Stare reklamy oświetlenia

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Stare reklamy oświetlenia

Postprzez OUKS340 » 20 czerwca 2016, 00:24

W zasadzie to raczej anty-reklama oświetlenia elektrycznego, ale nie wiedziałem do jakiego działu to dodać.
https://youtu.be/a0jV-z-ZqQw
Dla niecierpliwych: najsmutniejsze na końcu.
OUKS340
 
Posty: 1922
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Stare reklamy oświetlenia

Postprzez famabud » 20 czerwca 2016, 10:55

Coś w stylu Poradnika Uśmiechu końcówki lat '50. Całkiem nieźle ryje beret. :D
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Stare reklamy oświetlenia

Postprzez Lampka » 20 czerwca 2016, 19:16

qba napisał(a):W 1992 r w TVP była reklama świetlówek kompaktowych Osram Dulux, niestety filmik z tym blokiem reklamowym został usunięty. Świetlówki były w wersji 3U, w drugiej części reklamy pokazali halogeny. Druga reklama jaką kojarzę, leciała na początku 1993. Nie wiem jednak, czy w ogólnopolskiej telewizji, czy w paśmie regionalnym. Reklama dotyczyła włączników. Kobieta wchodziła do pomieszczenia i naciskałą włącznik, potem zbliżenie na zaświecający się reflektorowy żyrandol. Potem ta sama kobieta siedziała przy biurku i czytała coś przy oprawie biurkowej, chyba Polam Pułtusk, ale nie mam pewności.


Ja też pamiętam reklamy kompaktów Philips / Osram z połowy lat 90-tych. Motywem przewodnim była oszczędność energii i coś tam też wspominali, że można je zostawiać włączone na całą noc i już nikt nie będzie musiał się bać ciemności, bo pobierają mniej energii od zwykłych żarówek ;) Kojarzę, że w jednej z tych reklam było nawet widać śpiące jakieś dziecko w świetle takiej lampki.
Jakieś 7-8 lat temu w TV też leciała reklama żródeł światła Osram, ale była to krótka reklama z hasłem przewodnim Osrama.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Stare reklamy oświetlenia

Postprzez qba » 21 czerwca 2016, 19:53

Lampka napisał(a):
qba napisał(a):W 1992 r w TVP była reklama świetlówek kompaktowych Osram Dulux, niestety filmik z tym blokiem reklamowym został usunięty. Świetlówki były w wersji 3U, w drugiej części reklamy pokazali halogeny. Druga reklama jaką kojarzę, leciała na początku 1993. Nie wiem jednak, czy w ogólnopolskiej telewizji, czy w paśmie regionalnym. Reklama dotyczyła włączników. Kobieta wchodziła do pomieszczenia i naciskałą włącznik, potem zbliżenie na zaświecający się reflektorowy żyrandol. Potem ta sama kobieta siedziała przy biurku i czytała coś przy oprawie biurkowej, chyba Polam Pułtusk, ale nie mam pewności.


Ja też pamiętam reklamy kompaktów Philips / Osram z połowy lat 90-tych. Motywem przewodnim była oszczędność energii i coś tam też wspominali, że można je zostawiać włączone na całą noc i już nikt nie będzie musiał się bać ciemności, bo pobierają mniej energii od zwykłych żarówek ;) Kojarzę, że w jednej z tych reklam było nawet widać śpiące jakieś dziecko w świetle takiej lampki.
Jakieś 7-8 lat temu w TV też leciała reklama żródeł światła Osram, ale była to krótka reklama z hasłem przewodnim Osrama.

I była jeszcze reklama, jak nocą w jakiejś bibliotece jakiś gryzoń przez przypadek zapala światło - świetlówkę kompaktową Osram i planety z makiety układu słonecznego odrywają się i zaczynają krążyć wokół świetlówki.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Stare reklamy oświetlenia

Postprzez Lampka » 21 czerwca 2016, 22:29

Tą reklamę też pamiętam. Nawet widziałem ją kiedyś na yt
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Stare reklamy oświetlenia

Postprzez qba » 27 kwietnia 2018, 17:06

Reklama żarówek GLOB, 1991/1992
Obrazek
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Stare reklamy oświetlenia

Postprzez Lampka » 28 kwietnia 2018, 22:20

Bardzo ciekawa reklama. Widac, że Philips dobrze lansował markę Pila i sprzedawał produkty Pila jako elementy własnej oferty :)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Stare reklamy oświetlenia

Postprzez qba » 28 kwietnia 2018, 22:34

Sporo reklam i artykułów o oświetleniu można znaleźć w starej prasie o wyposażeniu​ wnętrz.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Stare reklamy oświetlenia

Postprzez Lampka » 30 kwietnia 2018, 23:05

qba napisał(a):Sporo reklam i artykułów o oświetleniu można znaleźć w starej prasie o wyposażeniu​ wnętrz.


W gazecie "Cztery kąty" w którymś z jesiennych lub letnich numerów z 2000 roku można było spotkać broszurkę o kompaktach Philipsa z ówczesnej grupy Ecotone. Mam taką broszurkę własnie z tej gazety, choć podobne broszurki w tym czasie pakowano też do pudełek z produkowanych w międzyczasie kompaktów Philipsa. Jest w niej informacja o nagrodach jakie można było dostać za zdjecia różnych rzeczy, nadsyłane do końca 2000 roku (musiałbym sprawdzić, ale na pewno mozna było wygrać tam TV, aparat i jakiś sprzęt grający - oczywiście wykonany na miarę ówczesnej techniki). W tej broszurce nacisk był położony jak zwykle na kompakty Ambiance (te z kloszem w kształtach żarówek), które Philips kiedyś baardzo lansował. Jest tam informacja o nowości, jaką stanowiło ich pomniejszenie, a także w wykazie wszystkich typów na jednej ze stron jest pokazany kompakt SL Comfort (Exterieur) już w elektronicznej wersji (nie magnetycznej), zapewne świeżo po tej zmianie.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6552
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Stare reklamy oświetlenia

Postprzez qba » 1 maja 2018, 05:52

Sponsorowane artykuły o kompaktach i halogenach w piśmie Cztery kąty pojawiały się od 1992. Mam niemal wszystkie roczniki. Podobnie w miesięczniku Dom i ogród.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość