda w T8 930...
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: [arw] Mój początek z metalohalogenem :(

Postprzez amisiek » 23 lutego 2011, 18:44

Może weź jedną sztukę na próbę i odpal. co do 942 to twierdzę, że to najlepsza barwa w tej mocy, zazwyczaj Ra>94 przy 92-96 lm/W.
Jak przyjadą oprawy to pochwal się :D
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [arw] Mój początek z metalohalogenem :(

Postprzez arw » 23 lutego 2011, 20:44

http://allegro.pl/oswietlenie-sklepowe- ... 37271.html
Są jeszcze, zostaly juz tylko protokątne na RX7s. Szczegolnie warto, ze wzgledu na elektroniczny ballast.
Facet źle aukcje nazwał i nie dał żadnych informacji technicznych - inaczej akcja skonczylaby się stosunkowo szybko :) Sam przez telefon nie potrafi za wiele odpowiedziec, nawet nie wie do konca co to metalohalogen. Ale podał nazwę katalogową i google powiedziało wszystko.


PS. Widzialem, ze dzwoniles amisiek. Wkrotce mozliwe, ze się odezwę. Póki co, jestem w delegacji i prywatny tel się poniewiera.
PS2. Te oprawy są mocowane do listy oświetleniowej. W jaki sposob jest rozwiązane zasilanie w takiej listwie? Może ma ktoś schemat elektryczny. Facet wspomniał coś o transformatorze zasilającej tą listwę i ostudził podejrzenia, bo przez chwile myslalem, ze to zwykle halogeny (skoro niby transformator to zasila)

Pozdro
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: [arw] Mój początek z metalohalogenem :(

Postprzez amisiek » 23 lutego 2011, 21:40

arw napisał(a):http://allegro.pl/oswietlenie-sklepowe-halogen-lival-i1476837271.html
Są jeszcze, zostaly juz tylko protokątne na RX7s. Szczegolnie warto, ze wzgledu na elektroniczny ballast.


Właśnie dlatego pisałem, że to ciekawa aukcja. Dzwoniłem, zresztą nie tylko Ty kupiłeś te oprawy, trochę ich zeszlo. Gdybym miał zapotrzebowanie, tobym kupił :D Jeszcze się pewnie zgadamy.

arw napisał(a):PS2. Te oprawy są mocowane do listy oświetleniowej. W jaki sposob jest rozwiązane zasilanie w takiej listwie? Może ma ktoś schemat elektryczny.

Listwa ma trzy obwody, podajesz zasilanie na jeden z nich, lub nawet na wszystkie trzy. Przy uchwycie do szyny ustawiasz grupę (czyli obwód), z której oprawa ma być zasilana.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [arw] Mój początek z metalohalogenem :(

Postprzez KaszeL » 23 lutego 2011, 22:52

Marcin, to jest po prostu standardowa listwa 3-fazowa. Oczywiście nie ma żadnego problemu ze zrobieniem mostka między fazami. W ten sposób prosto można stworzyć grupy opraw załączane niezależnie :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [arw] Mój początek z metalohalogenem :(

Postprzez amisiek » 23 lutego 2011, 22:54

Właśnie o tym myślałem, ale listwa, którą widziałem, miała w puszce zestaw trzech przekaźników i całość była zasilana z jednej fazy 230V i wybierało się, na którą z "grup" (bo tak to się nazywało) czyli faz załączyć zasilanie - stąd o grupach a nie o fazach napisałem. Fakt, to jest prostsze niż myślałem. Tamto miało nawet zegar sterujący, prosty, ale skuteczny.
Aha, arw, jeśli chodzi o lampy, to /930 dobrze świeci gdy jest mocy 70W. CDM-T 35W jest gorsze niestety, poza tym mam wrażenie, że Osram /930 ma lepsze barwy niż Philips /930. Ale to kwestia osobistych upodobań, musiałbyś zobaczyć to sam. Ale się jeszcze zgadamy, najpierw musi dojechać przesyłka i odpalisz swoje cacuszka.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [arw] Mój początek z metalohalogenem :(

Postprzez arw » 28 lutego 2011, 13:45

Ok. Paczuszka juz doszła, wieczorem zdam sprawozdanie i jakies 1-sze foty. :mrgreen:
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: [arw] Mój początek z metalohalogenem :(

Postprzez amisiek » 5 marca 2011, 10:19

I jak, odpaliłeś pewnie i świeci. Wrzuć fotki, pochwal się.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości