Parę pytań do profesjonalistów

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez bartek380V » 14 września 2016, 20:25

Czy mozliwe jest połączenie dwoch lamp MH rownolegle tak jak w technologii TWINarc zeby druga lampa odpaliła gdyby pierwsza zgasła np w przypadku chwilowego spadku napięcia ? Czy produkuje sie MH TWIN arc ?
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Postprzez Farel03 » 14 września 2016, 21:26

@bartek380V

Czy ktoś już nie pokazywał takiego ?

Tak , możesz podłączyć je równolegle i będzie to działo.
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez KaszeL » 14 września 2016, 22:12

Jest możliwe, ale problemem jest zawsze optyka. Nie da się w prosty sposób zrobić oprawy, która będzie świeciła na dwóch źródłach zawsze w to samo miejsce.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8664
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez bartek380V » 15 września 2016, 16:03

To fakt . Widac asymetrie
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez galad » 16 września 2016, 17:06

Dostałem dziś takie pisemko od Tauronu, aby wybrać nowy cennik. Cenniki ma obowiązywać 3 lata, przyszły dwie wersje do wyboru, jedna z elektrykiem, który ma ponoć naprawiać powstałe awarie, drugi wariant bez elektryka. Jednak cena za stawki stałe zmienne i inne koszty, w obu przypadkach jest taka sama, więc gdzie tkwi haczyk. Mi elektryk potrzebny nie jest, sam sobie naprawię awarię, ale jeśli jest w cenie i nie ma z tego żadnych dodatkowych kosztów to.. no właśnie co radzicie?
Obrazek
Obrazek

Dwa cenniki jeden z elektrykiem, drugi bez
Obrazek
Obrazek

Według mnie gdzieś tu jest jakiś haczyk, bo nawet Tauron sam opłacił kopertę zwrotną, więc nawet znaczka kupować nie muszę, a jak wiadomo żaden koncern nie działa charytatywnie.
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez galad » 24 września 2016, 14:03

Padł mi monitor po 12 latach pracy i przepracowaniu 11195 godzin :( Po włączeniu miga zielona dioda i słychać takie" cykanie", po ok 2h cykania monitor w końcu startuje i wszystko jest w porządku, aż do wyłączenia. Mam dwa tropy padł trafo-powielacz, albo któryś kondensator i HOT. Monitor to lg T710bh chasis CA-136, pchać się w kupno Hot'a, czy lepiej kupić jakąś używkę do 50zł ale lcd, szkoda mi tego monitora bo mimo takiego przebiegu kineskop nie wydaje się wcale zużyty, co radzicie?
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez KaszeL » 24 września 2016, 19:59

Wyrzuć na śmietnik, kup dobry LCD, szkoda oczu. Serio.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8664
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Farel03 » 24 września 2016, 20:03

@galad

Ja bym stawiał na sam kond. Gdyby jakchś element padł kompletnie , monitor nie chciałby startować i działać poprawnie , tymczasem od działa poprawnie , tylko ma problem z odpaleniem.

Obadaj go dokładnie. Jeżeli to kond , to go wymień i już. Jeżeli to poważniejsza usterka , to kup coś nowego.
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez MRP200 » 24 września 2016, 21:10

Mi jakieś 3 miesiące temu padł monitor kineskopowy CTX 19". Prawdopodobnie padł trafopowielacz, bo od jakiegoś czasu lubił od czasu do czasu strzelić WN, co było widać nawet po obrazie, aż raz sobie kilka razy strzelił, a obraz w ciągu kilku minut zaczął robić się coraz ciemniejszy, aż całkiem znikł. Na drugi dzień poszedłem do Media Ekspert. I kupiłem monitor LCD 21" panorama z podświetlaniem LED. I od razu byłem z niego zadowolony, że nawet nie mam ochoty próbować naprawiać tego CTX-a, więc czeka go utylizacja.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Postprzez Farel03 » 28 września 2016, 11:50

Potrzebuję wszystkich możliwych danych apropo statecznika do LRJ 2000 :

- szczeliny zapłonowej
- grubości drutu
- ilości uzwojeń
- spadku napięcia na lampie

Może ktoś (Kaszel ? , Whites86 ?) posiadają takie dane ?
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości