Nietypowe zjawisko

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Nietypowe zjawisko

Postprzez Elektroservice » 16 stycznia 2013, 23:08

Jak kiedyś trafi mi się spalona żarówka to podłączę ją pod trafo 220/6000V 90mA :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6335
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Nietypowe zjawisko

Postprzez bartek380V » 16 stycznia 2013, 23:39

O ile żarówka przeżyje to mozesz sie czymś naswietlić :shock:
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Nietypowe zjawisko

Postprzez KaszeL » 16 stycznia 2013, 23:46

Przy 6kV? nie żartuj. Przy 60 to bym się zastanawiał.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8669
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Nietypowe zjawisko

Postprzez Elektroservice » 16 stycznia 2013, 23:49

Bartek380V nie siej paniki, do powstawania promieniowania X potrzeba więcej niż 6kV, pozatym dysponuje licznikiem geigera i mogę go dla pewności mieć włączonego podczas eksperymentów :twisted:
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6335
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Nietypowe zjawisko

Postprzez bartek380V » 17 stycznia 2013, 10:28

Elektroservice napisał(a):Bartek380V nie siej paniki, do powstawania promieniowania X potrzeba więcej niż 6kV, pozatym dysponuje licznikiem geigera i mogę go dla pewności mieć włączonego podczas eksperymentów :twisted:

Tak ale to chyba jest potrzebne DC zebys otrzymał promienie X . To sie dobrze składa własnie potrzebuje takiego licznika :) proszę pomierz mi cos takiego ;) .
50506
50507
Trzeba podłączyc tą zarówke tak jak normalnie do sieci ale do generatora WN z lampy plazmowej tam jest od 10 kV wzwyz pradu nie znam . Jesli ktos jeszcze ma licznik Geigera to może na własną odpowiedzialnośc przyłączyc sie do pomiarów -oczywiscie zachowujac zasady BHP . Porównamy wyniki. ;) Podobno TV tez tym promieniuje tylko jest to mała dawka ale szkodliwe jest. Jak odszukam zródło to podeśle link.
Ostatnio edytowano 17 stycznia 2013, 10:48 przez bartek380V, łącznie edytowano 1 raz
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Nietypowe zjawisko

Postprzez Elektroservice » 17 stycznia 2013, 10:47

Mogę zrobić taki pomiar, ale mój generator WN daje AC o wysokiej f, bo jest to ZVF Flyback Driver zrobiony na 2 mosfetach IRFP250.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6335
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Nietypowe zjawisko

Postprzez bartek380V » 17 stycznia 2013, 10:49

Elektroservice napisał(a):Mogę zrobić taki pomiar, ale mój generator WN daje AC o wysokiej f, bo jest to ZVF Flyback Driver zrobiony na 2 mosfetach IRFP250.

Pasowałoby DC bo to są idealne warunki , ale zrób z ciekawosci. Pomierz tez TV
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Nietypowe zjawisko

Postprzez Elektroservice » 17 stycznia 2013, 10:56

TV mierzyłem i nie daje nic, ani z przodu ani z tyłu (oczywiście kineskopowy).
Pomiar robiony miernikiem DP-66 na najniższym zakresie (na tym zakresie wykrywa promieniowanie tła) i nie wykazał on zwiększonej radiacji w pobliżu TV, zarówno w trybie pomiaru Gamma jak i Beta + Gamma (otwarta osłona sondy pomiarowej).
Niedługo dotrze do mnie jeszcze dozymetr Bella to powtórzę pomiar, może ten przyrząd coś wykaże.

Pozdrawiam.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6335
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Nietypowe zjawisko

Postprzez bartek380V » 17 stycznia 2013, 11:03

Czyli wartosci sa niepomierzalne ,zakladając poprawne działanie przyrzadu . ;) TV kineskop jest ze szkła ołowiowego czyli jest to jakis filtr. Szkoda ze nieposiadasz generatora WN ale DC . Ale nawet takie pomiary to i tak duzo. Dzieki ;) Nie wiem czy nie pasuje utworzyc nowego wątku ,, Mierzymy promieniowanie ,, lub zmodyfikować nazwę istniejącego ale o tym zdecyduje juz admin. :oops: Naszym forumowym specjalistą od takich spraw atomowych jest kolega Alek -zajmuje sie tym zawodowo.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Nietypowe zjawisko

Postprzez Elektroservice » 17 stycznia 2013, 11:13

Z tego co gdzieś kiedyś czytałem to lampy rentgenowskie pracowały na AC zasilane poprzez dość spory transformator sieciowy 220V/100kV który musiał być zanurzony w oleju :twisted:
Przypomniałem sobie, że mogę uzyskać DC z mojego generatora jeśli zastosuję zamiast transformatora WN trafopowielacz :D
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6335
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość