Pochwalcie się swoim sprzętem Unitra

Dyskusja na tematy dowolne

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez lgboguszewski » 6 października 2009, 19:58

Ten jest z 1989. W drugim pokoju mam Sanyo, niewiele młodszy ale składany w polsce, nawet kabel i wtyczke ma taką jak unitra :)
lgboguszewski
 
Posty: 605
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 21 maja 2009, 15:16

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez Whites86 » 6 października 2009, 20:08

przez Whites86 » 6 października 2009, 20:53

ja mam Urana T601 to jest praktycznie to samo co ten cygnus tylko ma wiekszy kinol
niestety moj UranT601 umarł niema odchylania pionowego naprawic tego zbytnio niepotrafie
Edziu napisał(a):Nie wiem czy jego chassis jest na modułach :?: , ale odchylanie ma na chyba na TDA 1170S, możesz go podmienić, albo sprawdź tranzystor BU 508 (chyba) czy nie ma przebicia

hehe zebym ja sie jeszcze na tym znał :P niewiem nawet jak mam znalesc te BU 508 czy TDA 1170S :P a nawet jak bym znalazl niewiedzialbym co dalej
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez Edziu » 6 października 2009, 20:22

hehe zebym ja sie jeszcze na tym znał niewiem nawet jak mam znalesc te BU 508 czy TDA 1170S a nawet jak bym znalazl niewiedzialbym co dalej

spoko 8-)
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez Edziu » 26 października 2009, 14:19

mój nowy nabytek gramofon Bernard GS467, niestety ma tylko watrość kolekcjonerską, bo brakuje tależa :( , a igła totalnie zdarta :( , wkładka MF 101
4111
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez andrzejlisek » 26 października 2009, 16:47

Edziu napisał(a):mój nowy nabytek gramofon Bernard GS467, niestety ma tylko watrość kolekcjonerską, bo brakuje tależa :( , a igła totalnie zdarta :( , wkładka MF 101

Rozumiem, że szukasz drugiego egzemplarza, który też ma coś uwalone, ale ma talerz i dobrą igłę. ;)
Życzę, jak najbardziej, powodzenia.

Edit: Już masz: http://allegro.pl/item791701908_bernard ... ciela.html
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez Edziu » 27 października 2009, 14:49

Dzięki za link ;) Zastanowię się, choć nie spieszy mi się z tym gramofonem na razie, bo nie mam na nim za bardzo co słuchać ;) , mam jakieś stare analogi ale akurat nie ma na nich nic ciekawego. Popatrzałem na inne aukcje widzę bez problemu można dostać ten model, i części do niego. Choć podobno nie jest to zbyt udana konstrukcja, chodzi o elektronikę i brak stablizacji obrotów silnika. Z Polskich Gramofonów "Adam" to chyba najlepszy gramofon, ma napęd bezpośredni tależa, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem ;)
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez DocBrown » 28 października 2009, 10:41

A ja nie zgodze się z opinią, że Bernard to niezbyt udana konstrukcja, mój ojciec kiedyś miał takiego i dobrze sie ten sprzęt spisywał, tylko wkładka została zmieniona na jakąś lepszą, bo te nasze MF wszelakie to straszna lipa była.
DocBrown
 

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez andrzejlisek » 9 listopada 2009, 01:40

Ja niedawno kupiłem sobie kamerę Unitra TP-K162. Jest to kamera na widikonie, czyli sprzęt w 100% analogowy. ;)

Mimo, że ta kamera ma kilka dość poważnych wad, to mimo wszystko jest ciekawą konstrukcją.

Podstawową wadą jest to, że widikon ma skłonność do utrwalania nieruchomego obrazu, podobnie, jak telewizor plazmowy, który wyświetla jeden obraz. Wadę tą potęguje fakt, że głównym przeznaczeniem tych kamer była telewizja przemysłowa, w której kamery często są zamontowane nieruchomo. Moja kamera właśnie posiada taki utrwalony obraz.

Drugą wadą, która nie zawsze się ujawnia, jest to, że odchylanie poziome i pionowe są generowane niezależnie, co może uniemożliwiać prawidłowe nagrywanie obrazu z tych kamer. Tylko na telewizorach kineskopowych obraz jest w 100% prawidłowy. Na mojej karcie telewizyjnej, ten niedoskonały sygnał synchronizacji powoduje strzępienie i drgania obrazu.

Obraz z kamery:
http://www.youtube.com/watch?v=TwNn8zUuM1Q

Widać, że polscy elektronicy w latach 80., w odróżnieniu od większości współczesnych producentów elektronicznych, rzeczywiście umieli dobrze zaprojektować elektronikę. Chodzi o to, że jest łatwy dostęp do dowolnej części bez rozbierania połowy urządzenia, jak to jest często ze współczesnym sprzętem, co znacznie ułatwia regulacje i naprawy.Na moim drugim filmiku, który nie jest obrazem z kamery, ale ją przedstawia podczas regulacji generatora odchylania poziomego, to wyraźnie widać. Wystarczy zdjąć obudowę, wykręcić dwie śrubki i już mamy dostęp do płytki z elektroniką. Od razu widać, że elektronika doskonale zaprojektowana, jak należy.

Dodatkowo, na tym filmiku widać, że synchronizacja pionowa jest z sieci elektrycznej, a pozioma z generatora, który i tak nie trzyma dokładnie częstotliwości. Widać, że potrafi się ona sama nieznacznie zmienić.

http://www.youtube.com/watch?v=1uBxg1bPiz8
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez Edziu » 10 listopada 2009, 23:21

Ja niedawno kupiłem sobie kamerę Unitra TP-K162. Jest to kamera na widikonie, czyli sprzęt w 100% analogowy.

Bodaj te kamery były zastosowane od samego początku na dworcu centralnym, tak to jest w sumie prosta kamera, właściwie taka kamera to odwrotność telewizora układy odchylania, wzmacniacz wizji, no i lampa, z tym że działa w odwrotną stronę, powielacz, kiedyś widzialem taka, podobno zupełnie pierwsze modele były na samiuśkich tranzystorach, potem zaczeli dawać pojedyńcze opampy, no i podobno laminat kiepskiej jakośći rwały sie luty. Ale ogólnie ciekawy sprzet, min. ze wzgledu na dostęp do wnętrza. Widikony chyba dawali polskie ;) a jak jest w twojej
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: pochwalcie swoim sprzętem unitra

Postprzez andrzejlisek » 11 listopada 2009, 23:15

Jaki jest widikon w mojej to ja nie wiem, w wystającej części chyba nie ma napisów.

Słyszałem, że na poczatku dawali jakieś zagraniczne, a później polskie. Były minimum 3 wersje tych kamer, wszystkie tak samo wyglądały.

Użytkownik "jaarex" na YT ma kilka takich kamer, napisz mu do niego przez system prywatnych wiadomości, na pewno odpowie.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości