Układ zapłonowy a-la LRJ

Stateczniki, układy zapłonowe, kondensatory, zapłonniki i inne

Re: Układ zapłonowy a-la LRJ

Postprzez Wysokoprezny » 20 listopada 2011, 23:13

Niestety-stety w Rybniku jakieś 99% opraw to SGS103 i 104. Ciekawymi terenami może pochwalić się kolej- tam dużo wciąż rtęciówek. Tylko czy stosowali tam LRJ?
Lampy wysokoprężne w każdym ogrodzie!
Wysokoprezny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 4 lutego 2008, 18:36

Re: Układ zapłonowy a-la LRJ

Postprzez cieszyn » 20 listopada 2011, 23:17

No to kolejowe rejony PKP w Rybniku czekają na odkrycie prawdziwych klasyków oświetleniowych, kto pokaże jakieś zdjęcia stamtąd?

Jorguś już nam pokazał przejazd kolejowy oświetlony łyżką, może będą kolejne zdjęcia?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Układ zapłonowy a-la LRJ

Postprzez KaszeL » 21 listopada 2011, 02:14

Jak by ktoś chciał sobie zbudować takiego ZLM, to tutaj jest aukcja z kondensatorem potrzebny do jego budowy: http://allegro.pl/kondensator-olejowy-k ... 59655.html
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Układ zapłonowy a-la LRJ

Postprzez Jorgus » 21 listopada 2011, 11:24

Wysokoprezny napisał(a):Niestety-stety w Rybniku jakieś 99% opraw to SGS103 i 104. Ciekawymi terenami może pochwalić się kolej- tam dużo wciąż rtęciówek. Tylko czy stosowali tam LRJ?


zrób sobie wycieczkę w okolice dworca PKP Śródmieście ;)
Tam jest jeszcze parę klasyków,np:koło ronda Chwałowickiego (k.biedronki) masz kwadratówkę,pod drugiej stronie drogi jest OZPR125 na starym betoniaku,z tyłu miedia markt (tam na torach) są te stare słupy z łyżkami i OUKS340 albo OUSF340(niewiem co tam wisi bo nie odróżniam tych opraw :oops: ),na Gotartowickiej (obok sklepu "elemis") też masz OURW250 i dwie ORZ1,jeszcze nie dawno na kolejowej też były jakieś papierzaki... na jastrzębskiej(koło kwk.Jankowice)też masz jeszcze trochę klasyków ;) jakoś dwa tyg.temu jechałem do Gliwic z kolegą,to nie wiem dokładnie ale chyba przejeżdżaliśmy koło zakładów naprawczych,ja prowadziłem tak więc nie mogłem się zbyt porozglądać za oprawami,ale też kilka widziałem.W sumie było by fajnie jak byś wybrał się z jakimś "aparatem" na te zakłady naprawcze,może znajdziesz coś ciekawego... .W Rybniku na pewno będzie trochę klasyków,pytanie tylko, gdzie.

W Rybniku jest sporo sgs102k,ale są też SL100,np:na Tadeusza Kościuszki.
Ale fajnie było by się też wybrać do Czerwionki-Leszczyn,tam też jest(albo było)sporo jakiś "świecących staroci" na drogach ;)


Cieszyn,zdjęcia będą po nowym roku,teraz nie mam czasu focić,z resztą nie mam czasu na nic :/ .No na wiosnę siądę na rower,cyfrówka przy sobie i spalę trochę tłuszczu a przy okazji porobię foty :mrgreen:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Układ zapłonowy a-la LRJ

Postprzez cieszyn » 21 listopada 2011, 11:28

Jorguś, nie wierzę, że nie zapodasz kolejnych fot, zapodasz :D a jakże :)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Układ zapłonowy a-la LRJ

Postprzez Wysokoprezny » 21 listopada 2011, 18:37

Zwracam honor, hehe.. Bo ja miałem na myśli miejskie oświetlenie. Jasne, że są takie klasyki w opisanych przez Ciebie miejscach. Będę musiał się na takową wycieczkę wybrać. No i w Żorach koło Rybnika są klasyki z rtęciówkami na osiedlach :)
Lampy wysokoprężne w każdym ogrodzie!
Wysokoprezny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 4 lutego 2008, 18:36

Re: Układ zapłonowy a-la LRJ

Postprzez Jorgus » 21 listopada 2011, 20:10

Wysokoprezny napisał(a):No i w Żorach koło Rybnika są klasyki z rtęciówkami na osiedlach :)

Jasny gwint,miałem sfocić ul.Minimalną w Żorach :oops:
Tam na Minimalnej (za dawnym minimal'em/Hagebau-nie wiem co tam teraz jest)są OURW250/1 z rtęciówkami,poza tym,na rasie 81 Żory-Woszczyce jest jakiś zajazd z dwoma "kwiatuszkami" .O ile się nie mylę,są tam dwa 12ramienne kwiaty z ORZ7/1 ORZ7/2 i chyba stradą :mrgreen: .Neon już pokazał fotkę jednego takiego kwiatka :) kwiatuszek robi wrażenie 8-)


ja miałem na myśli miejskie oświetlenie

ja też nieznam żadnego ulicznego miejsca z jakimś starymi oprawami w Rybniku :oops: obawiam się,że wszystkie klasyki zostały wymienione jeszcze za czasów upierdziucha vattena :(


PS.Wysokoprężny,obawiam się, że będę musiał umówić się z tobą na zlot :mrgreen: no co,we dwoje zawsze foci się lepiej :mrgreen:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Układ zapłonowy a-la LRJ

Postprzez Lampka » 8 października 2012, 19:40

Ja akurat jestem z Gliwic i też klasyków wiele się widzi :D
Jednak zwykle, jak widzę, że jest możliwość, to po prostu załatwiam różne lampy, chyba, że widzę, że jeszcze świecą i się komuś przydają, albo jak ciężko o znalezienie właściciela ;) Wtedy pozostaje już tylko focenie.
Przydałaby mi się taka łycha dla LRJ, niestety jak się rozglądałem, to wszędzie po Gliwicach tylko te zwykłe widziałem, bez dziury... Na PKP także widywałem tylko zwykłe wersje ORZ-7.
Jednak jakby się przyjrzeć, to na ogół w oprawach dla LRJ wcale takie lampy nie świeciły :!: Praktycznie zawsze wkręcane tam były zwykłe rtęciówki, pewnie ze względu na małą trwałość lamp LRJ i dużą ich cenę. Jest nawet osobny wątek poświęcony tej wersji łyżki: viewtopic.php?f=16&t=21
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Układ zapłonowy a-la LRJ

Postprzez MercuryFenix » 15 stycznia 2015, 20:44

Czas coś tu dodać :)
Zdobyłem 6 takich nowych kondensatorów ^^
Idealnie dalej trzymają pojemność pomimo tego że są z października 86 roku.
Obrazek
Rezystor stosowany w układzie ma 75Ω przy 2W ? ;)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Układ zapłonowy a-la LRJ

Postprzez MRP200 » 15 stycznia 2015, 21:51

Dokładnie tyle jest podane na schemacie. Ale jak wstawisz 68Ω albo 82Ω / 2 W to też powinien pracować poprawnie. Te wartości są nawet łatwiej dostępne.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Osprzęt elektryczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości