Świetlówki kompaktowe elektroniczne

Wasze źródła światła

Re: Świetlówki kompaktowe elektroniczne

Postprzez Lampa » 12 lipca 2017, 20:27

Pablo napisał(a):A czego na 1 nie widać? Bo ja napis doskonale widzę... :roll:
Jedynie 3 nie wyszła.

Może się mylę ale wydaje mi się że kolegom chodzi nie o to czy idzie odczytać napis tylko o to żebyś się bardziej przyłożył do zdjęć i ogólnie tego co pokazujesz, pokolenie gimbazy nie zna już pojęć takich jak dokładność, rzetelność, schludne wykonywanie pracy albo wykonywanie pracy zgodnie ze sztuką techniczną bo po co przecież teraz wystarczy biegle znać programowanie i programy graficzne a resztę zrobią za nas układy na procesorach: maszyny cnc, drukarki 3D itp...
Lampa
 

Re: Świetlówki kompaktowe elektroniczne

Postprzez Utilizer » 12 lipca 2017, 20:46

Przecież wszystkie są rozmazane, no idzie rozczytać ale jest ruszone, a w 3 w ogóle ostrość ustawiła się na dywan :D A ty sie upierasz że są dobre :P

Lampa napisał(a):pokolenie gimbazy nie zna już pojęć takich jak dokładność, rzetelność, schludne wykonywanie pracy albo wykonywanie pracy zgodnie ze sztuką techniczną bo po co przecież teraz wystarczy biegle znać programowanie i programy graficzne a resztę zrobią za nas układy na procesorach: maszyny cnc, drukarki 3D itp...

Aj tam, takie gadanie w stylu "kiedyś to było", "za naszych czasów było lepiej" itp :P
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Świetlówki kompaktowe elektroniczne

Postprzez Pablo » 12 lipca 2017, 20:59

Utilizer napisał(a):Przecież wszystkie są rozmazane, no idzie rozczytać ale jest ruszone, a w 3 w ogóle ostrość ustawiła się na dywan :D A ty sie upierasz że są dobre :P

Lampa napisał(a):pokolenie gimbazy nie zna już pojęć takich jak dokładność, rzetelność, schludne wykonywanie pracy albo wykonywanie pracy zgodnie ze sztuką techniczną bo po co przecież teraz wystarczy biegle znać programowanie i programy graficzne a resztę zrobią za nas układy na procesorach: maszyny cnc, drukarki 3D itp...

Aj tam, takie gadanie w stylu "kiedyś to było", "za naszych czasów było lepiej" itp :P

Bo są :P
Dobra, jutro zmienię te dziadowakie foty na lepsze.
Pablo
 

Re: Świetlówki kompaktowe elektroniczne

Postprzez Pablo » 13 lipca 2017, 11:55

Proszę Adminów o sprzątnięcie tego offtopic'u. Zdjęcia zostały dodane, zgodnie z obietnicą.
Pablo
 

Re: Świetlówki kompaktowe elektroniczne

Postprzez MRP200 » 14 lipca 2017, 22:32

Posty nie związane z tematem przeniosłem do wątku: Nasze zawody a Forum. http://lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=72&t=348
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Świetlówki kompaktowe elektroniczne

Postprzez Lampka » 17 lipca 2017, 02:26

Pablo napisał(a):W tym temacie o wszystkich elektronicznych kompaktach z mojej kolekcji :)
Ten model pochodzi z grudnia 1995, ich produkcję w Polsce rozpoczęto w lipcu 1995. Dostałem go od wujka. jest sprawny ;)


Masz rację, dobrze zapamiętałeś :) Polskie modele PL*Electronic/C różniły się od holenderskich, produkowanych w międzyczasie - przede wszystkimi wykonaniem trzonków (holenderskie miały już plastikowe). Poza tym polskie modele PL*E/C produkowano od lipca 95 tylko na rynek krajowy, zupełnie jak rury PILA. Tylko wersje o mocy 20 i 23W szły także na eksport, ale w nadruku nie uwzględniano oznaczenia B.

Widać że ta świetlówka już nieco przepracowała, ale jeszcze sporo poświeci ;) Ciepły zapłon rury z dużą ilością emitera na katodach oraz elektronika wykonana na elementach dobranych z zapasem, jednak robi swoje.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości