Parę pytań do profesjonalistów

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez MRP200 » 20 września 2017, 18:52

Są specjalne cienkie włókna do wciągania przewodów do takich rurarzy. Na jednym końcu ma pilota w postaci jakby kulki za kawałku sztywnej sprężynki, który ułatwia przejście na zakrętach. Pilota w razie potrzeby można pokryć smarem albo wazeliną techniczną, co ułatwia ślizganie się na zakrętach.
Przewód do pilota (niezależnie czy jest to specjalne włókno, czy zwykły stalowy drut) najlepiej mocować za żyły robocze, a całe złącze dobrze obtaśmować, ale nie za grubo. Chodzi o wyeliminowanie ostrych krawędzi, które potem mogą haczyć przy wciąganiu. Warto pokryć samo złącze smarem. Przy wciąganiu dobrze korzystać z pomocy drugiej osoby, a przewód wprowadzany do rurarzu dobrze jest pokrywać smarem albo wazeliną dla lepszego ślizgania ale umiarem oczywiście (żeby nie zabrudzić przypadkiem ścian).
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Elektroservice » 20 września 2017, 20:13

Jest jeszcze jeden sposób :)
Bierzemy dość mocny sznurek i do jego końca przywiązujemy kulkę z papieru takiej wielkości aby swobodnie przechodziła przez peszel ale jednocześnie, żeby nie była zbyt mała. Wkładamy tą kulkę z jednej strony takiego peszla, a z drugiej przykładamy rurę od odkurzacza i odpalamy go. Za pomocą podciśnienia z odkurzacza bez problemu przeciągniemy sznurek przez cały peszel i w ten sposób mamy gotowy pilot do przeciągnięcia przewodów :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Gismot » 22 września 2017, 13:55

Może niezwiązane z tematyką forum, ale co to jest?
Raczej na gniazdo moli to nie wygląda. (Sprzęt leżał ok. 3 dni po gołym niebem)

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Gismot
 
Posty: 876
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 maja 2014, 20:10
Lokalizacja: Głogów\Zielona Góra

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez OUKS340 » 22 września 2017, 18:59

Wygląda na to, że zadomowiła się Tobie w sprzęcie pszczoła :) Jajeczka po prostu usuń a ją samą bardzo delikatnie wyjmij. Jeżeli jest jeszcze żywa to spróbuj jej dać na łyżeczce małą ilość wody z cukrem (rada od znajomego pszczelarza). Powinna wtedy się napić i odzyskać siły. Jak wiemy pszczół zaczyna brakować a bez nich będzie kiepsko :?
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Gismot » 22 września 2017, 20:17

OUKS340 napisał(a):Wygląda na to, że zadomowiła się Tobie w sprzęcie pszczoła :) Jajeczka po prostu usuń

Na to bym nigdy nie wpadł, chociaż coś podobnego widziałem na strychu u babci. Bardziej byłem przekonany, że to są jakieś szkodniki domowe i pod tym kontem przeszukałem materiały dostępne w sieci.

OUKS340 napisał(a):Jeżeli jest jeszcze żywa to spróbuj jej dać na łyżeczce małą ilość wody z cukrem (rada od znajomego pszczelarza). Powinna wtedy się napić i odzyskać siły.

Nie ruszała się; ale już za późno, całość wymyłem pod ciśnieniem...

Na pokrywie górnej w kancie obudowy było kolejne małe gniazdo :shock: To już wiem dlaczego sprzęt w trafił na śmietnik :D
Ogólnie złomiarze mnie wyprzedzili i wyrwali z amplitunera AWS-303 radiator wraz tranzystorami oraz trafo(w sumie z niego pozostał tylko rozbebeszony rdzeń).


OUKS340 napisał(a):Jak wiemy pszczół zaczyna brakować a bez nich będzie kiepsko :?

będzie kiepsko jak ich braknie :(
W tym roku byłem w okolicach Zakopanego, to żaden pszczelarz nie miał miodu.
Zaufanemu pszczelarzowi spora część pszczół nie przeżyła zimy, albo poszył przez opryski na polach, gdyż rolnicy robią je w złych porach...
Avatar użytkownika
Gismot
 
Posty: 876
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 maja 2014, 20:10
Lokalizacja: Głogów\Zielona Góra

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez MRP200 » 22 września 2017, 21:28

Jeżeli zahaczyliśmy o temat pszczół, to mam zachowane dwa gniazda jajeczek pszczół murarek z końca lata tego roku. Na przyszły rok będą jak znalazł, bo pszczoły murarki, znane też jako murarka ogrodowa, są niezłymi zapylaczami.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Farel03 » 27 września 2017, 13:36

Od czego jest ten voltomierz w tramwaju ?
Gdy ten zatrzyma się i zostaną otwarte drzwi wskazówka potrafi drgnąć o 0,1 działki w jedną lub drugą stronęObrazekObrazek
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez slaweklampy » 27 września 2017, 18:04

Jest to woltomierz napięcia akumulatorów.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez kamil » 28 września 2017, 20:50

Może trochę głupie pytanie ale czy ktoś z forumowiczów posiada namiary na sklep / hurtownię elektryczną gdzie dostanę jeszcze klosz do strady OUS-250 ?
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez slaweklampy » 29 września 2017, 10:26

Trzeba szukać w hurtowniach w większych miastach lub na portalach ogłoszeniowych.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości