[cieszyn] Moja kolekcja lamp

Wasze źródła światła

Re: [cieszyn] Moja kolekcja lamp

Postprzez mardoc » 10 marca 2008, 10:10

andrzejlisek napisał(a):Tą bańkę w jakiś sposób musiałeś zdjąć i założyć. W jaki sposób?

to proste mi wystarczyła lutownica i opalarka do zdjęcia trzonka ,następnie szlifierka kątowa z tarczą diamętową do letkiego nacięcia tam gdzie koniec trzonka (trzeba naciąć tuż przy kraju i zrobić niewielką dziurkę -do odpowieczenia )potem stara szczotka do mycia zębów ,troszeczke wody z mydłem .Potem trzeba to oczywiście wyszuszyć (jak sie tego nie wyszuszy to po paru min. od załączenia do sieci bedzie boom :!: )następnie złożyć lampe i lekko skleić -jak klej podeschnie -założyć trzonek(nie zaklejać odpowietrzenia a,w trzonku wywiercić małą dziurkę)i zlutować przewody zasilające.Zalecam mycie bańki w rękawicach ochronnych-żeby sie nie z kaleczyć :!: .Niewiem dlaczego luminofor najlepiej zchodzi w lampach POLAMP,NATRIUM(czy jakoś tak)mi największy problem sprawiło wymycie bańki SPECTRUM.Jednak da sie zrobić fajowskiego LR-a domowymi narzędziami :D ja robiłem LR-a o mocy 250W i niewiem czy da sie go zrobić np:zLRF400 lub LRF125W-muszę spróbować :D -ale zawsze jest ryzyko że pęknie bańka i po pampie :evil:
tylko radykalne działania mogą zakończyć erę sody i SL100
VATTENFALL pozdrawia wszystkich
VATTENFALL ciepło i energia pod kontrolą
Avatar użytkownika
mardoc
 
Posty: 228
Dołączył(a): 1 stycznia 2008, 00:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: [cieszyn] Moja kolekcja lamp

Postprzez mardoc » 10 marca 2008, 10:11

neon44 napisał(a):
mardoc napisał(a):ja kiedyś z LRF-a z polam-u zrobiłem sąsiadowi LR-a -luminofor da sie zmyć wodą z mydłem no i trzeba uważać na bańkę żeby się w ręce nie rozbiła


chwilka ale luminofor jest od wewnętrznej strony bańki

wiem pacz wyżej :D
tylko radykalne działania mogą zakończyć erę sody i SL100
VATTENFALL pozdrawia wszystkich
VATTENFALL ciepło i energia pod kontrolą
Avatar użytkownika
mardoc
 
Posty: 228
Dołączył(a): 1 stycznia 2008, 00:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: [cieszyn] Moja kolekcja lamp

Postprzez battery » 10 marca 2008, 16:58

No można tak zrobić LRa. Co do luminoforu - to LRFM ma właśnie taki z wolframianu magnezu.
battery
 

Re: [cieszyn] Moja kolekcja lamp

Postprzez andrzejlisek » 11 marca 2008, 11:31

Ciekawe, czym się charakteryzuje światło z lampy LRFM w stosunku do zwykłego LRF.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: [cieszyn] Moja kolekcja lamp

Postprzez cieszyn » 11 marca 2008, 23:20

andrzejlisek napisał(a):Ciekawe, czym się charakteryzuje światło z lampy LRFM w stosunku do zwykłego LRF.


Zapaliłbym tą moją LRFM, ale nie mam w czym ani jak. Może kto inny Ci odpowie?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [cieszyn] Moja kolekcja lamp

Postprzez Bartek » 12 marca 2008, 20:09

:arrow: Cieszynjeśli to 125W to uruchom na 2 dławikach do jarzeniówek 40W, można je kupić w Castoramie za około 20zł/sztuka.
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: [cieszyn] Moja kolekcja lamp

Postprzez swietlik » 12 marca 2008, 21:09

Bartek napisał(a)::arrow: Cieszynjeśli to 125W to uruchom na 2 dławikach do jarzeniówek 40W, można je kupić w Castoramie za około 20zł/sztuka.

Po co :?: Taniej wyjdzie kupić oryginalny statecznik do 125W na allegro lub w hurtowni ;)

:arrow: Cieszyn Podłącz sobie LRFa 125W szeregowo z żarówką 200-300W. Po kilku minutach rtęciówka dość mocno świeci :)
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [cieszyn] Moja kolekcja lamp

Postprzez DocBrown » 22 sierpnia 2008, 12:16

:arrow: Cieszyn uruchomiłeś już którąś z tych lamp ?
DocBrown
 

Poprzednia strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości