Moje źródła światła

Wasze źródła światła

Re: Moje źródła światła

Postprzez litak1 » 13 kwietnia 2013, 23:23

Ale on jest wewnątrz, a w taki sposób nie robi się ograniczników bo łuk przeskoczył by po nim ,musi być na zewnątrz (pod gwintem) ten jest pewnie do zapłonu ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Moje źródła światła

Postprzez toomm40 » 13 kwietnia 2013, 23:28

ta lampka bakteriobójcza jest wkręcana normalnie do oprawki i działa na 220 V, nie wiem dokładnie do czego służy rezystor wewnątrz, ale jest to zapewne ogranicznik prądu ,a dlaczego wewnątrz? dobre pytanie ;)
co zaś do SOX-a , to mam do niego dedykowany statecznik , to nie jest świetlówkwy dławik ,
Obrazek
Obrazek
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje źródła światła

Postprzez litak1 » 13 kwietnia 2013, 23:40

wewnątrz gbyby był zamontowany ogranicznik prądu to lampa przy pierwszym włączeniu by się uszkodziła, mógłby ale musiałby być w oddzielnej kapsułce odizolowany od przestrzeni wyładowczej i najlepiej w próżni lub w gazie i ciśnieniu które się łatwo nie jonizuje, ten zaś widać że podłączony jest do zewnętrznej rurki w której pewnie jest jeszcze odizolowany przewód do którego podłączony jest górny talerz, wyładowanie zaczyna przebiegać pomiędzy górnym talerzem a rurką po której schodzi do dołu aż osiągnie dolny talerzyk i zaczyna przebiegać wyładowanie główne, a przynajmniej tak mi to wygląda . Co zaś do SOXa takie fajne maleństwo, ja zrobiłbym sobie z niego lampkę nocną ;) Racja z tym statecznikiem bo wyglądał jak zwykły czyli masz komplecik fajnie :D . Szkoda że lampy SOX dużej mocy wymagają autotrafa, można je uruchomić na zwykłym dławiku, ale prądy są bardzo niestabilne niestety, z racji dużych wahań napięcia wyładowania pomiędzy lampą zimną i gorącą
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Moje źródła światła

Postprzez toomm40 » 13 kwietnia 2013, 23:44

no tak , w sumie masz rację , z tego wynika że ogranicznik prądu musi być schowany w trzonku tej lampki .
hm, lampka nocna z soxa ?, to ja bym już wolał tą lampę UV-C 8-) ponoć jest jeszcze mniejszy SOXik, 10 watt , ale pewnie niełatwo go upolować ... :roll:
no mam cały komplecik do niego , statecznik i układ zapłonowy też , i fajnie , bo nie musze kombinować z odpalaniem ;)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje źródła światła

Postprzez matit1 » 13 kwietnia 2013, 23:56

Gorzej, że SOXy mają pozycję pracy inna niż pionowo, trzonkiem na dole.
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje źródła światła

Postprzez toomm40 » 14 kwietnia 2013, 00:06

mhm, dobrze wiedzieć , dzięki za info, mam nadzieje ,że mojej lampce nic jeszcze nie zaszkodziło
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje źródła światła

Postprzez litak1 » 14 kwietnia 2013, 00:11

tutaj chodzi tylko o to żeby sód (a jest go sporo) nie zalał elektrod, więc nic się nie stało ;)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Moje źródła światła

Postprzez toomm40 » 14 kwietnia 2013, 00:13

oki, wszystko jasne. fakt, sodu jest pod dostatkiem ;)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje źródła światła

Postprzez Utilizer » 14 kwietnia 2013, 00:14

A taka ciekawostka - ta lampka UV występowała także jako klasyczna czarna "blacklight"

Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Moje źródła światła

Postprzez toomm40 » 14 kwietnia 2013, 00:24

chciałem sobie kiedyś z ciekawości sprawić taką czarnuchę MIXa, ale zwineli mi sprzed nosa ;)
skoro jesteśmy przy ciekawostkach, to wrzuce jeszcze troche świetlówek nieco mniej popularnych u nas ;)
Zatem czas na U -kształtne świetlówki T12 z małym wyjatkiem -16 watt jest T8 ,niemniej jest to tez stara generacja nieprodukowanego już dawno watażu U-kształtnego
mam wszystkie dostępne moce produkowane w kształcie U , a więc T8 16 watt oraz T12- 20,25,40 i 65 watt



Obrazek
Obrazek
Obrazek












Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 26 października 2013, 22:40 przez toomm40, łącznie edytowano 2 razy
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości