Uklad chroniacy prace osprzetu.

Stateczniki, układy zapłonowe, kondensatory, zapłonniki i inne

Uklad chroniacy prace osprzetu.

Postprzez bartek380V » 27 listopada 2011, 18:25

31903 przedstawiam wykonany przeze mnie wczesniej juz omawiany uklad chronicy prace osprzetu. Jest to uklad czasowy ktory eliminuje prace zuzytel lampy. Nadaje sie do pracy z ukladami zaplonowymi ktore potrzebuja przewodu N. Do zacisku N podlaczamy N ,do L -L z A robimy mostek do N a zacisk B zasila uklad zaplonowy czyli podaje N co wznawia prace ukladu zaplon. Uklad dziala nastepujaco . Po podaniu napiecia wewnetrzny uklad zwiera styki A i B na 4 sekundy co spokojnie wystarczy na odpalenie nawet MH 400W. Pozniej uklad odcina N wiec lampa nie ma szans zastartowac . W takim razie po awarii zasilania lub zgasnieciu np wyeksploatowanej lampy uklad zaplonowy nie produkuje impiulsow WN . Jesli zasilania braknie wiecej jak na 10 min lampa odpali poniewaz uklad liczy czas od wylaczenia zasilania. 10 minut spokojnie wystarcza na ostygniecie lampy do tego stopnia aby kolejna 4 sekundowa porcja impuslow WN odpalila ja. Jesli monter (ja :D ) chce wymienic lampe to musi wylaczyc siec na wiecej niz 10 minut lub nacisnac przycisk reset na srodku puszki co spowoduje podanie paczki imp. WN . i daje szanse lampie . To naprawde dziala. Zastanawiam sie czy nie wykonac tego modulu jednak tak ,aby wznowienie 4 sekundowych impulsow zaplonowych za posrednictwem ukladu zaplonowego nastepowalo co 15 minut. Wtedy problem braku sieci na mniej niz 10 minut zniknal by- inaczej lampa nie odpali. Co o tym myslicie . Wyprodukowanie tego cuda kosztowalo mnie 15 zl i 8 godzin pracy 8-) 8-) Tak wiec uklad elimimnuje zuzyte lampy .
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Uklad chroniacy prace osprzetu.

Postprzez amisiek » 27 listopada 2011, 18:42

Były już takie urządzenia instalowane w oprawach. Przykład UWZ-1 jest tu.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Uklad chroniacy prace osprzetu.

Postprzez bartek380V » 27 listopada 2011, 18:48

Wiem wiem , ale nic tak nie cieszy jak cos co zrobi sie samemu i prawie za darmo . :) ;)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14


Powrót do Osprzęt elektryczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości