Stateczniki swietlowkowe do lamp wysokopreznych

Stateczniki, układy zapłonowe, kondensatory, zapłonniki i inne

Stateczniki swietlowkowe do lamp wysokopreznych

Postprzez bartek380V » 17 maja 2010, 11:52

Widze ze wszyscy probowali juz zabaw ze statecznikami swietlowkowymi zasilajac lampy wysokoprezne. Proponuje aby wpisywac sprawdzone przez Was zestawy dławikow ktore dobrze pracuja przy danych lampach. MNie osobiscie udało sie odpalic wls 70W na 3 statecznikach i jest to układ wysmienity . Uzyłem 3 statecznikow 58-65 W 8W 8W zaden z nich nie jest przeciazony a prad lampy to 0,94A tak wiec blisko szczescia. Zauwazyłem tez ze napiecie swietlowki ktora dławik ten zasilal musi byc zblizony do napiecia lampy poniewaz wymuszajac zbyt duze napiecie na lampie ze wzgledu na jej ch-tyke maleje prad. Ostatnio podłaczyłem LRF 80 W do dwoch FL 4000 i zgasła ,pozniej do jednego 58-65 W i swieci ale to nie jest jej punkt pracy bo prad jaki płynie w stanie nagrzanynm to 0,5A i jest na niej ponad 135 V :cry: :cry: sprubuje dac Fl 4000 i jeden 18W poniewaz on nie daje duzego napiecia ale prad jest ok 0.37 A Prosze o sprawdzone porady. Dzis odpaliłem Wls 70 W na dławiku 58-65 W i jest 0.8A i 86 V ale to nie jest prad dławika i sie zbyt grzeje bo nie powinien przekraczac przez dłuzszy czas 0,67 A. :) :)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Stateczniki swietlowkowe do lamp wysokopreznych

Postprzez Kwazor » 17 maja 2010, 14:48

2 sztuki FL4000 równolegle zasilaja spokojnie WLS-a 70W ( napiecie na lampie 110V).
Działa smiga i jest ok.... zapłonnik tlacy z wywalonym kondesatorem...
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: Stateczniki swietlowkowe do lamp wysokopreznych

Postprzez Whites86 » 17 maja 2010, 14:50

cos z twoja lampa (lrf80W) jest nie tak skoro gasnie na 2 dlawikach FL 4000;) ja nie raz tak odpalalem moj lampe i nigdy niegasla
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Stateczniki swietlowkowe do lamp wysokopreznych

Postprzez bartek380V » 17 maja 2010, 15:46

Aha mysle ze lampy jest ok , jest nowa HQl 80 Osram ale buble tez sie zdarzaja . Sprawdze te dławiki bo były stare wiec moze przegrzane moga miec zwarcie miedzy zwojowe i wiekszy prad. Pracowały w miejscu gdzie temp. powietrza była juz dosc wysoka. A zaplonnik tlacy ułatwia sprawe. Teraz zakupiłem lampe ktora ma wewnetrzny taki zapłonnik Kupiłem ja w Anglii To crompton son I 70 W niestety denerwuje mnie poniewaz po zgasnieciu nie zapali sie szybko bo wewnetrzny starter jest połaczona przez termik i lampa mimo ze zewnetrznie da sie odpalic moim statrem to sama długo nie chce odpalic. Musi byc naprawde zimna , moze jest to dobre zeby nie narazac statecznika .Dzieki za info
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Stateczniki swietlowkowe do lamp wysokopreznych

Postprzez Misiumac » 17 maja 2010, 18:55

Zgadzam się z Whitesem, ja równiez podłączam sobie RVLX (LRF) 80W Tesla na statecznikach świetlówkowych 40W, i wszystko dziala tak jak trzeba ;) Lampa bez problemu świeci pelną mocą.
Misiumac
 

Re: Stateczniki swietlowkowe do lamp wysokopreznych

Postprzez bartek380V » 17 maja 2010, 19:55

Dzieki :) :) :) :) bede szukał przyczyny. A jak oceniacie podłaczenie MH 250W ktory potrzebuje 3 A, do statecznika rteciowego zalewanego 250W. Lampa wymusza prad około 2,8 A. Statecznik jest wyraznie przeciazony czy grozi mu uszkodzenie jesli pracuje na otwartym powietrzu. Niestety nie mam jak mu zmierzyc temperatury stad moje pytanie :)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Stateczniki swietlowkowe do lamp wysokopreznych

Postprzez DocBrown » 17 maja 2010, 20:34

bartek380V napisał(a):Dzieki :) :) :) :) bede szukał przyczyny. A jak oceniacie podłaczenie MH 250W ktory potrzebuje 3 A, do statecznika rteciowego zalewanego 250W. Lampa wymusza prad około 2,8 A. Statecznik jest wyraznie przeciazony czy grozi mu uszkodzenie jesli pracuje na otwartym powietrzu. Niestety nie mam jak mu zmierzyc temperatury stad moje pytanie :)


Nic sie nie stanie :) Sam niejednokrotnie odpalałem WLSy, od niedawna także MH250 na dławiku SR1/250, długo było świecone i nic sie nie stało :)
DocBrown
 

Re: Stateczniki swietlowkowe do lamp wysokopreznych

Postprzez mosfetkiler » 17 sierpnia 2010, 13:41

Lampa 80W swieci także przy zasilaniu z równolegle połączonych dławików od świetlówek 65W+20W (jedno i drugie stare...).
mosfetkiler
 
Posty: 266
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 1 lipca 2010, 07:45

Re: Stateczniki swietlowkowe do lamp wysokopreznych

Postprzez bartek380V » 22 sierpnia 2010, 09:44

Aha dzieki :)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Stateczniki swietlowkowe do lamp wysokopreznych

Postprzez bartek380V » 22 sierpnia 2010, 11:53

PS mam nadzieje ze przy proponowanych przez Was ukladach statecznikow swietlowkowych , lampy pracuja przy parametrach znamionowych :D ?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Następna strona

Powrót do Osprzęt elektryczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości