Pytanie o technologię

Stateczniki, układy zapłonowe, kondensatory, zapłonniki i inne

Pytanie o technologię

Postprzez LUMILUXDELUXE » 3 stycznia 2009, 11:31

Do czego służą metalowe 'pierścienie' zakładane na elektrody w dużych świetlówkach? Mam na myśli T8 i T12 (nie wszystkich firm)
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Pytanie o technologię

Postprzez Whites86 » 3 stycznia 2009, 14:15

LUMILUXDELUXE napisał(a):Do czego służą metalowe 'pierścienie' zakładane na elektrody w dużych świetlówkach? Mam na myśli T8 i T12 (nie wszystkich firm)

piła takie zaklada w swoich swietlówkach, sam niewiem do czego one służa :roll: zauwazylem tylko ze swietlówki posiadajace te pierscienie mniej sie "przypalaja" na koncach,
moze i to bedzie przesada ale porównam np swietlówki razno ktore tego nie mialy to juz po bardzo krutkim czasie byly czarne na koncach...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Pytanie o technologię

Postprzez LUMILUXDELUXE » 4 stycznia 2009, 15:23

Whites86 napisał(a):
LUMILUXDELUXE napisał(a):Do czego służą metalowe 'pierścienie' zakładane na elektrody w dużych świetlówkach? Mam na myśli T8 i T12 (nie wszystkich firm)

piła takie zaklada w swoich swietlówkach, sam niewiem do czego one służa :roll: zauwazylem tylko ze swietlówki posiadajace te pierscienie mniej sie "przypalaja" na koncach,
moze i to bedzie przesada ale porównam np swietlówki razno ktore tego nie mialy to juz po bardzo krutkim czasie byly czarne na koncach...


Racja. Mam świetlówki miniaturowe Polamp, ktore mają takie pierścienie ale tylko przy 1 elektrodzie
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06

Re: Pytanie o technologię

Postprzez andrzejlisek » 8 stycznia 2009, 00:33

LUMILUXDELUXE napisał(a):
Whites86 napisał(a):
LUMILUXDELUXE napisał(a):Do czego służą metalowe 'pierścienie' zakładane na elektrody w dużych świetlówkach? Mam na myśli T8 i T12 (nie wszystkich firm)

piła takie zaklada w swoich swietlówkach, sam niewiem do czego one służa :roll: zauwazylem tylko ze swietlówki posiadajace te pierscienie mniej sie "przypalaja" na koncach,
moze i to bedzie przesada ale porównam np swietlówki razno ktore tego nie mialy to juz po bardzo krutkim czasie byly czarne na koncach...


Racja. Mam świetlówki miniaturowe Polamp, ktore mają takie pierścienie ale tylko przy 1 elektrodzie


I czy jest ważne, w którą stronę się włoży do oprawy? A może trzeba co jakiś czas odwracać?
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Pytanie o technologię

Postprzez LUMILUXDELUXE » 8 stycznia 2009, 18:22

I czy jest ważne, w którą stronę się włoży do oprawy? A może trzeba co jakiś czas odwracać?[/quote]

Nie ma to znaczenia. Dziwi mnie, że umieszczone są tylko po jednej stronie. Podobnie wyglądało to w rurach T12 produkowanych przez Polamp-Warszawa do 1991 roku
LUMILUXDELUXE
 
Posty: 468
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 1 stycznia 2009, 13:06


Powrót do Osprzęt elektryczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości