[DarekG] Moja mała kolekcja źródełek ;]

Wasze źródła światła

[DarekG] Moja mała kolekcja źródełek ;]

Postprzez DarekG » 20 kwietnia 2011, 14:14

W tym temacie będę przedstawiał Wam moje źródła światła które kolekcjonuje i z czasem myślę że każde źródło światła będzie gdzieś tam wykorzystane. Kolekcjonuje różne żarówki, świetlówki bo obecnie tylko takie mam ale zamierzam kolekcjonować również inne źródła światła typu rtęciówki, sodówki, metahalogeny. Zbieram/kupuje różne źródła zarówno te markowe jak i mniej markowe ;p
Jak ktoś mi będzie oferował jakiś źródło światła to z chęcią rozważę każdą propozycje. ;)

A więc tak:

* Żarówki - nie mam ich dużo ponieważ najmniej mnie interesują. Z czasem raczej zaczną ubywać bo zostaną gdzieś powkręcane.
Mam 3x Pila 70W, Tungsram 100W oraz dwie 100W Philipsa te z halogenkiem w środku. Ich fotek nie mam bo nie robiłem. Wyglądają po prostu jak nowe żarówki. ;)

*Świetlówki liniowe - moje ulubione źródło światła.
Mam 6 świetlówek T8 18W:
-2 POLAMP COMPONENTS TEAM o barwie 765 (nowe)
-2 PILA o barwie 840 (nowe)
-2 NARVA o barwie 865 (również nowe)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obecnie nie mam innych świetlówek liniowych oprócz zainstalowanych i używanych dwóch świetlówek 36W o barwie 765 firmy POLAMP COMPONENTS TEAM w oprawie w garażu (foto w temacie "Oświetlenie w garażu").
Ale z czasem kolekcja moja się powiększy bo dopiero zaczynam kolekcjonować. ;]

*Świetlówki niezintegrowane (PL-S)

-Świetlówka firmy KANLUX 11W barwa 840 (używana zainstalowana w oprawie biurowej i spisuje się ok)
Obrazek

-Świetlówka firmy no name o barwie 865 (sprawna była w oprawie biurkowej)
Obrazek

-Świetlówka firmy KANLUX 9W barwa 840 (obecnie nie używana)
Obrazek

Obrazek

-Świetlówka firmy no name 9W o barwie 865 (zainstalowana w nie używanej oprawie biurkowej) Brak foto.
-Świetlówka PHILIPS MASTER produkcji Polskiej o barwie 865 (obecnie nie używana)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

*Świetlówki kompaktowe które sobie leżą nieużywane (nie liczę tych które są w domu i działają)
-Świetlówka nabyta w Biedronce ;p ACTIS 827. Nawet nie odpalana
Obrazek

Obrazek

Obrazek

-PHILIPS 23W/130W 827 kupiony w elektrycznym. Jeszcze nie odpalany.
Obrazek

Obrazek

-PILA 18W/100W 827 kupiona w elektrycznym. Również nie odpalana.
Obrazek

Obrazek
Razem:
Obrazek

-PILA 20W/97W 827 kupiona w jakimś markecie. Mam dwie. Druga działa w oprawie warsztatowej przenośnej (foto w temacie "Oświetlenie w garażu")
Obrazek

Obrazek

-ACTIVE JET 20W/100W 827 kupiona w markecie Simply. Nie sprawdzałem jak świeci.
Obrazek

-ACTIVE JET 2 szt. 23W/115W również z Simply. Nie odpalane. Tu na zdjęciu to te największe spiralki
Obrazek

-PHILIPS 20W/100W 827 kupiona kilka lat temu w elektrycznym chyba w 2005r. Działała w moim pokoju. Jak się ożeniłem i przeprowadziłem to świetlóweczkę wziąłem ale narazie nigdzie nie jest wkręcona ;)
Obrazek

-PHILIPS 20W/115W 827 kupiona w elektrycznym. Nie używana i nie odpalana.
Obrazek
-PHILIPS 8W/40W 827 kupionych było 6 sztuk w elektrycznym. 4 działają w pokoju w żyrandolu i sprawują się świetnie. 2 są na "zapasie". Fotek brak.

-Emos 15W/60W 827 kupiony w elektrycznym. Nie używany. Foto brak.

-OSRAM 23W/115W o barwie cieplejszej 825 kupiona w markecie. Obecnie nie używana. Foto brak.

*Halogeny:
-2x35W POLUX
-2X50w POLUX
Obrazek

Obrazek

-Żarnik PHILIPS 150W. Jest na zapasie do halopaka. (brak foto)

To narazie cała moja kolekcja. Ale będzie się z czasem powiększać. ;)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Moja mała kolekcja źródełek ;]

Postprzez famabud » 20 kwietnia 2011, 23:17

Odpal te kompakty zintegrowane i powiedz nam jak świecą i jaki mają zapłon (na ciepło, czy na zimno). ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [DarekG] Moja mała kolekcja źródełek ;]

Postprzez DarekG » 21 kwietnia 2011, 11:08

famabud napisał(a):Odpal te kompakty zintegrowane i powiedz nam jak świecą i jaki mają zapłon (na ciepło, czy na zimno). ;)


Oki w wolnej chwili po kolei odpale i Wam pokaże. Wiem że z ciepłym zapłonem mam OSRAMA 23W o barwie 825. Ma takie żółtawe rurki. Zrobie fotki i Wam pokaże. Resztę kompaktówek mam o barwie 827 tyko nie wiem czy wszystkie mają zimny zapłon czy jakaś jeszcze ma ciepły. Ale sprawdze i Wam relacje przedstawie. ;)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Moja mała kolekcja źródełek ;]

Postprzez kospan » 24 kwietnia 2011, 20:27

Witam ciekawa kolekcja ja miałem pokazać moją ale mi się nie chce , Te świetlówki PL-S 11w 840 świecą pięknie we wtorek kupuje 2x 18w 840 na oświetlenie pokoju . Pozdrawiam Kospan
Avatar użytkownika
kospan
 
Posty: 57
Zdjęcia: 20
Dołączył(a): 12 stycznia 2011, 22:25

Re: [DarekG] Moja mała kolekcja źródełek ;]

Postprzez DarekG » 26 kwietnia 2011, 11:18

kospan napisał(a):Witam ciekawa kolekcja ja miałem pokazać moją ale mi się nie chce , Te świetlówki PL-S 11w 840 świecą pięknie we wtorek kupuje 2x 18w 840 na oświetlenie pokoju . Pozdrawiam Kospan


He he mi też się nie chciało ale postanowiłem się zmotywować i przedstawić jednak swoją malutką kolekcje :D
Przedstaw nam swoją też ;)

Co do tych świetlówek o barwie 840 masz racje świecą bardzo ładnie i temperatura barowa jest akurat. Lubię też tą barwe. Miałem w tej lampce biurowej świetlówke PL-S o barwie 865 ale wolałem zmienić na 840 i nie żałuje. Jest więcej światła i jakby jaśniej no i barwa pasuje do koloru biurka. Lubie barwe 865 ale ona bardziej pasuje do warsztatu czy garażu i nawet łazienki ale do pokoju jednak wole barwe 840. Jest widniej i przytulniej. ;)
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Moja mała kolekcja źródełek ;]

Postprzez DarekG » 22 września 2011, 13:57

Oto panie i panowie LRF 250W (prawdopodobnie POLAM ale pewny nie jestem bo zapomniałem, a ze zdjęć słabo widać) xD którego umieściłem w dziale "największe kretynizmy oświetleniowe" xD Dlatego że umiejscowienie i jego montaż moim zdaniem nie jest trafiony. Tak wygląda z bliska ;)
Obrazek
Obrazek
Tu w trakcie zaświecania niestety słabo wiadać bo mój tel tego nie ogarnia ;-/
Obrazek
Obrazek
A to statecznik POLAM do LRF 250W z 1984r który to zasila.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No ale teraz do rzeczy. Dostałem dziś drugiego takiego samego prawie nieużywanego LRFa POLAM 250W który od dziś jest mój i znajduje już się w mojej kolekcji. Jak narazie to moja pierwsza rtęcióweczka :D
Oto ona:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fotki jażnika:
Obrazek
Obrazek
Mojego LRFa zamieniłem na chwilkę z tamtym by sprawdzić czy działa ponieważ ja w domu nie mam jeszcze statecznika
Obrazek
Obrazek
I tu w akcji:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na zdjęciach wydaje się jak by już był wyjarany bo świeci na zielonkawo ale to troche przekłamanie nędznego aparatu w telefonie. Po rozgrzaniu oba LRFy mimo już swoich lat świecą bardzo mocno, bielutko i nie są "wyjarane" Mój LRF był włączony dziś pierwszy raz po wielu wielu latach leżenia w garażu. Kiedyś obie te rtęciówki były podobno używane przez mojego dziadka do oświetlania hodowli kurcząt, a te rtęciówki załatwił mu mój tata który kiedyś pracował w energetyce. Dziadek miał podobno jeszcze kiedyś "łyżkę" ale niestety jakoś nie dotrwała do tych czasów ;(
Z czasem i postaram się tą drugą rtęcióweczkę z tym statecznikiem "wycyganić" xD
Więc pierwszego swojego LRF już mam. Teraz muszę upolować najlepiej jakąś "łychę". ;)

Ps. Przepraszam ża długiego i wielkiego posta osoby ze słabym łączem xD
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Moja mała kolekcja źródełek ;]

Postprzez Whites86 » 22 września 2011, 14:09

hehe mogles dac mi znac bym ci wyslal takiego LRFa za darmo ;) a tak musiales kombinowac by taka lampke zdobyc ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [DarekG] Moja mała kolekcja źródełek ;]

Postprzez DarekG » 22 września 2011, 14:18

Whites86 napisał(a):hehe mogles dac mi znac bym ci wyslal takiego LRFa za darmo ;) a tak musiales kombinowac by taka lampke zdobyc ;)


He he, a co mi tam i tak wiedziałem że mają jeszcze jednego LRFa niepotrzebnego. Spytałem się czy mi dadzą i dali odrazu. ;D
Szkoda by im się jeszcze kiedyś stłukł czy coś, a tak u mnie będzie bezpieczny ;) Tego drugiego też mam kiedyś dostać z tym statecznikiem bo oni planują kupić sobie na podwórko jakąś oprawe sodową.
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [DarekG] Moja mała kolekcja źródełek ;]

Postprzez famabud » 22 września 2011, 16:20

Gratuluję nabytku. ;) Dopiero teraz zauważyłem, że te Piły z pierwszego posta czwartego i piątego zdjęcia są Made in Poland. :shock: Do tej pory myślałem, że robią je Francuzi. :D
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [DarekG] Moja mała kolekcja źródełek ;]

Postprzez qba » 22 września 2011, 19:06

Ciekawie zamontowany LRF. W rogu budynku i zwisający w dół. Nie jest to najlepszy pomysł, ale mimo to fajnie wygląda.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Następna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron