[Marcin] Moje wysokoprężne lampy wyładowcze

Wasze źródła światła

Re: [Marcin] Moje wysokoprężne lampy wyładowcze

Postprzez Marcin » 29 grudnia 2020, 19:44

toomm40 napisał(a):ps. a tam nieopodal domu jakiś OZPR stoi. może warto by też pokazać,jak świeci w nocy ;)

Jutro może wleci post, ale musiałbym co nieco uprzątnąć w jego otoczeniu, bowiem jest to dość artystyczna instalacja.. :P
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: [Marcin] Moje wysokoprężne lampy wyładowcze

Postprzez Marcin » 15 stycznia 2021, 19:05

Oto ostatnie egzemplarze które zasiliły kolekcję stojącą niejako w miejscu. Serdeczne podziękowania dla Kol. toomm40 za chęć wymiany i przekazane mi w niej źródła :) !
A zatem, wpadły: 2x Narva NF-250-01, Polamp LRF 250W, Philips HPL Deluxe 80W, Philips HPL-N 50W i GE Kolorlux H50/27
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapalamy ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

LRF 250W
Obrazek

Philips HPL Deluxe 80W
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Maluchy 50W
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: [Marcin] Moje wysokoprężne lampy wyładowcze

Postprzez Marcin » 16 marca 2024, 21:34

Witajcie. Przez kilka ostatnich dni kolekcja źródeł światła poszerzyła się o kolejne nabytki, które moim zdaniem są warte przedstawienia :)
Na pierwszy ogień zarzucimy klasycznego LRF 1000W. Źródło zostało wyprodukowane w 1978 roku.
Obrazek

Lampa potrzebuje chwili aby się nagrzać, ale za to robi całkiem niezłe wrażenie. Luminofor jest na tyle cienki w górnej części balonu że całkiem ładnie widać wyładowanie :D
ObrazekObrazekObrazek


Drugą sztuką jest z kolei LRJ 1000W. Tę lampę udało mi się nabyć dzięki naszemu koledze JeD, za co serdecznie dziękuję :!:
Lampa ta, o ile z punktu pasjonata jest świetna, o tyle z punktu technicznego już jest trochę licho.. Zakończenie bańki jest dość krzywe, stempel natomiast jest ciężko czytelny (stąd też nie fatygowałem się by robić jego zdjęcia).
Obrazek
Obrazek

Z ciekawości przyrównałem ją do czeskiej RVI tej samej mocy. Widać spore różnice w konstrukcji jarznika, głównie zwraca uwagę jego wielkość. Podejrzewam, że może być to spowodowane problemami z pozyskaniem odpowiednio "czystego" kwarcu do produkcji rurki, co przekładałoby się na konieczność jej zwiększenia w celu redukcji stresu i innych niepożądanych efektów.
Obrazek

Palimy dziada! Ta lampa jest dosyć kolorowa :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety sytuacja z barwą światła prezentuje się mniej więcej tak jak w przypadku większości LRJ 400W - dużo dużo turkusu. Zdjęcia wyładowania na pełnej mocy były robione przy korekcie barw. Poniżej jednak są zdjęcia z ustawioną na sztywno temperaturą barwową na światło dzienne. Na pierwszym LRJ, na drugim HQI.
ObrazekObrazek
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: [Marcin] Moje wysokoprężne lampy wyładowcze

Postprzez AsXSn » 16 marca 2024, 21:41

Świetna lampka jeśli chodzi o jej konstrukcję, szkoda jedynie, że nie poszło to z parą z jakością światła w tym egzemplarzu :oops:
HID's will never die!
Avatar użytkownika
AsXSn
 
Posty: 1064
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 sierpnia 2017, 17:41
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości