[Bartek380v] Moje źródła światła

Wasze źródła światła

Re: [Bartek380v] Moje źródła światła

Postprzez steiner » 1 stycznia 2012, 10:34

bartek380V napisał(a):mocy ma 135V na lampie

Jest teraz wstrzymał jakości lamp LRF. Wszystkie lampy wykonane w Chinach (jak to Sylvania). Wiele uszkodzonych lamp. Należy sprawdzić przed zainstalowaniem lampy, pomiaru parametrów charakterystyki prądowo-napięciowe.
135V w LRF 80 - jest to znak, że urodziło się martwe :roll:

edit by Amisiek - ja bym to napisał tak:
Jakość lamp LRF jest gorsza niż kiedyś, wszystkie lampy są wykonywane w Chinach (jak to Sylvania). Wiele z nich jest uszkodzonych. Przed zainstalowaniem lampy należy sprawdzić ją, dokonując pomiarów charakterystyki prądowo-napięciowej.
Napięcie pracy 135V w LRF 80W oznacza, że lampa od nowości jest uszkodzona :roll:


Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!
Avatar użytkownika
steiner
 
Posty: 78
Dołączył(a): 22 grudnia 2011, 11:11
Lokalizacja: Rosja, Moskwa

Re: [Bartek380v] Moje źródła światła

Postprzez bartek380V » 1 stycznia 2012, 14:59

steiner napisał(a):
bartek380V napisał(a):mocy ma 135V na lampie

Jest teraz wstrzymał jakości lamp LRF. Wszystkie lampy wykonane w Chinach (jak to Sylvania). Wiele uszkodzonych lamp. Należy sprawdzić przed zainstalowaniem lampy, pomiaru parametrów charakterystyki prądowo-napięciowe.
135V w LRF 80 - jest to znak, że urodziło się martwe :roll:

edit by Amisiek - ja bym to napisał tak:
Jakość lamp LRF jest gorsza niż kiedyś, wszystkie lampy są wykonywane w Chinach (jak to Sylvania). Wiele z nich jest uszkodzonych. Przed zainstalowaniem lampy należy sprawdzić ją, dokonując pomiarów charakterystyki prądowo-napięciowej.
Napięcie pracy 135V w LRF 80W oznacza, że lampa od nowości jest uszkodzona :roll:


Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

Dzieki ;) Wszystkiego najlepszego i nowych lampek w kolekcji ;) Mnie tez sie wydaje ze na LRF 80W 130-135 V to duzo za duzo ale specjalisci z Naszego forum mowia ze jest ok ,z Osramem bylo tak samo . Lampa nie wylacza sie bo jest nowa :( Katalog podaje tak http://www.sylvania-lamps.com/index.php ... earchp=hid
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: [Bartek380v] Moje źródła światła

Postprzez bartek380V » 8 stycznia 2012, 17:27

Dzis zdobylem takia oto lampeczke swieci ok ,napiecie ok. Nie wiem tylko ile jeszcze poswieci bo wyglada jak wyglada. Czy ktos moze pokusisc sie o ekspertyze? Na bialym papierze jest znacznie ciemniejsza niz na foto. Aparat jak zwykle przeklamuje barwy na tym programie.
32866
32865
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: [Bartek380v] Moje źródła światła

Postprzez amisiek » 8 stycznia 2012, 17:49

Ceramiki venture są bardzo rzadkie u nas, nie widziałem w akcji żadnego. Myślę, że powinien świecić podobnie do Philipsa 250W CDM-T, bo ma jarznik podobnej konstrukcji, zatem obstawiam, że parametry (ciśnienie, temperatura) oraz chemię ma podobną.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Bartek380v] Moje źródła światła

Postprzez bartek380V » 8 stycznia 2012, 18:36

Dzieki Amisku, to juz cos wiadomo. Nie mam duzego doswiadczenia z lampami tego typu . Miejmy zatem nadzieje ze jeszcze troche pocieszy moje oko swoim relaksujacym swiatlem. ;)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: [Bartek380v] Moje źródła światła

Postprzez amisiek » 8 stycznia 2012, 18:44

Jeśli masz elektroniczny układ zapłonowy, to trwałość wg katalogu wynosi 8 tys h (barwa 1A więc Ra>93, ponad 6tys lm, ale tego się można spodziewać po barwie 942 dobrego producenta). Także masz ponad rok świecenia 24/7, robiąc 35 minut przerwy co każde dwa tygodnie ciągłej pracy ;).
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Bartek380v] Moje źródła światła

Postprzez bartek380V » 8 stycznia 2012, 22:10

amisiek napisał(a):Jeśli masz elektroniczny układ zapłonowy, to trwałość wg katalogu wynosi 8 tys h (barwa 1A więc Ra>93, ponad 6tys lm, ale tego się można spodziewać po barwie 942 dobrego producenta). Także masz ponad rok świecenia 24/7, robiąc 35 minut przerwy co każde dwa tygodnie ciągłej pracy ;).

Zgadza sie, katalog juz znalazlem ,ciekaw bylem tylko tego ile godzin tego przyjemnego swiatla jest jeszcze przed lampa. ;)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: [Bartek380v] Moje źródła światła

Postprzez amisiek » 8 stycznia 2012, 22:19

Chyba prędzej się znudzisz lampką i wymienisz na nową, niż ta Ci padnie, tak mi się coś widzi.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Bartek380v] Moje źródła światła

Postprzez bartek380V » 8 stycznia 2012, 23:10

amisiek napisał(a):Chyba prędzej się znudzisz lampką i wymienisz na nową, niż ta Ci padnie, tak mi się coś widzi.

Calkiem mozliwe bo juz tak mialem z barwami swietlowek. :P
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron