Ballast tridonic-pomocy

Stateczniki, układy zapłonowe, kondensatory, zapłonniki i inne

Ballast tridonic-pomocy

Postprzez bartek380V » 24 listopada 2011, 22:08

Witam wszystkich. Mam do wymiany kilkaset balastow takich jak ten http://www.google.pl/imgres?q=pc+3x16+c ... 29,r:2,s:0 pytanie o co tam chodzi z tym argonem lub kryptonem ? wiem ze jest to ukladzik do rur 16 lub 18W coz mi wiecej potrzebeba wiedziec ?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Ballast tridonic-pomocy

Postprzez amisiek » 24 listopada 2011, 22:15

Nic, oprócz sposobu podłączenia i zgodności z rurami, które zasila. Identyczny statecznik służy w oprawie u mojego Taty w "magazynku", działają tam normalne T8 18W (765?) i dają radę. Nie próbuj odpalać na tym T12 20W bo zjarasz statecznik.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Ballast tridonic-pomocy

Postprzez Michal » 24 listopada 2011, 22:20

Zleć tą wymianę elektrykowi ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Ballast tridonic-pomocy

Postprzez bartek380V » 24 listopada 2011, 22:28

Michal napisał(a):Zleć tą wymianę elektrykowi ;)

Dobry zart :lol: opowiem to jutro w pracy chlopakom. Dzieki za info. ALE PO CO PISZA COS O ARGONIE LUB KRYPTONIE -napiecia startu zimnych rur sie roznia ??? jest to kompleksowa wymiana uszkodzonych statecznikow bo tak chcial klient. Zlecili nam konserwacje lamp. Jesli bedzie czas to porobie fotki i pokaze.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14


Powrót do Osprzęt elektryczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości