...a są rtęciówki 80W?

Dyskusja na tematy dowolne

...a są rtęciówki 80W?

Postprzez Jorgus » 27 czerwca 2012, 14:32

cześć

Ten temat..
od jakiegoś czasu jeżdżę po hurtowniach elektrycznych w poszukiwaniu lampki lrf80.
Jak się o to pytam,to sprzedający odpowiadają,a to że nie mają,że zrezygnowali z ich obrotu,że nikt od dawna o to już nie pyta itp.
Dziś w hurtowni w Świerklanach gościu powiedział,że od tego roku nie można sprzedawać żadnych lamp,które zwierają rtęć :shock:
co ciekawe,lampy MH oraz kompakty mają rtęć i jakoś nie poznikały z pólek :roll:

Tak swoją drogą,to ja cały czas myślałem,że rtęciówki mają poznikać ze sklepów/hurtowni chyba w 2017r.

Powie mi ktoś jak to jest naprawdę,bo ja już się pogubiłem :oops:
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: ...a są rtęciówki 80W?

Postprzez litak1 » 27 czerwca 2012, 15:27

Są rtęciówki 80W tak samo dostępne jak inne moce. Odnoiśnie rtęci i lamp ją zawierających nie słuchaj sprzedawców bo oni są często mocno zagubieni w tym co sprzedają :lol:. Jak narazie to planuje się ograniczać do minimum rtęć w lampach i są jakieś odległe plany odnośnie wycofania jej z użycia. Lampy rtęciowe faktycznie mają policzone dni, ale niewiem kiedy dokładnie nastąpi zakaz ich sprzedaży :cry:
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: ...a są rtęciówki 80W?

Postprzez lumix26 » 27 czerwca 2012, 15:44

Ja byłem w hurtowni to mają różne moce rtęciówek różnych firm - dziwię się że nie są u Ciebie dostepne
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9291
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ...a są rtęciówki 80W?

Postprzez Paweł » 29 czerwca 2012, 21:11

Lampy rtęciowe będą wycofane od 2015 roku nie ze wględu na rtęć ale ich niewyjność tak samo jak wycofane zostaną najmniej wydajne MH i inne źródła.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości