Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez DocBrown » 2 lipca 2010, 22:32

mateusz napisał(a):oskar - ale szybko byś zatęsknił za Unią, zobacz ile dzięki jej dofinansowaniom zmienia się na lepsze dookoła nas- rewitalizacje miast, budowy dróg, badania naukowe i wiele innych...


Jaaasne. Jedną drogę w mojej okolicy rok temu tak wspaniale wyremontowali, że dziś jest gorzej niż było przed remontem :!:
Zrobione na odpier*** byle jak, byle szybciej, ale oczywiście musi być przy drodze wielka tablica informująca, że remont zrobiony ze środków UE :lol:
DocBrown
 

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez Paweł » 2 lipca 2010, 22:49

To wina UE że polska firma spartaczyła modernizację :?: :lol: Bez komentarza... P.S. I nawet Jareczek K. popiera UE ;)


----------------------------------------

Dokument zawierający dyrektywę: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 044:PL:PDF

Jest tam też zawarty maksymalny wskaźnik wysyłania światła ponad horyzont dot. opraw oświetleniowych.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez DocBrown » 2 lipca 2010, 22:51

Czy ja powiedziałem, że to wina ue ?
Pokazałem tylko przykład, że te uninje pieniądze często na niewiele się przydają :P
Ja życzę ue jaknajszybszej upadłości, chciałbym aby to nastąpiło za mojego życia :twisted:
DocBrown
 

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez Paweł » 2 lipca 2010, 23:05

Na szczęście w większości przypadków są pożytkowane doskonale.

Nie tylko się nie rozpadnie ale będzie jeszcze większa :D
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez DocBrown » 2 lipca 2010, 23:07

Paweł napisał(a):Na szczęście w większości przypadków są pożytkowane doskonale.

Nie tylko się nie rozpadnie ale będzie jeszcze większa :D


Na pewno nie jeśli będą co chwila jakieś durne przepisy wymyślać :twisted:
Ale ja już sie nie odzywam w tym temacie bo po co się niepotrzebie nakręcać :evil:
DocBrown
 

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez Michal » 3 lipca 2010, 08:38

DocBrown napisał(a):
Paweł napisał(a):Na szczęście w większości przypadków są pożytkowane doskonale.

Nie tylko się nie rozpadnie ale będzie jeszcze większa :D


Na pewno nie jeśli będą co chwila jakieś durne przepisy wymyślać :twisted:
Ale ja już sie nie odzywam w tym temacie bo po co się niepotrzebie nakręcać :evil:

Wycofanie lamp rtęciowych jest przepisem bardzo mądrym i uzasadnionym. :)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez Utilizer » 3 lipca 2010, 09:56

mateusz napisał(a):oskar - ale szybko byś zatęsknił za Unią, zobacz ile dzięki jej dofinansowaniom zmienia się na lepsze dookoła nas- rewitalizacje miast, budowy dróg, badania naukowe i wiele innych...


Taa, tylko zadłużenia samorządów to powoduje, bo Unia mówi że da 20mln ale wójt/burmistrz musi dopłacić 40mln.
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez oskard » 4 lipca 2010, 00:07

Ale właśnie to że się powiększy, może być początkiem jej końca :) . Tak jak było ze Związkiem Radzieckim - to co jest złożone z dużej liczby różniących się mentalnie i kulturowo państw, co dodatkowo zmusza je do życia w takich samych warunkach, wśród identycznych przepisów, musi w końcu paść. Żeby to było takie coś jak NATO - zapewnia ochronę swoich sojuszników, ale nie ingeruje w ich gospodarkę i wewnętrzne sprawy - to ma sens i szansę przetrwania, natomiast taki "kolektyw" wielu narodów jest tylko dobry na początku, wszyscy chcą sobie przebaczyć stare urazy, zjednać się, stworzyć coś nowego razem, jednak po pewnym czasie zaczynają się zgrzyty, kąśliwości, kłótnie , a nawet wojny domowe... Nie oszukujmy się, pies z kotem może się polubić, ale wszystkie psy ze wszystkimi kotami już trudniej upilnować, żeby żyły ze sobą w zgodzie, prędzej czy później zaczną wojować :? ...
Unia samych krajów germańskich mogła by istnieć i sobie dobrze radzić, ale gdy wejdą pozostałe słowiańskie (jak Ukraina), albo muzułmańskie - jak Turcja - szybko to się rozleci, z czego nie robiłbym tragedii ;) . Sami może sobie tak dobrze nie poradzimy, bez tych dotacji, ale tak jak zauważył Doc - gdyby nie dawali pieniędzy, w wielu miejscach byłoby tak samo, albo minimalnie gorzej. Bo my - Polacy nie umiemy często dobrze tej szansy, jaką są dotacje, wykorzystać :| ...
Wiesz Mateusz, szczerze mówiąc, u mnie na Pradze jest tak jak było, parę kamienic wyremontowali, ale tak samo było i przed wejściem do UE - co roku kilka domów rewitalizowano. A przez tą unię jest tylko strach o trasy, bo Warszawie potrzebne są obwodnice, a w PRLu wśród wielu mądrych, było też i kilka głupich pomysłów, jak choćby ten, żeby "rozwalić tą sanacyjną ostoję bandytyzmu, i postawić nowe, schludne osiedla dla przyzwoitych ludzi"... Tą ostoją marginesu miała być rzekomo Praga, gdzie miały powstać blokowiska, trasy szybkiego ruchu...
Bloków się już nie buduje, ale pomysły tras odkurzyli niedawno, i chcą realizować - pomysły tak krytykowanych komunistów. A przez dotacje unijne, widmo tych tras jest coraz bardziej realne, z tym że, jako że projekty robiono w PRLu, nie omijają one wartościowych dziś "sanacyjnych ruder" :| :( ...
Dlatego nie tylko ze względu na oświetlenie, wolałbym żeby dotacji nie było. Nie starczałoby na dobre cele - trudno, ale i nie byłoby na różne głupie, pochopnie tworzone pomysły... Jak by trzeba było zbierać na taką inwestycję przez 10 lat, byłby i czas na rozważenie jej zagrożeń, wad, tak żeby była nie tylko dobra dla kierowców, ale i dla mieszkańców terenów, przez które przechodzi. A tak koniec - dostają pieniądze - "już robimy :!: , aby szybciej, aby prędzej, na co czekać :!: "
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez mateusz » 4 lipca 2010, 08:35

Michal napisał(a):
DocBrown napisał(a):
Paweł napisał(a):Na szczęście w większości przypadków są pożytkowane doskonale.

Nie tylko się nie rozpadnie ale będzie jeszcze większa :D


Na pewno nie jeśli będą co chwila jakieś durne przepisy wymyślać :twisted:
Ale ja już sie nie odzywam w tym temacie bo po co się niepotrzebie nakręcać :evil:

Wycofanie lamp rtęciowych jest przepisem bardzo mądrym i uzasadnionym. :)


Tu się niestety nie zgodzę. Samo w sobie stopniowe wycofywanie z użycia przestarzałych zródeł światła tak ale nie przymusowe zmuszanie do modernizacji często całkiem nowych opraw. Przecież wiele nowych opraw ma wersje rtęciowe, w parkach jest tego sporo. Należy wprowadzić i upowszechnić jakiś zamiennik tych lamp typu panel diodowy czy mh, które mogą świecić w oprawach rtęciowych.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5019
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez amisiek » 4 lipca 2010, 14:10

mateusz napisał(a):Należy wprowadzić i upowszechnić jakiś zamiennik tych lamp typu panel diodowy czy mh, które mogą świecić w oprawach rtęciowych.

Instalacja układu zapłonowego (chyba niedrogi jest) i obsadzenie eliptycznym MH. Są już lampy dostosowane do prądu rtęciowego ("work on mercury gear"). Efekt uboczny to lepsza jakość światła i jaśniej oświetlona okolica latarni. Na plus większa trwałość źródła. W przypadku sensownych opraw (OZPR, ORZ-7 ... tutaj dłuższa lista), taka modyfikacja wróżyłaby im długie życie z nowym, jaśniejszym źródłem.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości