Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez qba » 5 marca 2023, 19:09

latarnik napisał(a):Te dyrektywy mające na celu wytrzebić wszystko co nie jest LEDem z oświetlenia to ponury żart pokazujący że LEDy jednak nie są wcale takie świetne. Gdyby były, żaden zakaz nie byłby potrzebny, bo każdy użytkownik sam z ochotą przeszedłby szybko na nową, lepszą technologię.

Dyktat UE ma na celu zmuszenie instytucjonalnych i przemysłowych właścicieli dużych ilości opraw do zmiany na LED, ponieważ właściciele dużych ilości opraw nie mogą magazynować dużej ilości lamp tylko zmuszeni są kupować je na bieżąco.

LEDy świetne są dla producentów - teraz zamiast raz na 50 lat kupować drogą oprawę a potem co 5 lat nową tanią lampę, będziemy kupować co 10-15 lat nową drogą oprawę LED (albo jeszcze częściej tanią chińską). Dla aparatczyków UE jest bez różnicy, czym się oświetla obywatel, więc zrobili dla oświetleniowej lobby te zakazy - a pod publikę chwalą się, że coś robią dla postępu w ekologii i są nam obywatelom potrzebni... O stosy elektrośmieci z tych wszystkich nienaprawialnych, niewymiennych urządzeń zatroszczą się następni bardzo przydatni nam obywatelom politycy Brukselscy, bohatersko walczący z problemami które ich poprzednicy stworzyli. :twisted:

Podobnie jest z zakazem samochodów spalinowych i tak dalej i tak dalej. :roll: A wyznawcy eko-religii, pożyteczni idioci z sekciarskim zapałem wierzący w mający nastąpić niedługo koniec świata się cieszą... :lol:

Racja. Gdyby były lepsze, same wyparłyby inne technologie. Nikt nie zakazywał produkcji magnetowidów czy telewizorów kineskopowych, ani wcześniej nikt dyrektywami nie zakazywał świeczek czy lamp naftowych. Dyrektywa była, żeby zrobić dobrze koncernom, a nie środowisku, zwłaszcza, że oświetlenie to ułamek emisji, a emisję CO2 zależą od sposobu wytwarzania energii elektrycznej a nie źródła światła, które samo w sobie jest bezemisyjne. Niestety cała polityka klimatyczna UE wygląda jak wyrzucanie śmieci na podwórko sąsiada.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez Marcin » 5 marca 2023, 19:15

latarnik napisał(a):[...] Podobnie jest z zakazem samochodów spalinowych i tak dalej i tak dalej. [...]:

Na widok planowanego i/lub obecnego zakazu samochodów spalinowych nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać. Największy idiotyzm jaki został wymyślony przez kogokolwiek. Odbije się to czkwaką UE jak nie będą mieli co zrobić z ilością elektrozłomu w postaci wyeksploatoanych ogniw i samochodów - będzie ciekawie. Kwestia ekologii to już odrębny temat. Jak ktoś rozumie jak i co działa, to nie kwestionuje.
Co do zakazów to taka charakterystyka UE - zamiast przekonać ludzi że coś jest lepsze, to zakazują. Naturalnym zjawiskiem w takiej sytuacji jest przeciwna postawa większości ;)
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez qba » 6 marca 2023, 06:26

Unijni decydenci zapatrzeni są na Chiny i głównym działaniem w walce z globalnym ociepleniem jest przenoszenie tam fabryk. Zapewne największych entuzjastów zakazu samochodów czekają jakieś intratne posady w zarządach spółek produkujących ogniwa. Gospodarcze uzależnianie od Chin odbije się jeszcze czkawką, tak jak energetyczne uzależnianie od Rosji.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez KaszeL » 6 marca 2023, 10:47

Panowie, po raz ostatni proszę. To forum gdzie nie ma specjalnie miejsca na politykę. Na prawdę wystarczy napisać, że się z danym rozwiązaniem nie zgadzacie - takie wywody nie są nikomu potrzebne i do niczego dobrego nie doprowadzą.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez OUKS340 » 24 sierpnia 2023, 19:17

Byłem dzisiaj w jednej z hurtowni elektrycznych z pytaniem o świetlówki 36W. Nie ma i już nie sprowadzimy. Na szczęście jak na razie tylko w jednej :roll:
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez Marcin » 24 sierpnia 2023, 20:28

U mnie jak zapytałem gościa, to ze smutkiem stwierdził, że teraz świetlówki są bardzo drogie przy sprowadzaniu do hurtowni - około 8/9zł - co efektywnie wyeliminuje je jeszcze szybciej ze sprzedaży
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: Konsekwencje wejścia w życie dyrektywy Unii Europejskiej

Postprzez Lampka » 29 sierpnia 2023, 00:11

Ciekawe jak te przepisy się mają do świetlówek specjalistycznych, np. UV, albo tych czarnych Blacklight. Co prawda zamienniki ledowe niby widziałem, ale mam wrażenie, że tutaj świetlówki mogą się dłużej utrzymać ze względu na własciwości.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości