Parę pytań do profesjonalistów

Dyskusja na tematy dowolne

Postprzez Farel03 » 14 lutego 2017, 23:52

Zielony zafarb jest spowodowany brakiem pracy luminoforu. Dlaczego luminoforu nie pracuje , kiedy rtęciówka świeci na słabo zielono ? Ponieważ odprowany wolfram z elektrod osadza się na całym jażniku i ogranicza emisję UV blokując tym samym pracę luminoforu
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Lampka » 15 lutego 2017, 12:39

Więcej prądu to może nie, ale na pewno nieco bardziej grzeje się jarznik przez osadzony wolfram.

Farel03 napisał(a):To zależy , co robi. Jeżeli nie może zapalić i jednie słabo się tli wyładowanie pomiędzy elektrodami głównymi i zapłonową , to zdecydowanie mniej :P


Różowe świecenie jarznika to zwykle efekt świecenia słabego całego jarznika, a nie tylko do elektrody zapłonowej ;) Gdyby to było tylko wyładowanie do zapłonowej, to takie rózowe światełko byłoby prawie niewidoczne - przykład to mixy, gdzie elektroda zapłonowa jest zasilana przez rezystor z pominięciem żarnika. Wtedy po przerwaniu żarnika, dalej można zobaczyć delikatne wyładowanie tlące miedzy elektrodą główną i zapłonową, ograniczone rezystorem od tej elektrody.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez lampawls » 16 lutego 2017, 11:34

MRP200,Whites86 Dzięki wielkie za porady :)
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez 750kV » 16 lutego 2017, 19:40

lampawls napisał(a):.......ilość punktów 3 obwody gniazdowe, 4 oświetleniowe,rozdzielnica 4 polowa :?.....

3+4 to już jest 7 obwodów. Jeżeli TNC-S, to wypadałoby dorzucić 2xRCD (gniazdo łazienka - obwód wydzielony i gniazda kuchnia). Pamiętaj też, że każde gniazdo o planowanym poborze prądu powyżej 2kW musi stanowić obwód wydzielony, to znaczy z oddzielnym zabezpieczeniem nadmiarowym w rozdzielnicy, więc minimalnie:
3x obwód gniazd,
4x obwód oświetlenia,
2x RCD (2x2 pola)
- daje minimalną ilość pól w rozdzielnicy - 11.
,,Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie." - A. Einstein.
Avatar użytkownika
750kV
 
Posty: 76
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 grudnia 2015, 23:43
Lokalizacja: Wschodnia Polska

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez lampawls » 17 lutego 2017, 00:11

750kV Zgadza się,o oddzielnych obwodach wiem doskonale, z tym, że jeśli chodzi o łazienkę to właściwie jej tam nie ma[stare budownictwo to i łazienka kombinowana,wanna stała w kuchni dosłownie], Układ sieci TN-C, pewne w 100%-dzwoniłem do administracji, zerowanie było wykonanena kilku gniazdach, po remoncie instalacji wykonane we wszystkich gniazdach, co do rozdziału obwodów wcześniej to był obraz nędzy i rozpaczy-nie dość, że całe mieszkanie na jednym bezpieczniku topikowym, gdzieniegdzie partyzanty typu uziemianie do rur gazowych,na dokładkę przewody w bergmanie i w 40 % aluminium 1,5mm2 + obwody mieszane czyli przewód zza bezpiecznika-puszka-odejście na gniazdo i punkt świetlny:?
+ dodaj do tego pier****nie podczas pracy przez zleceniodawcę i niezamożność,tj.żałowanie grosza fachowcowi-na marginesie za całą robotę wziąłem 310zł łącznie z kuciem i szpachlowaniem bruzd i całą resztą,nie licząc materiału. Wyobraź sobie, że ledwo WYNEGOCJOWAŁEM te 4 bezpieczniki i przerobienie tych punktów gniazdo+wypust oświetleniowy.W porównaniu z tym co było, to niebo a ziemia w porównaniu z tym co było wcześniej ;)
Wracając do tematu,poszukuje prądów pracy lamp rtęciowych, sodowych, metalohalogenkowych o mocach od 70 do 1000 W. Ktoś coś wie :?:
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez 750kV » 17 lutego 2017, 04:02

lampawls napisał(a): ....Wracając do tematu,poszukuje prądów pracy lamp rtęciowych, sodowych, metalohalogenkowych o mocach od 70 do 1000 W. Ktoś coś wie :?...


Metalohalogenkowe:
https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... S1joaGBYFA

Rtęciowe:
https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... _O16YrQTzQ

Sodowe:
https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... wTtKnB4zUQ
,,Czysto logiczne rozumowanie nie da nam żadnej wiedzy o realnym świecie." - A. Einstein.
Avatar użytkownika
750kV
 
Posty: 76
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 24 grudnia 2015, 23:43
Lokalizacja: Wschodnia Polska

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez OUSF » 17 lutego 2017, 07:28

lampawls napisał(a):750kVWracając do tematu,poszukuje prądów pracy lamp rtęciowych, sodowych, metalohalogenkowych o mocach od 70 do 1000 W. Ktoś coś wie :?:

:arrow: lampawla jest już stosowny wątek. Nazwałem go 'Prądy pracy lamp wyładowczych' ;)
viewtopic.php?f=20&t=6573&p=239230&hilit=pr%C4%85dy+pracy#p239230
OUSF
 

Postprzez Farel03 » 18 lutego 2017, 10:59

Jak sprawdza się klosz w oprawach OURW 250-2 ? Bardzo żółknie lub bieleje od UV ?
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez MRP200 » 18 lutego 2017, 11:30

lampawls napisał(a):750kV Zgadza się,o oddzielnych obwodach wiem doskonale, z tym, że jeśli chodzi o łazienkę to właściwie jej tam nie ma [stare budownictwo to i łazienka kombinowana,wanna stała w kuchni dosłownie].

Wanna w kuchni - dobre. Pralki automatyczne w kuchniach już widywałem, nawet raz doprowadzałem w jednym mieszkaniu osobny obwód na pralkę właśnie do kuchni, bo łazienka była tak mała, że nie było już miejsca na pralkę. Chyba, żeby wywalić wannę i zamontować prysznic. Bodajże rok temu nocowałem w Warszawie w pewnym hotelu, gdzie do kabiny prysznicowej wchodziło się z pokoju (pokój był 1-osobowy). Łazienka była tak wąska, że jak nachyliłem się nad umywalką to tyłkiem dotykałem drzwi.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez bartek380V » 20 lutego 2017, 22:24

Panowie mam takie pytanie. Czy ktos z Was spotkal sie z takim tematem jak pobor pradu plyty indukcyjnej. ewentualni cos fi to sobie policze. Zauwazylem ze producenci bardzo chetnie podaja moc uzytkowa w Watach jaka ta interesujaca klienta ale jesli chodzi o natezenie pradu to juz nie. Nie ma problemow w przypadku policzenia pradu grzalek ale jak to jest z indukcja ? W przypadku plyty 6800W producent pisze ze kable o ,,srednicy 4x2.5 wystarcza ,,17A na 2,5 ? i moze jeszcze bezpiecznik B20 sobie zycza ???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Zostaje mi tylko cegowke odpalic .
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości