Parę pytań do profesjonalistów

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez litak1 » 5 listopada 2018, 18:25

MRP200 napisał(a):Możliwe, że takie "złącze" dałoby się łatwo zrobić wykorzystując zacisk z powszechnie dostępnych listew do łączenia przewodów w puszkach prod. np. SIMET, o odpowiednim przekroju. Są to co prawda zaciski 2-śrubowe, ale bez trudu można go przepiłować na pół. Tym bardziej, że w listwie jest co najmniej 10 złączek, więc jak za pierwszym razem się nie uda, to można wykorzystać kolejną złączkę.

Jak najbardziej możliwe, osobiście jakiś czas temu tak właśnie robiłem nowe złącze w str400
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Elektroservice » 5 listopada 2018, 19:26

Jeśli to zalewany statecznik to prawie na pewno jest to SR1/400 :) STR400 to te nowsze niezalewane.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez litak1 » 5 listopada 2018, 23:06

Elektroservice napisał(a):Jeśli to zalewany statecznik to prawie na pewno jest to SR1/400 :) STR400 to te nowsze niezalewane.

Masz rację, ;) napisałem to z głowy, nie patrząc nawet na statka
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Whites86 » 12 listopada 2018, 16:07

pytanko do znawców tematu, ktoś umiał by to naprawić ? przypadkiem podłączyłem na zwarcie i się spaliło, siedział zbyt mocny bezpiecznik i zbyt późno zadziałał

Obrazek
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Elektroservice » 12 listopada 2018, 18:16

Otwórz obudowę i zobacz czy coś nie jest widocznie spalone - będzie łatwiej diagnozować dalej :)
Pewnie szlag trafił tranzystory mocy, tak się najczęściej dzieje przy zwarciu.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez litak1 » 12 listopada 2018, 22:38

Myślę że raczej nie opłaca się tego naprawiać, jeśli uszkodzone zostały tranzystory mocy , rozkręcić, wykonać oględziny czy czasem nie upaliło np. ścieżki bo to naprawić łatwo i bez kosztów, a tranzystory też należy pamiętać żeby wymieniać parami jeśli są zwielokrotnione. Także przesyłka , koszt tranzystorów robocizna- nie ma sensu, zbyt tani sprzęcik
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Elektroservice » 12 listopada 2018, 23:01

Nie jest tak źle. Tranzystory nie kosztują dużo a wymiana nie jest trudna, jak się samemu będzie dłubać to nie będzie problemu.
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez litak1 » 12 listopada 2018, 23:15

Elektroservice napisał(a):Nie jest tak źle. Tranzystory nie kosztują dużo a wymiana nie jest trudna, jak się samemu będzie dłubać to nie będzie problemu.

Wszystko zależy od tranzystora, jedne są śmiesznie tanie, inne zaś bardzo drogie, poza tym Adam napisał że nie będzie sam naprawiał, czyli dochodzą koszty transportu, części i jeszcze pewnie transport części, nie mówiąc o robociźnie.
Najlepiej byłoby to na miejscu zdiagnozować .
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez Whites86 » 12 listopada 2018, 23:33

litak1 napisał(a):
Elektroservice napisał(a):Nie jest tak źle. Tranzystory nie kosztują dużo a wymiana nie jest trudna, jak się samemu będzie dłubać to nie będzie problemu.

Wszystko zależy od tranzystora, jedne są śmiesznie tanie, inne zaś bardzo drogie, poza tym Adam napisał że nie będzie sam naprawiał, czyli dochodzą koszty transportu, części i jeszcze pewnie transport części, nie mówiąc o robociźnie.
Najlepiej byłoby to na miejscu zdiagnozować .

w srodku nie ma żadnych widocznych uszkodzeń
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Parę pytań do profesjonalistów

Postprzez galad » 15 listopada 2018, 20:07

Wylutuj tranzystory i sprawdź miernikiem czy któryś nie jest uszkodzony, możesz też sprawdzić jakie tam siedzą tranzystory i jeżeli są śmiesznie tanie to wymienić "na pałę", niekiedy daje to dobre rezultaty, ja w swoim monitorze (przetwornica próbkowała i nie odpalała monitora) miałem dwie możliwości wymienić HOT-a, lub przed jego wymianą sprawdzić czy któryś kondensator nie stracił pojemności, wymieniłem na pałę wszystkie w okolicy WN i po pierwotnej stronie przetwornicy i monitor ruszył, działa już 2 rok po naprawie, co najlepsze kondensatory na 400V pozyskałem ze starych świetlówek :lol:

Druga sprawa, czy spotkał się ktoś z was z lampami Led filament z jednym pręcikiem led czyli 1W na gwinty E14 i E27 w bańkach B35 i A60/A55?
Jedyne co znalazłem to B35 E14 1W, ale trzeba od azjatyckich braci kupić całe 50 szt, a to koszt ok 140$
Światło żarowe, to jest to!!
Avatar użytkownika
galad
 
Posty: 598
Dołączył(a): 30 października 2015, 16:08
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości