Parę pytań do profesjonalistów

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Elektroservice » 14 stycznia 2018, 15:52

Zmontuj sobie do piły przedłużacz z 5 żyłowego OW i będzie dobrze :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez KaszeL » 14 stycznia 2018, 16:01

IndustrialStalker napisał(a):Zacznijmy od tego że mój błąd nie polega na tym że wziąłem się za takie rzeczy, na których się nie znam. Błąd polega na tym, że pociągnąłem do blaszaka zły kabel.(...)


Twój pierwszy podstawowy błąd to właśnie to, że bierzesz się za robotę o której nie masz _zielonego_ pojęcia. Jak w tym blaszaku coś się komuś stanie, to ciebie za to zamkną do paki. Nie rozumiesz powagi tej sytuacji??

IndustrialStalker napisał(a):Czy drogą do uzyskania właściwego działania(chodzi o stworzenie nowego punktu neutralnego, nie ochronę odgromową) w tej sytuacji, było by raczej dodanie większej ilości szpilek czy sporej ilości bednarki? Co by miało większy wpływ na poprawę "wyników"


Zrozum, że nie ma tutaj możliwości legalnego i sprawnego stworzenia punktu neutralnego. Nie ma. Nie masz pojęcia jakie zagrożenie stwarzasz dla siebie i innych próbując sztukować cokolwiek w tym układzie. Musisz wykopać ten kabel i pociągnąć 5-cio żyłowy. Każde inne rozwiązanie, to igranie z życiem potencjalnych użytkowników blaszaka. Jak ten twój "uziom" kiedyś szlak trafi, a nie daj boże będzie przebicie na ściany to i ludzie postronni mogą oberwać. Nie tak dawno można było czytać o przypadku, gdzie jakiś dzieciak zginął rażony prądem bo dotknął płotu pod napięciem. Potrzebne Ci to jest do czegoś?

Szerokim łukiem pomijam fakt zakopania kabla 30cm pod ziemią, puszczenia faz przewodami oznaczonymi jako N i PE i inne takie kwiatki. Na prawdę nie wiadomo gdzie się za to zabrać.

IndustrialStalker napisał(a):(...)Podciągnąłem sobie przewód. WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU.


Właśnie nic nie jest w porządku, tylko tobie się wydaje, że jest. Dlaczego w ogóle zabierasz się za rzeczy, o których nie masz zielonego pojęcia? Raz jeszcze zapytam, instalację gazową w domu robiłeś też sam? Czy gazu się boisz bo wybucha, a kabelki są proste bo lampka świeci? Jedynym możliwym wyjściem bez przekopania kabla jest rezygnacja z zasilania 3F. Głowę daje, że położyłeś ten 3 żyłowy kabel nie dlatego, że nie pomyślałeś, tylko dlatego że był pod ręką i nie chciałeś kupować 5 żyłowego. Jedynie próba naprawy tego kłopotu jest efektem "myślenia" bez pojęcia o tym co się robi.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez IndustrialStalker » 14 stycznia 2018, 17:20

Kaszel poczytaj na spokojnie. Po raz czwarty i ostatni piszę, że cały czas mamy do czynienia z jedną fazą(dodam, że ciągłość tego 3 żyłowego przewodu pod jest w żaden sposób nienaruszona). Z trzema fazami był tylko pomysł. I od pierwszego posta piszę, że ten pomysł został po testach PORZUCONY. A co do pochopnych i nieuzasadnionych zarzutów o oszczędzaniu na kablu, to chyba za słabo mnie znasz. Samo wbicie tych pierwszych rur(nie wspominając o ich zmarnowaniu) było dla mnie subiektywnie bardziej kosztowne niż różnica w cenie kabli.
https://www.facebook.com/object77b
Avatar użytkownika
IndustrialStalker
 
Posty: 235
Zdjęcia: 76
Dołączył(a): 10 marca 2011, 14:17

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez slaweklampy » 21 stycznia 2018, 09:27

Mam takie pytanie. Planuję w niedalekiej przyszłości zbudować oprawę z dwoma diodami LED Citizen. http://www.tme.eu/pl/details/clu026-120 ... 1-503m2g2/

Miałaby ona zastąpić świetlówkę 13W ze statecznikiem elektronicznym. Z racji braku zasilacza o napięciu wyjściowym ponad 60W o mocy rzędu 10W chciałbym połączyć obie diody równolegle z niewielkimi rezystorami i zasilić z zasilacza stałoprądowego. Miałby to być zasilacz od naświetlacza z diodą LED COB 10W lub zmodyfikowany 24V-30V. Czy rozrzut napięcia przewodzenia diod pozwoli na coś takiego?
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez kamil » 23 stycznia 2018, 13:26

Ostatnio rodzina w bloku wymieniała kuchenkę gazową i mówili że w momencie podpinania nowej kuchenki do rury gazowej pojawiły się delikatne iskry , po oględzinach na miejscu wlz 2x4 mm^2 miedz układ sieci tn-c od rozdzielnicy do kuchenki 3x2.5mm^2 w rozdzielnicy oczywiście N z PE spięte razem i podłączone do PEN , w mieszkaniu wszystko wygląda w porządku moje wnioski jakieś problemy z PEN gdzieś w instalacji przed mieszkaniem i w tym wypadku rura gazowa robi za pen albo sytuacja odwrotna czyli rura gazowa uziemia się przez tę kuchenkę , albo po prostu jakieś prądy wyrównawcze popłynęły i tyle . Doraźnie wyjąłem wtyczkę kuchenki z gniazdka , jeszcze zmierzę jaki prąd płynie przez przewód PE kuchenki i tu pytanie jaki prąd w przewodzie pe kuchenki był by dopuszczalny i do zaakceptowania ?
kamil
 
Posty: 452
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 28 lipca 2012, 23:36
Lokalizacja: nisko woj podkarpackie

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez MRP200 » 23 stycznia 2018, 20:28

To nic innego jak prądy wyrównawcze (rura gazowa w piwnicy jest przyłączona pewnie do wspólnego uziomu, do którego przyłączony jest przewód PEN w złączu kablowym). W starych instalacja wykonanych jeszcze w systemie 4-żyłowym, takie zjawisko niestety występuje. Gdyby faktycznie były problemy z przewodem PEN w bloku, to zazwyczaj po wszystkich sprzętach w I-kl. izolacji "latała by faza".
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Alexander » 26 stycznia 2018, 10:53

Chciałbym zbudować metahalopak na MH 70W HQI-TS 70W/WDL. Lampa ma trzonek RX7s, więc będzie pasować do halopaka o jakiej mocy :?:
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez matit1 » 26 stycznia 2018, 11:08

Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3128
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez MercuryFenix » 26 stycznia 2018, 12:11

Dla 70 pasuje.
Podstawową różnicą jest to że halopaki mają trzonek R7s a metalohalopaki Rx7s
Z mocą w góre będą problemy.
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Alexander » 26 stycznia 2018, 12:15

MercuryFenix napisał(a):Dla 70 pasuje.
Podstawową różnicą jest to że halopaki mają trzonek R7s a metalohalopaki Rx7s
Z mocą w góre będą problemy.

Dla mnie 70W starczy ;).
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości