Aktualna pogoda w waszym regionie oraz jej skutki

Dyskusja na tematy dowolne

Postprzez Farel03 » 10 maja 2017, 21:01

@Luk

Aktywność słońca nie maleje , ono cały czas świeci. To ilośc chmur wzrasta :)

W Krakowie jest dość chłodno. W nocy było 0°C , ale śnieg ani deszcz się nie pokazał , natomiast na dachach bloków widziałem rano szron. Dla mnie pogoda w stylu słońce , +/- 10°C nie jest zła. Szczególnie w w dniach pracujących. Można się spokojnie uczyć , bo nic nie ciągnie , by wyjść na pole.
Natomiast w weekendy i inne dni wolne 15-20°C - idealnie :)
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Aktualna pogoda w waszym regionie oraz jej skutki

Postprzez Lampka » 11 maja 2017, 08:52

Fakt, zeszłoroczny maj był w miarę ciepły, ale były też dłuższe okresy takze w zeszlym roku, że bylo wtedy zimno. Rzeczywiście na poczatku maja 2012 byla fala upałow co pamietam ale potem tez raczej bylo słonecznie i cieplo. Jak czasem porównuje zdjecia na GSV z maja 2012 i 2013 to nawet widac roznice w pogodzie :P
Rok temu goracy byl czerwiec. Co do jesieni to rzeczywiscie zrobilo sie paskudnie i zimno, ostatnim cieplym dniem byl dokladnie 1. pazdziernika.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Aktualna pogoda w waszym regionie oraz jej skutki

Postprzez Luk » 13 maja 2017, 16:20

Popatrzcie na te tabelki i sami wywnioskujcie, czy mamy ocieplenie klimatu czy też nie. Tabelki są autorstwa Piotra Djakowa, właściciela bloga - http://meteomodel.pl/

Temperatury w skali globalnej -
http://pics.tinypic.pl/i/00900/x2ezikowox1r.png

Temperatury w Polsce -
http://pics.tinypic.pl/i/00900/uvq4phuw8nxy.png

Ostatni "normalny" rok w skali całego świata był w 1993 roku, a w Polsce - w 2010 roku.
Niestety brakuje danych dla ostatnich miesięcy.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Aktualna pogoda w waszym regionie oraz jej skutki

Postprzez elek » 28 maja 2017, 19:44

Dzisiejsza pogoda w Bieszczadach.
Obrazek
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aktualna pogoda w waszym regionie oraz jej skutki

Postprzez toomm40 » 28 maja 2017, 19:52

przepiękne widoki, kiedyś chodziłem tam, ponoć przy ładnej pogodzie widać co nieco Tatry,prawda to ? jak ja byłem na Połoninie,to było sporo chmur, a nawet kropił deszcz.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5022
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Aktualna pogoda w waszym regionie oraz jej skutki

Postprzez elek » 28 maja 2017, 19:58

toomm40 napisał(a):przepiękne widoki, kiedyś chodziłem tam, ponoć przy ładnej pogodzie widać co nieco Tatry,prawda to ? jak ja byłem na Połoninie,to było sporo chmur, a nawet kropił deszcz.

No właśnie dzisiaj była taka pogoda że było widać Tatry, choć słabo :) 170km w prostej linii ze szczytu Smerka :) tydzień temu byłem na Połoninie Wetlińskiej to była taka mgła że na 15m nie było widać.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aktualna pogoda w waszym regionie oraz jej skutki

Postprzez Luk » 3 czerwca 2017, 19:14

Dziś było słonecznie i 25-26 stopni. Idealna pogoda.
Niestety, od jutra ma być załamanie pogody z deszczem i silnymi burzami...
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Aktualna pogoda w waszym regionie oraz jej skutki

Postprzez galad » 25 czerwca 2017, 21:46

Robi się gorąco jak to latem bywa. Sytuacja hydrologiczna kraju jest nie najlepsza, krótko mówiąc kraj pustynnieje a w szczególności w Wielkopolsce. Pod względem ilości wody na 1 mieszkańca plasujemy się na równi z Egiptem. Reżim rzeczny w kraju jest typu śnieżno-deszczowego. Reżim ten charakteryzuje się maksymalnymi przepływami w marcu i kwietniu kiedy topnieje pokrywa śnieżna, oraz w miesiącach letnich kiedy to są nakwiększe opady. Jednak kiedy napływa do nas gorące afrykańskie powietrze powodując występowanie kilku tygodniowych fali upałów gdzie nawet wystąpienie krótkotrwałego opadu konwekcyjnego niewiele przynosi, w rzekach występują niżówki. Spada wtedy poziom wody i elektrownie nie mogą chłodzić swoich bloków, zapptrzebowanie na prąd rośnie bo dużo ludzi ma klimy. Wtedy mamy pat i 20 stopień zasilania. Ktoś powie że bilans energetyczny można uzupełnić oze ale to nie takie proste wiać u nas wieje trochę za słabo minimum to wg prof. Lorenc 4m/s średniej dobowej a w kraju nie wszędzie tak jest. Więc koło się zamyka. Ja jako geograf/hydrolog obserwując to co się dzieje mowię wam że w tym roku lub w następnych możemy spodziewać się Blackoutu a w najlepszym przypadku 20 stopnia zasilania. O wyeksplatowanych do granic sieciach nie będę pisał bo wiecie jak jest część z was pracuje przecież na liniach. A jakie jest wasze zdanie na ten temat i czekających nas wyłączeń energii elektycznej?
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Aktualna pogoda w waszym regionie oraz jej skutki

Postprzez JeD » 25 czerwca 2017, 22:00

Dobrą wiedzę masz kolego, ciekawie piszesz. Ja w tym roku zdawałem Geografię na maturze i wiem, że w moim regionie Lubelszczyzny jest duży deficyt wody :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Aktualna pogoda w waszym regionie oraz jej skutki

Postprzez galad » 25 czerwca 2017, 22:10

Niekiedy mam wrażenie że klimat naszego kraju ma więcej cech klimatu kontynentalnego aniżeli morskiego. Ale klimat ciągle się zmienia czy tego chcemy czy nie nawet ograniczenie antropoptesji tak jal chcieli by eko......(tu sobie wstawcie co komu pasuje) nie zatrzyma zmian. Teraz robi się odrobinę ciplej a zaraz po tym zlodowacenie, naturalna kolej rzeczy.
Ps pochwal się wynikami z matury jak już będą, geografia podstawa czy rozszeżona? Ja zdawałem 2 pozimy, poźniej studia na UŚ a po jak to bywa praca całkowicie gdzie indziej.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron